Sağlık Haberleri

Sağlıklı yaşam girişimleri artıyor

Sağlıklı yaşam girişimleri artıyor

Wellness Day2012 yılında hayata geçirilen Wellness Day etkinliklerinin İkincisi, 8 Haziran’da MindBody Festival İstanbul kapsamında yapılacak. Richmond Nua Spa Yönetim Kurulu Başkanı Belgin Aksoy liderliğinde ‘Sağlıklı yaşamı destekliyorum’ imza kampanyası da organize ediliyor. Etkinlikte 100 bin imzaya ulaşılması durumunda Hindistan’da yapılacak Global Spa & Wellness Zirvesi’nde Türkiye’nin sağlıklı yaşama olan ilgisi paylaşılacak.

“Sağlık hayatımızın en önemli konularından biri olduğu halde neden özel bir günü yok?” sorusu ile başlayan ve Richmond Nua Spa Yönetim Kurulu Başkanı Belgin Aksoy liderliğinde ilki geçtiğimiz yıl organize edilen Wellness Day bu yıl da 8 Haziran tarihinde düzenlenecek.Festival alanındaki Richmond Nua standında kurulacak dijital platformda katılımcılar ‘Sağlıklı yaşamı destekliyorum’ imza toplama kampanyasında hedeflenen 100 bin imzaya destek olacaklar. Toplanan imzaların 100 bin rakamına ulaşmasıyla amaç; Hindistan’da Ekim 2013’de yapılacak Global Spa & VVellness Zirvesi’nde Türkiye’nin sağlıklı yaşama olan ilgisini paylaşıp, www.myfikirler.com Wellness Day’i Türkiye’ den dünyaya uzanan uluslararası bir gün haline getirmek.

Hedef; Türkiye’den dünyaya yaymak

Her yıl, haziran ayının ikinci cumartesi günü kutlanacak Wellness Day’in ‘farkında olma’ günü olduğunu söyleyen Aksoy, “Bu özel tarih, yeryüzünde insan yaşamından daha değerli bir şey olmadığının habercisidir. Wellness Day insanın kendini keşfi; yarını daha sağlıklı bir şekilde karşılama ritüelidir” diyor.

Aksoy, bu girişime başlangıçlarını ise şöyle anlatıyor: “Emek dolu bu yolculuğun başlangıç noktası son derece basit; ancak bir o kadar manidar bir soru oldu: “iyi yaşamak hepimizin ortak hayaliyken, neden dünya genelinde kabul görmüş bir yaşam günü yok?” diye düşündük. Bu düşünceyle iki yıl kadar önce bu günü ve etkisini Türkiye’den dünyaya yaymak için yola koyulduk. Richmond Nua VVellness Spa olarak ‘Wellness Day’ başlığı ile dünya genelinde iz bırakacak bir sosyal projeye imza atmayı hedefledik.”

Gün boyu etkinlik

Wellness Day etkinlikleri ve kutlamaları kapsamında oluşturulacak ‘Sağlıklı yaşamı destekliyorum’ imza toplama platformu hem dijital ortamda hem de festival alanında devam edecek, iyi yaşama gönül vermiş kişilerin desteğini de alarak, Ekim 2013’de Hindistan’da yapılacak Global Spa & VVellness Zirvesi’nde, Türkiye’nin sağlıklı yaşama olan ilgisi dünya ile paylaşılacak. Aksoy, “Wellness Day’i uluslararası platformda kutlanan bir gün haline getirmek arzusundayız” diyor.
ilki geçtiğimiz yıl Richmond Nua’da gerçekleştirilen Wellness Day, bu yıl 8 Haziran 2013 Cumartesi günü MindBody Festival İstanbul bünyesinde Santral İstanbul’da kutlanacak. VVellness Day’de, gün boyu düzenli beslenmeden egzersize, masaj, bakım ve terapilerden spritüel eğitimlere kadar VVelIness’ın tüm alanlarında vvorkshop ve seminerler düzenlenecek. Wellness Day’de ayrıca dünyanın farklı yerlerinden sağlıklı yaşam alanında faaliyet gösteren uzmanlar da özel performanslar sergileyecek.

“İyi yaşam beyinde başlar”

Sağlıklı olmanın, dünya üzerinde yaşayan milyar insanın ortak dileği olduğunu düşündüklerini söyleyen Belgin Aksoy, tüm insanların hedef kitlesi olduklarını ifade ediyor. “Bizim asıl amacımız Wellness Day’i en kısa zamanda tüm dünyada kutlanan resmi bir gün haline getirmek. Bunun için de çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz” diyen Aksoy, şöyle devam ediyor:

“Yapılan araştırmaya göre Norveç dünyanın en mutlu ülkesi iken Türkiye bu listede 75’inci sırada. Kişi başı GSMH 14 bin dolar olan ülkemizde insanların mutsuz olmalarına şaşırmıyorum elbette. Ancak bir kısır döngünün içinden çıkmalıyız. Mutlu olmazsak, depresyona girip sağlığımızı kaybederiz, çalışıp kazancımızı artıramaz ve kendimizi güvende hissedenleyiz. Unutmayalım ki sağlık ve iyi yaşam bilinci beyinde başlar. Wellness Day ile bu bilinci bir üst kademeye taşıyabileceğimize inanıyorum.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu