Emlak Bayilikleri

RE/MAX 40 yeni franchise verecek

RE/MAX, 17 yıl önce girdiği Türkiye pazarında bugün 2 bini aşkın girişimci ve 232 gayrimenkul ofisiyle hizmet veriyor. RE/MAX Türkiye’nin kurucusu ve genel müdürü Murat Goldştayn, 2014’te büyümeye devam ederek 40 yeni franchise vereceklerini söylüyor. RE/MAX, bu yıl İstanbul’dan Kars’a kadar pek çok noktada büyümeyi planlıyor.

remax franchise

Türkiye’de bir masa ve bir telefonla emlak satışlarının yapıldığı günler artık geride kaldı. Pek çok uluslararası şirketin pazara girmesiyle, gayrimenkul danışmanlığı, konusunda uzman profesyonellerin yaptığı bir iş haline geldi. Türkiye’ye yaklaşık 17 yıl önce giren ve pazarın dönüşümünde önemli rol oynayan RE/MAX, 2014’te İstanbul’dan Kars’a kadar pek çok noktada büyümeyi planlıyor. RE/MAX Türkiye’nin kurucusu ve genel müdürü Murat Goldştayn, 2014’te büyümeye devam ederek 40 yeni franchise vereceklerini söylüyor.

2014 yılında ne kadarlık büyüme hedefliyorsunuz?

Bu yıl 40 yeni franchise vermeyi planlıyoruz.

Franchising’in sektöre olan katkısını değerlendirir misiniz?

Ülkemizde insanların en çok yararlandığı yatırım aracı altın, daha sonra da gayrimenkul. Çoğu birey birikimlerini gayrimenkul alanında değerlendiriyor. Bu nedenle gayrimenkul sahibi olmak isteyen kişilerin güvenilir, işinde profesyonel ve gayrimenkul alanında başarılı kişilerle çalışması önemli. RE/MAX’de hem ofis sahipleri hem de gayrimenkul danışmanlan kendi işlerinin sahibi olan kişiler. Bu yüzden bireysel performanslarına ve müşteri memnuniyetine daha fazla önem veriyorlar.

Franchising ile sektörde nasıl bir değişim yaşanıyor?

RE/MAX Türkiye olarak 16 yıldır, pek çok yenilik getirmeyi başardık. Profesyonel, konusunda eğitimli ve uzman gayrimenkul danışmanlarından oluşan, işletme mantığıyla yönetilen, verimliliğin ve müşteri memnuniyetinin ön planda tutulduğu bir sektör yaratmak yolunda üstlendiğimiz liderlik rolü ancak franchising sistemi sayesinde mümkün olabildi.

Bu yıl gayrimenkul sektöründe nasıl bir beklentiniz var? Bir durgunluk olacak mı?

Durgunluk beklentimiz yok. Ancak durgunluk dönemlerinde dahi gayrimenkul sektörünün canlılığını koruduğunu görüyoruz. Bunun başlıca sebebi, gayrimenkulün yatırım aracı olarak ülkemizdeki geleneksel güvenilirliği. Ekonominin durgunlaştığı dönemlerde bile Türkiye’deki tapu işlem sayısının pek düşmediğini görüyoruz. Yalnızca böyle dönemlerde alıcılar ve satıcılar beklentilerini tam olarak düzenleyemediklerinde, daha fazla fikir alma gereği hissediyorlar. Bu da işlem sürelerinin uzamasına ve satılık gayrimenkullerin piyasada çoğalmasına yol açıyor. Bu yüzden özellikle durgunluk dönemlerinde profesyonel gayrimenkul danışmanlığı hizmeti alındığı taktirde, hem alıcılar hem de satıcılar yatırım hedeflerine daha hızlı ulaşacaklardır.

Bu işe girecek olan yeni girişimcilere tavsiyeleriniz neler?

Girişimciliğin ruhunda özgür olmak ve kendi işinin patronu olmak vardır. RE/MAX tam da bu şekilde çalışmaktadır. ister franchise ofisi açın ister bir franchise ofisimize bağlı olarak gayrimenkul danışmanı olun, işinizde özgürsünüz.

Bayilik – Franchise Başvurusu İçin Link

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu