Anasayfa / Şirket Haberleri / Sampi Pide Ortadoğu’da Büyüyecek

Sampi Pide Ortadoğu’da BüyüyecekSampi Pide, Ortadoğu şube yapılanması için Al Hini malı Foods ve Al Munif Holding ile master franchise sözleşmesi imzaladı. Bu işbirliği kapsamında Sampi Pide, Suudi Arabistan, BAE, Umman, Kuveyt ve Bahreyn’de şubeler açacak.

Türkiye’nin ilk kurumsal pide markası Sampi, hem yurt içinde hem de yurt dışında büyümeye devam ediyor. Yurt dışı yapılanmasına Avrupa ile başlayan Sampi, şimdi de Ortadoğu için kolları sıvadı. Avrupa ayağında ilk şubelerini Almanya Dusseldorf ve Stutgart’da açan şirket, 2013 yılında Ortadoğu’da şubeleşecek.
Sampi, Ortadoğu’nun birçok bölgesinde inşaat, gıda, otelcilik, yol üstü tesis işletmeciliği, tarım ve hayvancılık başta olmak üzere büyük ve başanlı yatırımları olan Al Himmah Foods ve Al Munif Holding ile ortaklığa gitti. Sampi Pide, bu işbirliği dahilinde Suudi Arabistan, BAE, Umman, Kuveyt ve Bahreyn’de şubeler açacak. İlk üç şubenin 2013 yazına kadar Riyad’ta açılması hedefliyor. Bu yeni ortaklıkla 2013 yılı Ortadoğu yapılanması için 2 milyon dolar yatırım planlıyor. Üretimde kullanılacak tüm hammadde ve ekipman Türkiye’den sağlanırken pide ustaları Türkiye’den yönlendirilecek. Ayrıca Sampi eğitim, tedarik, lojistik, IT, proje ve uygulama desteği de sağlayacak.

YOĞUN TALEP VAR

Dünyanın dört bir yanından talep aldıklarını söyleyen Sampi Pide’nin Genel Müdürü Melih Başara, Fransa, Belçika, Hollanda olmak üzere Avrupa’nın birçok önemli ülkesinden başvuru yapıldığını ifade ediyor ve şöyle devam ediyor:

“Keza yakın ve Uzakdoğu talep aldığımız bölgelerden. Sampi’nin adını dünyanın dört bir köşesine duyurduk fakat durmuyoruz hedeflerimiz büyük. Önümüzdeki 5 yıllık süreçte Ortadoğu’da en az 20 şube açmayı planlayan Sampi yurt içi ve yurt dışında franchise sistemi ile sağlam adımlarla ilerliyor.”

Telefon:  0 212 640 08 40
Faks:  0 212 640 98 00

  Alman Hazır Mutfak Devi Nolte Türkiyede Fabrika KuruyorYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir