Şirket HaberleriTeknoloji ve İnovasyon Haberleri

ROBUTEL İnsansız Robot Çözümlerini ABD’ye Taşıyacak

2010 yılında AR-GE şirketi olarak kurulan Robutel, kısa sürede organizasyon yapısını genişleterek robotik, elektronik, savunma, medikal, yazılım, endüstri ve makine sektörlerine ürün sağlayıcı bir şirket haline geldi. İstanbul ve Ankara’da bulunan AR-GE ekibi ile çalışmalarını sürdüren şirkette 15 mühendis var. Merkezi, Gazi Üniversitesi Gölbaşı Yerleşkesi Tekno Plaza’da bulunuyor. Ürünlerin mekanik tasarım, üretim, yazılım ve elektronik altyapısını tamamıyla kendileri geliştiriyor. Robutel’in geliştirdiği yazılım platformu, dört kıtada 11 ülkede kullanılıyor.

robutel

“Pazara sunmuş olduğumuz ürünlerimize ileri seviye teknoloji üreten ülkelerde talebin fazla olması nedeniyle bu yıl çeşitli yurtdışı yatırımları planlıyoruz” diyen Robutel Otomasyon ve Mekatronik Teknolojileri Yönetici Ortağı Burak Can, yurtdışı pazarlama ve operasyon yatırımlarını ABD’ye yapmayı düşündüklerini belirtiyor. Şu anda bu konuda çeşitli görüşmeler yapılıyor ve çeşitli ortak yatırım teklifleri almıyor. Robotik teknolojisinin 2020’li yıllarda önemli bir yere sahip olacağı bilinciyle hareket ettiklerini söyleyen Burak Can, “Bu öngörüyle birlikte Robutel 2014-2016 yılları arasında bu alanda yenilikçi faaliyetlerini sürdürecek” diyor.

Robutel’in ROFPP yazılım platformu, ROERP iş uygulamaları ve ROAGV robotik taşıma sistemleri ürünleri bulunuyor. ROAGV markası ile sunulan ürün grubu içerisinde insansız forklift (ağır yükleri çatalları aracılığıyla kaldırmak ve yüklemek için kullanılan bir çeşit iş makinesi) ve taşıma robotları yer alıyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu