İş Fikirleri ve İş Kurmak

Sermayesiz İş Fikri Asansör Reklamcılığı

Asansör reklamcılığı yaparak kendi işinizi kurabilirsiniz.

Asansörde geçirdiğiniz zamanı düşünün, çoğu zaman sıkıcıdır. Etrafta odaklanacak bir yazı bir resim ararsınız bu aslında reklam için bize büyük bir fırsat doğuruyor. Avm’lerde bu etkin olarak kulanılıyor “yemek katında şu resotrantta 2.cisi bedava” gibi.

Peki bu fikri geliştirsek bir iş modeline dönüştürsek kazanç sağlayabilirmiyiz?

Dilerseniz deniyelim.

Hedef Kitlemiz: Asansör kullanan tüketiciler.

Anlaşma Yapacağımız Kişiler : İş merkezi, Apartman Site yöneticileri.

Hizmeti Satacağımız Müşteri Profili : Müşteri profilimiz çok geniş ama ilk hedefleyebilceğimiz kurumlar  bölgeye paket servisi yapan restorantlar,ulusal markalar olabilir.

Asansör reklamcılığı
Asansör reklamcılığı

Nasıl başlayabiliriz?

Öncelikle yoğun bölgeleri hedefleyerek iş merkezi ve apartman yöneticileri ile görüşebiliriz.

Onlara yapacağınız iş anlatın. Reklam alınması durumunda apartmanın ortak giderlerinin düşeceğinden bahsedin. Apartmana hiç bir ek maliyetinin olmadığından bahsedin. Apartman/Site/İş merkezi ile bilgiler edinin, örneğin site’de kaç kişi oturduğunu not alın, bu kişi sayısına göre reklam ücreti teklif edin. Ön anlaşma yapıp pörtföyünüze ekleyin. Başlangıçtaki bu bir seferlik yuğun çalışma yorucu olacaktır.

Pörtföyünüzün yeterince genişlediğini ve pazarlanabilir hale geldiğini düşündüğünüzde. Kendinize bir web sitesi hazırlayın, burda pörtföyünüzen ve reklam gücünüzden bahsedin. Örneğin A Konutları, Konut sayısı 500, Kişi sayısı 20.000, Reklam Ölçüsü : 70×50 CM İstenilen reklam ücreti Aylık 500 TL

Daha sonra yukarıdaki örnek ilandan devam etmek gerekirse çevredeki restorant ve fast food işletmelerine yönelin buralardan umduğunuzu bulamaz iseniz hizmet sektörüne yönelin örneğin  temizlik hizmeti,ütü hizmeti,kuru temizleme hizmeti veren firmalar. Bu hizmetinizi sahada ne kadar başarılı pazarlayabilirseniz başarı şansınız o kadar yükselir.

Reklam fiyatlarını belirlerken pazarlama maliyetlerinizi iyi hesaplamanız gerekmekte.

Bu iş modelini geliştirip il bazında temsilcilikler verebilirsiniz.
Kolay taklit edilebilir olsada ilk olmanın avantajıyla temsilcilik verdiğiniz kişilere geniş pörtföyünüzü kullandırabilirsiniz. Örneğin Bursa merkezli ulusal bir firmaya, Bursa temsilciniz İstanbul’daki 50.000 asansör reklamını satabilir. Aynı şekilde sizde İstanbul merkezli bir firmaya Bursa daki 50.000 asansör reklamını pazarlayabilirsiniz.

Umarım bu iş fikri hayata geçer ve başarılı olur.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

3 Yorum

  1. E-ticaret için bir başlangıç yapmak isteyenler, işte tam size göre bir işkapısı. yalnızca isim tescilini yapın, gerisi 20 dk…. Sonra kendi sitenizden satacağınız binlerce üründen %10-%22 arasında kazançlar elde edin. Yaptığınız yeni üyelerden elde edeceğiniz gelirler de bu işin tuzu biberi olsun …Detaylı bilgi için mesajlarınızı bekliyorum.. ugurhanmarket@hotmail.com

  2. bina sakinlerinin sorun cıkarma ıhtımalını goz ardı etmeyın derım.reklam ıstemeyenler olabılır.

  3. ayakları yere saglam basarmı bılmem.ama bu reklamcılık işinde yolunu tutturursan iyi para var kanımca.zira asonsor reklam işi zahmetli.yınede denenebılır.asansor reklamcılıgı ne durumda.fırmaların yaklasımı nasıl.bılgılı arkadaslar paylasırsa iyi olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu