Anasayfa / Şirket Haberleri / Sigorta brokerliği ve risk yönetimi

Sigorta brokerliği ve risk yönetimiGrECo International HoldingGrECo , ofis açarak Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayan ilk Avusturya sigorta brokerliği ve risk yönetimi şirketi. Şirketin başında 32 yaşında genç bir genel müdür var: Burçak Alagök Yalçın.
GrECo International Holding CEO’su Friedrich Neubrand da geçtiğimiz günlerde Türkiye’deydi… Biraz sohbet ettik. “Demir perdenin çökmesiyle birlikte bu yeni pazarlara açıldık. Öncelikle Doğu Avrupa, daha sonra Güney Doğu Avrupa’ya yayıldık ve bu bölgelerde büyüdük. Rusya pazarına girdik. Yeni Avrupa dediğimiz bölgede büyüdük. Yeni girdiğimiz Türkiye pazarıyla birlikte bugün artık toplam 16 ülkede hizmet veriyoruz” diyor. Türkiye zor bir pazar dedim..

“Evet biraz zor bir pazar, ancak biz Doğu Avrupa ülkelerinden alışığız. Türkiye pazarına geç bile girdik sayılır. Ancak burada çok iyi bir ekip kurduk ve genişlemeye hazırız. Buradaki mevcut sigorta brokerlerini de bünyemize katabilir miyiz diye araştırıyoruz.” Oldukça iddialılar. Tabii Türkiye’deki fırsatlar da onları etkiliyor. Friedrich Neubrand, “Penetrasyonun Avrupa seviyelerine çıkacağını ve ürün çeşitliliğinin artacağını düşünüyorum.

Bu gelişimi, büyümeyi biz Doğu Avrupa ülkelerinde gözlemledik. Başlangıçta büyüme yavaş olabiliyor ancak sonrasında hızlanıyor. Türkiye pazarı kendi ekonomik gelişme potansiyelin yanı sıra sigortadaki potansiyeli ile de dikkat çekiyor” diyor.

  Güneş Arabası Takımının Sponsoru, Güneş SigortaYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir