Reklamlar-Reklamcılık

Sarelle, erkek bebek Erdo’ya kız bebek Bego’yu da ekledi

Sarelle Erdo ve Bego Reklamı

İletişim çalışmalarında doğallığa vurgu yapan Sarelle, geçen yıl satışlarını yüzde 60 artıran kampanyada birlikte çalıştıkları ünlü karikatürist Erdil Yaşaroğlu ve oyuncu eşi Begüm Kütük Yaşaroğlu ile yola devam kararı aldı. Yeni kampanyada erkek bebek Erdo’ya kız bebek Bego’yu da ekleyen Sarelle, bu yıl da satışları yüzde 40 artırmayı hedefliyor.

erdo bego

Sürme çikolata pazarı Türkiye’de 600 milyon liralık büyüklüğe sahip. Bu pazardaki önemli oyunculardan biri bu pastadan yüzde 12’lik pay alan Sarelle. Sanovel îlaç’ın sahibi Toksöz Gnıp tarafından 2007’de satın alınan marka yeniden doğallık üzerine bir konumlandırmayla tüketicinin karşısına çıktı.

2013 yılma kadar da iletişim kampanyalan hep doğallık teması üzerineydi.

Geçen yıl ise “Siz ne yerseniz çocuğunuz da onu yer” sloganlı kampanyasıyla yeni bir karakter yaratarak mecralarda yerini alan marka, karikatürist Erdil Yaşaroğlu ve oyuncu eşi Begüm Kütük Yaşaroğlu’nun yer aldığı reklamlarıyla satışlarım yüzde 60 oranında artırdı.

sarelle erdo begoGeçen yıl gelen talepler doğrultusunda kapasite artışına gittiklerini söyleyen Sanset Gıda Pazarlama Direktörü Aslı Eren Şengezer, yaptıkları araştırmalarda yaratılan Erdo karakterinin çok sevildiğini gördüklerinin altını çiziyor.

İletişim ajansı olarak Puck Communication ile çalışan markanın reklam kampanyası ve karakteri bu kadar başanlı olunca, 20l4’te de bu karakter ve ünlülerle yola devam karan alındı. Geçen hafta yayma başlayan yeni kampanyanın giriş filmi ile Erdo’nun ikiz kardeşi Bego’yu tanıtan markanın yayma girecek iki filmi daha var.

Bego’nun Erdo’yu bastıracak bir karakter olacağını söyleyen Şengezer, hedeflerini ve mecra tercihlerini ise şöyle anlatıyor: “2014’te hedef bu yeni iletişim kampanyasıyla satışlan yüzde 40 oranında artırmak. Televizyon reklamlarının yanında açıkhavada da tüketiciyle karakterleri bir araya getireceğiz. Radyo ve gazete mecrasını kullanmanın yanında internette de etkin olmayı planlıyoruz.”

Fatoş Bozkuş

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu