Emlak ve Gayrimenkul Haberleri

Rezidans Projeleri

rezidans projeleri, rezidans fiyatları, istanbulda yapılan rezidans projeleri, ankarada yapılan rezidans projeleri, konut ev, konut emlak, konut rezidans, emlak rezidans, gayrimenkul rezidans, rezidans ofisler, rezidans ofis fiyatları

Rezidans’larda yaşam dönemi

Ekonominin büyümesi, modernleşmeye bununla birlikte kentlerdeki sosyal değişim insanların yaşam biçimlerine de yansıyor. Yaşam kalitesini artırmak isteyen insanlar, tüm hizmetlerin bir arada otel konforunda sunulduğu rezidansları tercih etmeye başladılar. Bu da rezidans projelerinin İstanbul dışında Bodrum, Ankara gibi gelişen kentlerde de yaygınlaşmasına neden oluyor.

TT-entleşme ve insanların yaşam standartlarının JAyükselmesi ile birlikte yaşanılan yerlerde de değişim başladı. Bundan birkaç yıl öncesine kadar standart evlerde yaşamayı tercih eden kişiler artık tüm hizmetlerin tek çatı altında otel konforunda sunulduğu rezidanslara ilgi gösteriyorlar. Geçmişte sadece otellerin yanında yer alan yaşam alanlarında sınırlı sayıda yabancı üst düzey yöneticilere rezidans hizmeti verilirdi. Ancak son dönemde bu hizmetler artık İstanbul’un hemen her semtinde yapılmaya başlanan rezidanslarla orta kesime de hitap eder hale geldi. Bundan birkaç yıl öncesine kadar İstanbul’un varoş alanları olarak bilinen ancak son dönemde geliştirilen inşaat projeleri ile dikkat çekmeye başlayan Esenyurt ve Mahmutbey gibi semlJerde de rezidans projeleri yükseliyor.

Bu projeler sadece İstanbul ile sınırlı kalmıyor, Bodrum ve Ankara gibi gelişen kentlerde de son dönemde rezidans projeleri hayat bulmaya başladı. Tüketicilerin taleplerinin bıı yöne kaydığını fark edip projelerine rezidansları da ekleyen yatırımcıların projelerini araştırdık ve şu sonuçlara ulaştık:

*************************************************************************

BRANDIUM ATAŞEHİR
Erko Grup ve Emay İnşaat’ın hayata geçirilen Brandium Alaşehir projesi Türkiye’nin en iyi mimari projesi ödülünü alan bir proje.

Brandium Ataşehir Projesi, stüdyo, 1+1, 1.5+1,2+1, 2.5+1, 3+1, 4+1,5+1 seçeneklerinden oluşan 1150 konut, tamamının residence hizmetinden faydalanacağı, 3 farklı blokta, deniz manzaralı 80 farklı daire tipi bulunuyor. 5 katta bir özel kat bahçeleri, 4 metreye yakın tavan yüksekliği, su konsepdi yeşil alanlar, yürüyüş parkurları, yüzme havuzlan, özel havuzlu teras katları,spor tesisi, kreş gibi yaşam alanlarının yanı sıra; otel, alışveriş merkezi ve home office projelerini de içeren Brandium Ataşehir sadece kendi sakinlerine değil, Ataşehir’in gelişimine hizmet edecek kadar büyük ve kapsamlı bir içeriğe sahip.

Rezidanslarda da 1. Etap satışın bittiğini, 2. Etap satışlarının da yarısının tamamlandı. 60.000    m2, 4 katlı alışveriş ve yaşam merkezinde ev tekstilinden kozmetiğe, elektronikten giyime kadar farklı ürünler sunan 250 mağaza bulunacak. Alışverişin çok ötesinde bir deneyimi ziyaretçilerine yaşatmayı amaçlayan mekanda kültürel faaliyetlere ayrılmış alanlar, gençler ve çocuklar için tasarlanan eğlence merkezleri, dünya mutfaklarından fast food’a kadar farklı seçenekler sunan restoranlar, bowling salonu, sinema ve tiyatro salonları gibi hayata renk katacak pek çok hizmet yer alacak.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Brandium Ataşehir
Yeri: Ataşehir
Yapımcı firma: Erko Grup ve Emay İnşaat
Teslim tarihi: 2012

*************************************************************************
MALL OF İSTANBUL
Torunlar GYO, AVM, rezidans, ofis ve otel olarak tasarlanan Türkiye’nin en büyük karma kullanım projesi Mail of İstanbul’da 115 adet ofis bulunuyor.

Mayıs 201 l’de rezidans satışlarına başlanan ve 1 ay gibi kısa bir sürede yüzde 90’ı satılan Mail of İstanbul’un ofis satışları da yoğun ilgi görüyor. Satışa çıkarılan ofis adedinin 3 kat üzerinde ön talep alınan projedeki ofislerin fiyatları ise 402 bin TL ile 4 milyon 187 bin TL arasında değişiyor.

Rezidans, AVM, ofis ve otelden oluşan konsepti ile Türkiye’nin en büyük karma projesi olmaya hazırlanan Mail of İstanbul’da toplamda 115 adet ofis bulunurken ilk etapta 75 adedi satışa çıkarılmıştı.

28 bin m2 toplam ofis bloğu bulunan Mail of İstanbul’da A tipi, B tipi, D tipi ve F tipi ofisler bulunuyor. 1071 rezidans bulunan Mail of İstanbul’da 1+1, 1,5+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere farklı büyüklükte rezidans daireler yer alıyor. Avrupa’nın en büyük ve en eğlenceli alışveriş merkezini bünyesinde bulunduracak Mail of İstanbul’da; temalı eğlence parkı, snowpark, 18 salonlu sinema, temalı müze, dünya ve Türkiye’nin yöresel mutfaklarını bir araya getiren Gourmet Çenter, botanik park gibi farklı birçok özellik bir araya gelmeye hazırlanıyor. Projede ayrıca, restoran ve kafelerin yer alacağı açık caddede iç sirkülasyon için kullanılacak nostaljik ‘hadi tramvay’ projenin öne çıkan özellikleri arasında dikkat çekiyor. Torunlar GYO tarafından İstanbul’un en önemli kavşak noktalarından biri olarak kabul edilen Mahmutbey’de yapımı süren Mail of İstanbul projesinin 2013 yılının ikinci yansında tamamlanması hedefleniyor. Lokasyonu, konsepti ve tasarımı ile prestijli bir yaşam sunan Mail of İstanbul projesinde, ofis kulesinde her katta kat bahçeleri bulunacak. Benzer projelere oranla asansör sayısı da fazla tutulan Mail of İstanbul ofisleri açılabilen pencereleri ve engelliler için düşünülen olanakları ile de dikkat çekiyor. Karma kullanım projesi olması sebebiyle her geçen gün değer kazanacak Mail of İstanbul ofisleri hem sahiplerine hem de kullanıcılanna projede yer alan sosyal donatılar ile de ayn bir sosyalleşme alanı sunacak. Mail of İstanbul Asya ve Avrupa yakasının önemli kavşak noktalanndan İstanbul’un gelişen ve değişen bölgesi Mahmutbey’de, D-100, TEM ve iş dünyasının yeni merkezlerinden Basın Ekspres yollarının kesişim noktasında yer alıyor. Proje, havaalanına yakınlığı ve kısa süre içinde hayata geçmeye hazırlanan, Otogar-Bağcılar-Olimpiyat Köyü ve Havaalanı-İkitelli metro istasyonlanna direkt bağlantı imkanına sahip.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Mail of İstanbul
Yeri: Mahmutbey
Yapımcı firma: Torunlar GYO
Teslim tarihi: 2013 Rezidans sayısı: 1071

*************************************************************************
KORUFLORYA
Aydınlı, ARKE, Metal Yapı Konut ve Vizyonlife ortaklığının TOKİ işbirliğiyle hayata geçirdiği KoruFlorya, lüks konuüar ve iki kadı 200 mağazalı AVM’den oluşuyor. Florya’yı ‘aile rezidans’ kavramıyla tanıştırmak üzere tasarlanan ve 298 konuttan oluşan projede, tek katlı daireler 3+1 ile 5+1, dubleks daireler de 4+2 ile 7+2 arasında değişiyor. Proje Ağustos 2013’te teslim edilecek.

Projenin künyesi:
Projenin adı: KoruFlorya
Yeri: Florya
Yapımcı firma: Aydınlı, Arke, Metal Yapı Konut ve Vizyonlife ortaklığında
Teslim tarihi: Ağustos 2013
Konut sayısı: 298
Fiyatı: Metrekaresi 3 bin 250 dolar ile 4 bin 800 dolar arasında

*************************************************************************

BATI ŞEHİR
Egeyapı Group, Emlak Pazarlama İnşaat A.Ş.

(EPP), TOKİ ve Emlak Konut GYO işbiıiiğiyle gerçekleştirilen Bauşehir projesi, 800 milyon TL yatırım tutarına sahip, içinde 3 bini aşkın konut, rezidans, ofis, otel, alışveriş caddesi, kulüp binası, okul olan proje, dört etaptan oluşacak. 2014’te tamamlanacak projede, stüdyo daireden 4 + l’e, dubleks daireye kadar çok farklı seçenek var.

İçerisinde 3 bin 123 adet konut ve rezidans, bir şehir oteli, prestijli ofisler, özel eğitim kompleksi, açık alışveriş çarşısı, kulüp binası, açık ve kapalı yıırüyüş-koşıı-gezi-parkıııian spor salonları ve 100 bin metrekare yeşil alan bulunacak Batışehir, tamamlandığında içinde 15 bin kişinin yaşayacağı bir kent haline gelecek ve tasarımıyla Türkiye’nin en iddialı projelerinden biri olacak.

700 milyon TL’lik yatırımla 818 bin metrekarelik inşaat alanında hayat bulacak Batışehiı ’de 100 bin m2 açık ve yeşil alan bulunuyor. Tasarımı, lokasyonu, yeşil alanı ve sunduğu sosyal hizmetleri sakinlerine eşsiz bir yaşam alanı sunuyor. Sürdürülebilir yaşam için tüm projede eneıjiyi verimli kullanarak, karbondioksit salmımlannı en aza indiren Egeyapı, böylece Batışehiı ’in enerjisinin mümkün olan en verimli şekilde kullanmasını sağladı.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Batı Şehir projesi
Yeri: Bağcılar
Yapımcı firma: Ege Egeyapı Group, Emlak Pazarlama İnşaat A.Ş. (EPP)
Teslim tarihi: 2014 sonu
Konut sayısı: 3 bin
Fiyatı: Metrekaresi 2 bin 600 TL

*************************************************************************

CROWN DELUXE
Bahçeşehir’in yeni genişleme merkezi Akbatı AVM’nin yanında inşasına başlanan Cıown Deluxe, 400 residence dairesinden ve 40 adet alış veriş ünitesinden oluşuyor. Babacan Yapı tarafından rezidans bahçe teras konseptinde tasarlanan proje, 24 katlı kulelerden oluşuyor ve 1+1’den 4+1 ’e kadar daire seçenekleri bulunuyor. Proje 2013’ün sonbaharında tamamlanacak.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Crown Deluxe
Yeri: Bahçeşehir
Yapımcı firma: Babacan Yapı
Teslim tarihi: 2013 sonbaharı
Konut sayısı: 400
Fiyatı: 144.000 TL’den başlıyor

*************************************************************************

VIA/PORT HOUSES&SUİTES
İçinde AVM, beş yıldızlı uluslararası otel zinciri Crowne Plaza İstanbul Asia ve kongre merkezi Via/Port Convention Center’ı barındıran The World of Via/Port’a konut projesi de eklendi. 4 blok ve 9 katta 617 dairenin bulunduğu projenin Eylül 2013’de tamamlanması ve toplam yatırım bedelinin 50 milyon Euro olması planlanıyor. Projede 1+1, 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri de bulunuyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Via/Port Houses&Suites
Yeri: Kurtköy
Yapımcı firma: VİA Development&Management Co.
Teslim tarihi: Eylül 2013
Konut sayısı: 617
Fiyatı: Metrekaresi 2 bin 950 TL’den başlıyor

*************************************************************************

BURSA HARMONY TOWERS
Eroğlu Yapı tarafından Bursa’nın Nilüfer İlçesi’nde 42 bin 663 m2’lik bir arazi üzerinde 160 milyon TL yatırım bedeli ile inşa edilmekte olan Harmony Toweıs’da m2 fiyatlaın ön satış süresince bin 950 liradan başlıyor.

Harmony Tovvers, geniş avlusu, biri 28 diğeri 23 katlı rezidans kuleleri, yeşil ile iç içe az katlı teras evler, Uludağ manzarası ve cadde üzerinde yer alan mağazaları ile dikkat çekiyor.

Yakın çevresinde pek çok okul, hastane, park, alışveriş merkezi gibi sosyal ve ticari donatı alanlarının bulunduğu Harmony Tovvers’da 108 ile 257 mÇ arasında farklı büyüklükte 1+1’den 4+1’e kadar değişen 323 daire ile 30 adet cadde mağazası yer alıyor.

Eylül 2013’de teslim edilmesi planlanan projede dairelerin satış fiyatına KDV, tapu masrafları, altyapı bedelleri, abonmanlık, sayaç, cins tashihi harcı ve iskan harç bedelleri de dahil edilmiş. Yüzde 5 peşinat ile banka kredili ödeme seçeneklerinin (Halkbank, Vakıfbank ve Bank Asya) sunulduğu projede Eroğlu Finansal Ödeme Modeli ile de 24 aya kadar faizsiz sabit ödeme fırsatı da bulunuyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Harmony Towers
Yeri: Bursa
Yapımcı firma: Eroğlu Yapı
Teslim tarihi: Eylül 2013
Konut sayısı: 323 Fiyatı: m2’si 1.950TL’denbaşlıyor

*************************************************************************

ADLON RESİDENCE BODRUM
Almanya’da New Kranzler Eck Berlin, DBB Berlin, The Ritz-Carlton Berlin, Satl Mediencentrum projelerinde adından söz ettiren Türk şirketi BB Group Hoırıes, inşaat sektöründe üç kuşak boyunca Almanya’da imza attığı 100’e yakın projeyle dikkat çekti. Almanya deneyimini Alman kalite ve standartlarıyla beraber Türkiye’ye taşıyan BB Group Homes, projeyi Bodrum’un gerçek anlamda ilk rezidans projesi olarak satışa sunuyor.

Bodrum’un Tuzla Koyu mevkiinde yer alan Adlon Residence Bodrum, 27 bin m2 arsa alanı, sosyal tesisler dahil 10 bin m 2 inşaat alanı, 57 m2’den 138 m2 aralığında değişen 1+1, 2+1 ve 3+1 olmak üzere 3’er katlı 37 bloktan toplam 200 konut ve 15 müstakil konuttan oluşuyor.

2×18 delikli golf sahasına ve flamingoların doğal koruma alanı Tuzla Koyu’na komşu olan projede, özel deniz beach iskele, her bloka özel havuz, açık yan olimpik yüzme havuzu, kapalı yüzme havuzu, çocuk havuzu, SPA, her türlü konfor ve concierge hizmetleri bulunuyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Adlon Residence Bodrum
Yeri: Bodrum
Yapımcı firma: BB Group Homes
Teslim tarihi: Mayıs 2012
Konut sayısı: 215
Fiyatı: 119.000 TL’den başlıyor

*************************************************************************

ÖZYURTLAR RESİDENCE
İnşaat sektöründe 21 yılı geride bırakan Özyurtlar İnşaat, Beylikdüzıı’nde Özyurtlar Residence’ı kuruyor. 10 katlı üç blokta 459 konut ve 18 adet ticari birimden oluşan projede, 36 m2’lik 1+0 stüdyo daireler 59 bin TL’den, 74 m2’lik 1+1 daireler de 89 bin TL’den satılıyor.

Haziran 2013’te teslim edilecek olan Özyurtlar Residence, 20 milyon dolara mal olacak. Projenin künyesi:

Projenin künyesi:
Projenin adı: Özyurtlar Residence
Yeri: Beylikdüzü
Yapımcı firma: Özyurtlar İnşaat
Teslim tarihi: Haziran 2013
Konut sayısı: 459
Fiyatı: 59.000-89.000 TL arasında

*************************************************************************

ELİSA PREMİUM LİFE
Osmanlı inşaat Yapı, Beylikdüzü’nde gerçekleştireceği Elisa Premium Life projesi, 800 konuttan oluşuyor. 1+0, 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerin yar alacağı projenin temeli 2012 başında atılacak ve 2013’ün sonunda teslim edilecek. 45 metrekarelik 1+0 rezidanslar 37 bin TL’ye satmaya başlayan şirket, Elisa Premium Life için 70 milyon dolarlık bir yatırım yapacak.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Elisa Premium Life
Yeri: Beylikdüzü
Yapımcı firma: Osmanlı İnşaat
Teslim tarihi: 2013 sonu
Konut sayısı: 800
Fiyatı: 37.000 TL’den başlıyor

*************************************************************************
İSTWEST
Boyner Holding’in Bahçelievler Basın Ekspres Yolu’nda FerYapı ve Altınyıldız A.Ş. iştiraki Altınyıldız Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. tarafından geliştirilen İstWest’te 14 blok, 470 adet rezidans, 512 adet konut ve IstVVest Meydan’da 73 adet ticari alan bulunuyor. 168 bin TL’den başlayan fiyatlarla satılan projede, stüdyo daireden 4+1’e kadar seçenekler bulunuyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: İstwest
Yeri: Bahçelievler Basın Ekspres Yolu
Yapımcı firma: FerYapı ve Altınyıldız A.Ş. iştiraki Altınyıldız Gayrimenkul Geliştirme A.Ş.
Teslim tarihi: Ağustos 2013
Konut sayısı: 470 rezidans, 512 konut

*************************************************************************
DAP DALGAKULE
Dap Yapı’nın Maltepe Dragos’ta 120 milyon TL’ye mal olacak Dap Dalga Kule projesi, iki adet rezidans konut bloğu, A Blok’ta 178 adet konut, B Blok’ta 176 adet konut ve 15 adet dükkan olmak üzere toplamda 369 üniteden oluşuyor. 2014’te teslim edilecek olan projede büyüklükleri 45 ila 105 metrekare olarak değişen Single (stüdyo), Suit (1+1) ve Grand Suit (2+l)’lerde 70 m2’Iik suit dairelerin fiyatları 257 bin liradan başlıyor. Yüzde 30 peşinatla 36 aya kadar firma bünyesi kapsamında vadelendiriliyor.

Kurumsal yönetim sistemi ile daireler, kullanıcısına ve özellikle yatırımcısına yurt dışında hayli yaygın olan ‘oturmadığın dönemde kirala’ modeliyle alternatif kazanç imkanı sağlayacak.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Dap Dalga Kule
Yeri: Maltepe Dragos
Yapımcı firma: Dap Yapı
Teslim tarihi: Mart 2014
Konut sayısı: 369
Fiyatı: 257.000 TL’den başlıyor

*************************************************************************

AOUILA KARTAL
Otoyoldan toplu konuta kadar yurt içi ve yurt dışında çeşitli kamu projelerinin yapımını üstlenen Ekşioğlu Endüstri A.Ş.’nin kuruluşu EGMA (Ekşioğlu GYO), Aguila Kartal ile markalı lüks konut sektörüne de girdi. Kartal bölgesinde 5 bin konut yapmayı hedefleyen şirketin ilk projesi, büyüklükleri 90 ila 220 mÇ arasında değişen 300 adet rezidans, 7 adet penthouse ve 4 adet loft daireden oluşuyor. 18 ayda bitirilmesi planlanan Aquila Kartal’da m2 fiyatları 2.500- 4.500 TL arasında değişirken, satış ve pazarlamasını Realty Plus Türkiye yapıyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Aguila Kartal
Yeri: Kartal
Yapımcı firma: Ekşioğlu GYO (EGMA)
Teslim tarihi: Nisan 2013
Konut sayısı: 300 rezidans, 7 penthouse, 4 loft daire
Fiyatı: m2’si 2.500-4.500 TL arası

*************************************************************************

NEXT LEVEL
Pasifik inşaat, TOKI işbirliği ile Ankara’nın ofis, rezidans ve alışveriş merkezi (AVM) özellikli ilk karma kullanımlı projesi Next Level, 500 milyon TL’ye mal olacak. Next Level Rezidans’da 97-158 m2 arasında 40 adet süit daire ve 150-420 m2 arasında 65 rezidans dairesi yer alacak. Projenin Eylül 2013’te teslim edilmesi planlanıyor.

Next Level Ofis’in en önemli özelliklerinden biri olan ortak kullanım alanları ile ofis sahipleri mutfak, tuvalet, bekleme salonu için ekstra metrekare ayırmak zorunda kalmayacak.

Next Level Rezidans’da büyüklükleri 97 ile 158 metrekare arasında değişen ve mobilyalı olarak teslim edilecek 40 adet süit daire ve büyüklükleri 150 ile 420 metrekare arasında değişen 65 adet rezidans dairesi yer alacak. Next Level, yerden tavana kadar cam uygulaması ve 4 metrelik tavan yüksekliği ile Ankara panoramasına sahip bir proje olacak.

Next Level AVM’nin 42 bin metrekarelik kiralanabilir alanı, 2 bin 500 metrekarelik sinema alanı, Ankara’da olmayan mağaza ve restoran karması olacak.

Next Level, bakanlıklar, üniversiteler, hastaneler, oteller, alışveriş merkezleri, iş dünyası, önemli dernek ve odaların bulunduğu lokasyonda yükseliyor. Next Level, ofis, rezidans ve alışveriş merkezi nitelikli konseptiyle, Ankara’nın ilk karma kullanımlı projesi oluyor. Bu proje ile Ankara’nın dünyada kent yaşamının ulaştığı son trend ile tanışacağına dikkat çekilirken Türkiye’de de İstanbul’dan sonra, iş, yaşam, alışveriş ve eğlencenin bir arada olduğu yaşam tarzını insanların hizmetine sunan ikinci kent olacağı da belirtiliyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Next Level
Yeri: Ankara
Yapımcı firma: Pasifik İnşaat, TOKİ işbirliği
Teslim tarihi: Eylül 2013
Konut sayısı: 40 suit, 65 rezidans
Fiyatı: m2’si 6 bin TL

*************************************************************************
PLATFORM MERTER
Arsa sahibi Eroğlu ve Doğa Şehircilik iştiraki olan Akkom Mühendislik İnşaat Taahhüt Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından Merter’de inşa edilen Platform Merter’de, toplam 111 adet rezidans daire ve 33 adet teras evde bulunuyor. 27 bin 600 metrekare kiralanabilir alanı bulunan projede 1+1, 2+1, 2,5+1, 3+1, 4+1, 4,5+1 ve 5+1 penthouse konut tipleri yer alıyor. Projedeki konutların metrekare birim fiyatları 5 bin TL’den başlıyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Platform Merter
Yeri: Merter
Yapımcı firma: Eroğlu, Akkom Müh. İnş.
Teslim tarihi: Mayıs 2013
Konut sayısı: 144
Fiyatı: m2’si 5.000 TL’den başlıyor

*************************************************************************

STAR TOWERS
Son dönemin hızla değer kazanan bölgesi Esenyurt’ta RDS ve Reform İnşaat İş Ortaklığı ile inşası devam eden Star Tovvers, rezidans konforunu ekonomik fiyatlarla sunuyor. Tamamı rezidans dairelerden oluşan projede 8 bin TL peşinatla 1+1, 9 bin TL peşinatla 2+1, 14 bin TL peşinatla 3+1 daire sahibi olunuyor. Star Tovvers projesi, detaylarıyla bir ailenin ihtiyaçlarına yanıt verecek şekilde tasarlandı.

671 konut ve 25 bin metrekare alana sahip AVM’den oluşan proje, bölgenin merkezini oluşturuyor. 30 ve 18 katlı olmak üzere 5 bloktan oluşan Star Tovvers aile öncelikli planlamalarıyla öne çıkıyor. Her bloğun 16. katı sosyal yaşam alanlarına ayrılırken, 2 bin m2 büyüklüğünde fitness merkezi ve 2 kapalı yüzme havuzu da projenin sosyal donaulan arasında yer alıyor. Çeşitli büyüklüklerdeki 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçeneklerinin sunulduğu projede teslimler ise 2012’nin ikinci yarısında yapılacak.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Star Towers
Yeri: Esenyurt
Yapımcı firma: RDS ve Reform İnşaat
Teslim tarihi: 2012
Konut sayısı: 671
Konut Fiyatı: 148.000 TL’den başlıyor

*************************************************************************
AVRUPA RESİDENCE
Avrupa Konııtlan’nın home-office projesi olarak TEM kenarında hayata geçirdiği Avrupa Residence TEM, kontrat garantili satış sistemiyle de dikkat çekiyor. Bu sistem ile birlikte Avrupa Residence TEM Projesi’nde satışlar bu sistem sayesinde yüzde 50 oranında arttı. Maslak, Levent, Mecidiyeköy ve Taksim’e 10 dakika mesafede yer alan projede, daire sahipleri isterlerse kiracı ile, isterlerse boş olarak satın alabiliyorlar.

Lokasyonuyla dikkat çeken projede, 86 metrekarelik 1+1’lerve 119 metrekare ile 120 metrekare olmak üzere iki farklı tipte inşa edilen 2+1 daireler olmak üzere toplamda üç tip konut seçeneği bulunuyor. Kontratlı kiracıların bulunduğu 1+1 dairelerin kira getirileri bin 600-ikibin 300 TL, 2+1 dairelerin kira getirileri ise bin 800 -2 bin 800 TL arasında değişiyor. Yüzde 45’inin satışının gerçekleştiği projede dairelerin satış fiyatıysa 1+1’ler için 328 bin TL ile 446 bin TL, 2+1’ler 418 bin TL ile 564 bin TL arasında değişiyor.

İş ve yaşamını aynı yerde sürdürmek isteyenlere otel konforunda hizmet sunan Avrupa Residence TEM’de, ev ofis sahiplerine ücretsiz hizmet verecek fıtness salonu, sauna, buhar odası ve kapalı yüzme havuzu bulunuyor. Farklı ihtiyaçlarında göz önünde bulundurulduğu projede 14 kişilik toplantı odasının yanı sıra dört adet sekiz kişilik toplantı odası,

40 kişilik seminer salonu ile sekreterlik bulunuyor. Bina içerisinde, internet, faks, fotokopi gibi hizmetlerin sunulduğu bir de business çenter yer alıyor.

Girişinde 190 metrekarelik bir lobi ve resepsiyon da yer alan ıezidansta, kuaför, odalara kahvaltı, çocuk bakımı, acil servis ve sağlık odası gibi hizmeüer yer alıyor. Araç kiralama, 24 saat teknik servis, vale servisi, kuru temizleme ve kat temizliği gibi hizmetler de sunuluyor.

Projede, rezidans girişindeki araç kirliliğinin önüne geçmek için kapalı otoparkın yanı sıra misafir otoparkı da bulunuyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Avrupa Residence
Yeri: Gaziosmanpaşa Küçükköy
Yapımcı firma: Art aş İnşaat
Teslim tarihi: Hemen
Konut sayısı: 136
Fiyatı: 328.000 TL’den başlıyor

*************************************************************************

NEVVİSTA RESİDENCE
Hasoğlu Yapı’nın Esenyurt’ta ön talep toplamaya başladığı Nevvista Residence projesi, 864 rezidans daire ve 11 bin m2 ticari alana sahip. 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 daire seçenekleri olan, 11 bin metrekarelik ticari alana sahip Nevvista Residence’ta konut fiyadan 99 bin TL’den başlıyor ve 2014’te tamamlanması planlanıyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Newista Residence
Yeri: Maltepe Esenyurt
Yapımcı firma: Hasoğlu Yapı
Teslim tarihi: 2014 Konut sayısı: 864 rezidans
Daire Fiyatı: 99 bin TL’den başlıyor

*************************************************************************

BURA RESİDENCE
Yirikler İnşaat tarafından Esenyurt’ta hayata geçirilen Bura Residence’da 1+1 dairelerin satış fiyatı 79 bin TL ile 99 bin TL arasında, 2+1 dairelerin satış fiyatı ise 149 bin TL ile 165 bin TL arasında değişiyor.

9.000    metrekare arsa üzerinde 35.000 metrekare kapalı alana sahip Bura Residence, 30 ve 17 kadı 2 ayrı bloktan ve toplam 348 daireden oluşuyor.

Projede satışlarına başlanan A blok 30 katlı 314 daireden, B blok ise 17 kadı olarak 52 daireden oluşuyor. 62 metre kare ile 123 metre kare arasında değişen büyüklüklerde ve 5 farklı tip daireden oluşan Bura Residence, lobi, resepsiyon ve 24 saat güvenlik gibi günlük hayatınızı kolaylaştıran diğer hizmederiyle de dikkat çekiyor.

Daire fiyatlarının 79 bin TL’den başladığı projede, peşin ve vadeli satışlara özel iki avn kampanya uygulanıyor. Yılbaşına özel düzenlenen kampanyada peşin alımlarda %20 indirim yapılırken, vadeli alımlarda ise tüketiciler yüzde 30 peşinat yerine sadece 4 bin TL ödüyor ve kalan kısımda sıfır faiz oranıyla 48 ay vadelendiriliyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Bura Residence
Yeri: Esenyurt
Yapımcı firma: Yirikler İnşaat
Teslim tarihi: 2013
Konut sayısı: 366
Fiyatı: 79.000 TL’den başlıyor

*************************************************************************

LIFE İN VERA
Vera Group tarafından Esenyurt’un yeni rezidanslar bölgesinde inşaasına başlanan bin 56 konutluk Life in Vera rezidans, daha çok kuramlara pazarlandı. İstanbul’da uluslararası fuarlara ev sahipliği yapan Tııyap Fuar Merkezi’ne yakınlığından dolayı kuramların misafir konaklama sorununa çözüm olan projede 1+1 ve 1+0 dairelerden 61 adedini kuramlar satın aldı.

Sunduğu olanaklar ve standartlarıyla Esenyurt’un yeni rezidans bölgesi olma iddiasını taşıyan Life in Vera, 3 blokta, 1056 rezidans dairesi ile dubleks teras dairelerden oluşuyor. Brüt inşaat alanı 98 bin metrekareyi bulan projede 1+0, 1+1, 2+1 ve 3+1 daire seçenekleri bulunuyor. Sauşına kısa bir süre önce başlanan Life in Vera, Türk hamamından cep sinemasına, kreşten yüzme havuzlarına, fitness salonlarından resepsiyon hizmetlerine kadar gerçek bir rezidans kalitesini taşıyor.

150 milyon lira yatının değerine sahip proje Temmuz 2013’de teslim edilecek. Life in Vera Esenyurt’un en hızlı gelişme ve değerlenmeye açık noktasında E5 ile TEM bağlantı yolunda, Otoport ve Torium AVM ile metrobüs ve otobüs durak]anna yürüyüş mesafesinde yer alıyor.

Projede daire fiyatlan 1+0 dairelerde 69.000-101.000    TL, 1+1 dairelerde 118.000-156.000, 2+1 dairelerde 174.000-225.000 TL fiyat aralığında bulunuyor.

Projenin künyesi:
Projenin adı: Life in Vera
Yeri: Esenyurt
Yapımcı firma: Vera Group
Teslim tarihi: Temmuz 2013
Konut sayısı: 1056 rezidans
Dairesi Fiyatı:
69.000 TL’den başlıyor

*************************************************************************

G PLUS
Mar Yapı tarafından Güneşli’de karma bir proje olarak hayata geçen G Plus’ın ilk etabında yer alan konuüann satışı tamamlandı. Mart ayında satışa çıkacak olan ikinci etabın startını veren Mar Yapı, inşaatına başlanan ikinci kulede, bölgenin ilk rezidansını hayata geçirecek.

İlk kulenin inşaatında da üretimin büyük bir bölümünü tamamlayan Mar Yapı, ikinci kulenin de inşaatına başladı. Aralık 2011’de temeli atılan ikinci kule için Mart ayının sonunda satışa çıkılması planlanıyor. Toplamda 32 bin metrekare üzerinde 3 etap ve 3 kulenin yer aldığı karma bir proje olarak tasarlanan G Plus, ilk etapta konut, ofis ve ticari ünitelerden oluşurken, ikinci etabın, otel, mağaza ve rezidans yapılması kararı alındı. Mar Yapı, geleceğin Maslağı olarak görülen Güneşli’de hayata geçen projeye yatırımcıların yoğun ilgi göstermesi ile birlikte yapılan görüşmeler neticesinde ikinci kulede Gîıneşli’nin ilk rezidansını yapma karan aldı. Projede 180 rezidans yer alacak.

Toplamda 3 kule ve 3 etaptan meydana gelen G Plus projesi 32 bin metrekare alan üzerine inşa ediliyor. Aralık 2012’de sahiplerine teslim edilecek olan ilk etabında, 254 konut, 40 mağaza ve 3.900 metrekare planlanabilir ofis alanı bulunuyor. İlk etapta stüdyo, 1 + 1, 2+1, 3+1 ve dubleks seçeneklerinin yer aldığı projenin ikinci etabında, otel, rezidans ve mağazalar olacak. Mart ayının sonunda satışa çıkacak olan G Plus ikinci etabında; stüdyo, 1 + 1 ve 2+1 daire seçeneklerinin yanı sıra otel, rezidans ve mağazalar yer alacak.

Projenin künyesi:
Projenin adı: G Plus
Yeri: Güneşli
Yapımcı firma: Mar Yapı
Teslim tarihi: Aralık 2012
Konut sayısı: 180 rezidans
Fiyatı: Mart sonunda satışa başlayacak.

Levent Gökmen

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu