Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Sermayesiz bir iş fikri merdiven temizlemek

Sermayesiz bir iş fikri merdiven temizlemekSermayesiz ek iş olarak ev hanımlarının en çok yaptığı işlerin başında binaların merdivenlerini temizleme işi gelir. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illerde nüfus kalabalık olduğu için haliyle kalabalık olan bina sakinlerinin oturduğu binalar çok çabuk kirlenir. Çünkü katlı olan bu binalarda giriş çıkışlar yoğun olur buda merdivenlerin çabuk kirlenmesine sebep olur.

Merdiven temizleme işi

Öncelikle bu işi yaptığınız için hiç çekinmeyiniz. Çoğu ev hanımı bu işi yapmaya çekinir etraftan gören duyan eş dost ne der diye düşünür. Halbuki temizlik işi alnınızın teriyle yaptığınız bir iş bence kimseye kulak asmayın.
Gelelim kazancına İstanbulda genellikle binalar 6 katlı olur çift daire üzerinden olsa 12 adet daire demektir. Bina da ne kadar çok daire olursa kazancınız ona göre değişir. Daire başı 10 ve 20 tl arası ücret alınmaktadır bu semt ve bölgeye değişir. Tabiki binanın yüksekliği ve daire sayısıda fark eder.

Bizim bir komşu var örneğin eşinin maaşı yetmeyince kendiside merdiven temizleme işine başladı ve aylık 1000 tl ye yakın bir kazancı var. Hafta içi merdiven temizliği yapıyor 5 bina ile anlaşması var ve aylık 900 küsür bir rakamdan bahsediyolardı evkura takside girmiş hiç durma evine eşya alıyor ne yapsın kocadan hayır yok kendi çalışıp alıyor.

Ek Gelir İmkanı İçin Mutlubiev

  Bilgisayar Teknik Desteği Vererek Para KazanabilirsinizYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Her Lezzeti Paketleyip Satışa Sunan Konsantre Dip Üretimi İş Fikri

Yeni çeşitleriyle her lezzeti paketleyip satışa sunan ‘konsantre dip’ üretimi iş fikri girişimcilere çok para …

Bir yorum

  1. Esenyurtta oturuyorum merdiven temizligi yapmak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir