İş Fikirleri ve İş Kurmak

Sitenize Reklam Alarak Kazanç Elde Edebilirsiniz

İnternet sitenizden reklam yayınlayarak para kazanabilirsiniz. İlgi çekici ve insanların beğendiği içerikler oluşturarak web sitenizin ziyaretçi trafiğini yükselttiğinizde reklam vermek isteyenler mutlaka sizinle iletişime geçecektir.

Web Sitenizden Reklam Yayınlayarak Para Kazanabilirsiniz

Yönettiğiniz bir web sitesi veya blog varsa, sitenize reklam alarak da kazanç elde edebilirsiniz. Web reklamları, banner denilen ve genellikle standart bazı ölçülerde yayımlanan görsellerdir. Bazen metin tabanlı banner’lar da karşınıza çıkabilir. Büyük çaplı web sitelerinin özel reklam ağlarıyla çalışmaları ve kendi müşterilerini bulmaları mümkündür ama küçük çaplı siteler genellikle içeriğe dayalı reklam ağlarından yararlanır. Bunların da en ünlüsü elbette Goog-le AdSense. adsense.google.com adresinden AdSense’e üye olup Google’ın size verdiği kodları sitenize yerleştirirseniz, sitenizin içeriğine uygun reklamlar görüntülemeye başlar ve tıklama başına gelir elde edersiniz. AdSense’in devantajıysa gelirlerin genelde düşük olması ve 100 $ biriktirmeden paranızı alamamanız. Öte yandan, güvenilir ve kaliteli bir ağ olması onu öne çıkarıyor. Zaten uluslararası ağların birçoğu da Türkçe siteleri desteklemiyor. O yüzden, AdSense’le çalışmak istemezseniz ya diğer yerli ağlara yöneleceksiniz ya da webmaster forumlarında gezerek sitenize sabit reklam vermek isteyen müşteriler bulacaksınız.

Sabit reklamlar sitenizin trafiğine iyi bir gelir kaynağı olabilir. Trafiğiniz yüksekse gösterim bazlı (CPM) reklam da alabilirsiniz. Bu durumda reklam veren, banner’ına tıklama sayısına bağlı kalmadan, örneğin 1000 gösterim için 1 $ gibi bir fiyat öder.

Türkçe reklamlar ağları:

www.adhood.com
www.reklamstore.com
www.adnet.com.tr
www.adklik.com.tr

Gelecekte popüler olacak meslekler ve iş modelleri

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu