Anasayfa / Şirket Haberleri / SEPHORA ŞEHİRLERE ODAKLANIP HIZLI BÜYÜDÜLER

SEPHORA ŞEHİRLERE ODAKLANIP HIZLI BÜYÜDÜLERSEPHORA ŞEHİRLERE ODAKLANIP HIZLI BÜYÜDÜLER

2007    yılından itibaren Türk tüketicisiyle buluşan ve bu yıl Türkiye’de beşinci yılını dolduran Sephora, hızlı büyümesiyle dikkati çekiyor. Türkiye operasyonu, Sepho-ra’nın dünyada en hızlı büyüdüğü ülke.
Türkiye genelinde 16 mağazayla hizmet veren şirket, yıl sonuna kadar mağaza sayısını Türkiye’de 18’e çıkartmayı, 2013 sonuna kadar bu sayıyı en az 23’e taşımayı hedefliyor. Sephora Türkiye’nin açılışından grubun çok şey öğrendiğini söyleyen Sephora Türkiye Genel Müdürü Beyhan Figen, bu tecrübeyi Hollanda, İskandinavya gibi sonraki açılışlarda kullandıklarının da altını çiziyor. Özellikle temel şehirlere odaklanarak yayılma stratejisinin başarısının birçok yeni girilen ülkeye örnek olduğunu ifade eden Figen, konuşmasına şöyle devam ediyor:

“Türk pazarına girerken genişleme stratejimizde büyük şehirlere odaklanmanın başarımızdaki katkısı büyük. Bu şekilde hem başlangıç için bir şirketin kaynaklarını akıllı şekilde kullandık hem de kozmetik bilincinin yaygın olduğu şehirlerde bilinirliğimizi daha hızlı artırabildik. Bunun yanı sıra biz her zaman farklılıklarımızın altını çizdik. Türk kozmetik müşterisine bugüne kadar yasamadıkları deneyimler yaşatarak fark yarattık ve başarı kazandık. ”

  Düfa Yarışmasının Talihlisi Ödülünü AldıYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Hangi Klimayı Tercih Etmeli

Geçtiğimiz yıl ÖTV teşvikinin de etkisiyle bir milyon klima satıldı. Türkiye, split klimada Avrupa’nın üretim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir