Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Sitenize Reklam Alarak Kazanç Elde Edebilirsiniz

Sitenize Reklam Alarak Kazanç Elde Edebilirsinizİnternet sitenizden reklam yayınlayarak para kazanabilirsiniz. İlgi çekici ve insanların beğendiği içerikler oluşturarak web sitenizin ziyaretçi trafiğini yükselttiğinizde reklam vermek isteyenler mutlaka sizinle iletişime geçecektir.

Web Sitenizden Reklam Yayınlayarak Para Kazanabilirsiniz

Yönettiğiniz bir web sitesi veya blog varsa, sitenize reklam alarak da kazanç elde edebilirsiniz. Web reklamları, banner denilen ve genellikle standart bazı ölçülerde yayımlanan görsellerdir. Bazen metin tabanlı banner’lar da karşınıza çıkabilir. Büyük çaplı web sitelerinin özel reklam ağlarıyla çalışmaları ve kendi müşterilerini bulmaları mümkündür ama küçük çaplı siteler genellikle içeriğe dayalı reklam ağlarından yararlanır. Bunların da en ünlüsü elbette Goog-le AdSense. adsense.google.com adresinden AdSense’e üye olup Google’ın size verdiği kodları sitenize yerleştirirseniz, sitenizin içeriğine uygun reklamlar görüntülemeye başlar ve tıklama başına gelir elde edersiniz. AdSense’in devantajıysa gelirlerin genelde düşük olması ve 100 $ biriktirmeden paranızı alamamanız. Öte yandan, güvenilir ve kaliteli bir ağ olması onu öne çıkarıyor. Zaten uluslararası ağların birçoğu da Türkçe siteleri desteklemiyor. O yüzden, AdSense’le çalışmak istemezseniz ya diğer yerli ağlara yöneleceksiniz ya da webmaster forumlarında gezerek sitenize sabit reklam vermek isteyen müşteriler bulacaksınız.
Sabit reklamlar sitenizin trafiğine iyi bir gelir kaynağı olabilir. Trafiğiniz yüksekse gösterim bazlı (CPM) reklam da alabilirsiniz. Bu durumda reklam veren, banner’ına tıklama sayısına bağlı kalmadan, örneğin 1000 gösterim için 1 $ gibi bir fiyat öder.

Türkçe reklamlar ağları:

www.adhood.com
www.reklamstore.com
www.adnet.com.tr
www.adklik.com.tr

Gelecekte popüler olacak meslekler ve iş modelleri

  Yatırım Amaçlı Wagir Cinsi Koç YetiştirmekYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak

Satılık Üzüm Bağları, Üzüm Yetiştiriciliğine Yatırım Yapmak, Üzüm bağı kurmanın maliyeti Üzüm son dönemlerin flaş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir