Ek İş Yapmak Ek Gelir Sağlamak

Sanatsal Kaligrafi

Sanatsal Kaligrafi (calligraphy) olarak dilimize giren sanatsal yazım tekniği kalıcı olarak bardak, çanak, şişe ve çerçevelenmiş camlar üzerine sıkça uygulanıyor, işin en dikkat çeken tarafı harfleri stilize ederek yazmak. Bu konuda uzmanlaşmış kişiler kendilerine özgü estetik buluşlarla sözcükleri artistik biçimde cama aktarıyorlar.

Cam Materyale Özel Çalışmalar

Kullanılan ifadeler müşterinin arzusuna uygun biçimde olabiliyor ya da ünlü özdeyişler cam zeminler üzerine aktarılabiliyor. işin daha ilginç aşaması ise camdan üretilmiş materyal üzerine bazı logo ve mesajların yazılabilmesi. Gerekli olan malzeme özel yapım sabit mürekkep, işlem sırasında kullanılacak tutucu pensler ve cam zemin üzerinden çıkmayan özel boyalardan ibaret.

Sanatsal Kaligrafi
Sanatsal Kaligrafi

Bu iş için Batı’da yayınlanmış harfleri stilize eden örneklerin yer aldığı eserler var. Her bir sözcük ya da marka görsel olarak stilize edilirken işin tekniğini de anlatıyorlar. Bu eserleri elde edemeyenler kendi yaratıcılıklarına güveniyorlarsa harika kaligrafi tekniklerini geliştirebilirler. Yine de bu eserleri bir şekilde getirtenler en azından çeşitli stillerin yer aldığı görsellerden de yararlanabilirler.

Bazı kurum ve holdingler belli günlerde kutlama mesajlarını kalıcı olarak bu teknikle yapılmış hatıra eşyaları üzerine işletebiliyorlar. ilginç olan ayrıntı, bu işi yapacak olanların bazı örnekleri önceden hazırlayıp karşı tarafa sunabilmeleri. Eğer tek başınıza çalışacak iseniz belli bir sayının üzerinde sipariş almamanız önemli. Son derece estetik ve kişiye özel stillerin yaratılabileceği ilginç bir uğraşı alanı bu. Bu işi anlatan bazı kitapları da elde etmenizde yarar var. Şimdiden size kolay gelsin diyoruz.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu