Makaleler

Siyasete Bakış

Bu günlerde siyaset çok aktif, kulak vermemek elde değil o kadar ikna edici konuşuyorlar ki kim haklı kim yalan söylüyor ayırt etmek ne mümkün, hayat boyu herkes kadar duydum siyasilerin konuşmalarını, aldandığım da oldu bunlar iyi diyerek, siz hiç gerçekten iyi bir yönetime rastladınız mı?

Yani toplumumuzun hepsin memnun ede bilen bir yönetimden bahsediyorum ben görmedim her gelen yandaşçı ve çıkarcı gerçekten söz verdiklerini yerine getiren var mı, peki kim suçlu?  Yönetenler mi, bana kalırsa bütün toplum suçlu, çünkü o yöneticiler uzaydan inmiyorlar bizim yetiştirdiğimiz kişilerden oluşuyor, birey toplumun aynasıdır boşuna onları suçlamayalım biz kökten aldatmayı ve aldanmayı ilke edinmiş bir ülkeyiz ölmüş atalarımızdan tutun doğacak çocuklarımız dahi masum değil yolunda gitmeyen her şeyden herkes sorumlu elimizi vicdanlarımıza koyup dinleyelim, biz koyun olmayı seven bir toplum olmaktan kurtulmayı bilmiyoruz her söylenene vaat edilene sorgusuz inanıyoruz işimize böyle geliyor çünkü.

siyaset
siyaset

Bizi bölüp parçalayıp yönetmelerine izin vermeyelim.

Nedir bu gidiş böyle, kimi ırkçı parti kurmuş kimi dinci kimi devletçi, peki insan bunun neresinde, insanlık onuru ve hakkı nerede.

Bıktık artık mahalle ağzı kavgalardan, artık kendinize gelseniz diyorum, şu kokuşmuş siyasetten öğürme gelmiş insanlara, şu gidişe bir göz atın, insanlık, sevgiyi, saygıyı, unuttu basit kavgacı gürültücü bir toplum olduk çıktık nerede o ağır başlı saygın insanlar nerede.

Bir düşüncem var geleceğe dair, kurulan partilerin adı, insana hizmet partisi insana saygı partisi,

İnsana sevgi partisi, adını taşısın ve o an kazanan parti güven verici olacaktır, İnancım ve

Dileğimdir.

5 Ağustos Gece uykum kaçtı…

TV de dinlediğim bir tartışma uykumu kaçırdı biz nereye gidiyoruz kim haklı kim haksız kafam karıştı, siyasete ve siyasetçiye güvenim asla yoktur üstelik sevmem onlara kulak vermeyi, hiç bir söyledikleri inandırıcı ve samimi değil benin açımdan, ama bir karmaşa içinde olduğumuzu sezebiliyorum, görünüşte herkes haklı gerçek olan ne, kendine haklıyım diyen herkesin vicdanı rahat mı, onu kendileri bilir dinleyenler nereden bilsin banim inancım, kim gece uykuya dalar iken vicdanı hür dala biliyor ise o haklı,  lakin bir vicdanımız varsa, vicdanı olmayanın ne inancı vardır nede korkusu sadece kendini kandırır haklıydım diye, başkaları da inanır. Dünyanın gidişi dahi korkunçlaşıyor şu sıcaklar doğal afetler bakıyorum da, Rusya yanıyor Çin sular altında, bu gidişi sorgulayan var mı?. Bizim siyasetimiz karışık, nereye gidiyoruz bilen var mı?.

Herkes bir birini suçluyor kendince haklı çıkmaya çalışıyor kimse gerçek niyetimi itiraf etmiyor gerçekten milletinin çıkarlarını savunan kim?, bilen var mı, ben hiç güvenemiyorum inandırıcı bulmuyorum, tek gördüğüm gerçek FİL LER güreşiyor çimenler eziliyor.

Ama unutmayalım hiç bir şey tesadüfen olmuyor her gidişin bir sebebi var, küstah insanlık kendi köküne dinamitleri iyi yerleştiriyor artık umurum da değil gemi yanarsa farelerde yanar.

Doğal afetler başını almış gidiyor bizim yönetenler de nükliyer enerji santrali peşinde, kurun yahu kurun canına yanayım, bu toprakları hak eden bir millet değiliz zaten topumuzun kökü birden yok olsun, akıllı ülkeler bizim kökümüzü bize kazıtmayı iyi biliyor sizin umurunuzda değilse benimde değil, şu güzelim yayla sefasını zehir ediyorsunuz bana ama akıllanıyorum umurumda değil

Benim torunlarım kanserli ve ruh hastası doğacak da diğerleri sağlıklımı kalacak, herkes yaptıklarının cezasını mutlak suretle görecek. Savaş meraklıları, doğayı katledenler, bölücüler,  kendini diğer insanlardan üstün sananlar, aşağılık koplenksli insan gurupları, kendi içindeki şeytanla mücadele demeyip aciz kalanlar, intikam peşinde koşanlar, aynı ALLAHA inanıp da ayrım peşinde olanlar, bu nasıl çelişkili inançtır bu ne iki yüzlülük.

Biz kendinizi mi kandırıyorsunuz, ALLAHIM I, sadece gücümüz kendi zavallı zihinlerimizi kandırmaya yeter TANRI ve doğa kandırılamaz, ilahi adalet kandırılamaz, canlıların bir kısmı mutsuz aç ve acı içinde iken, kimse mutlu olamaz, biz bir ruha bağlıyız birimiz ezilip mutsuz olur isek ilahi adalet mutlaka çalışacaktır, ne kadar zengin ve güçlü olur isek olalım bizi mutsuz eden bir şeyler mutlaka olacaktır ve vardır,  sebebini bilen, cevabını  arayan var mı? Bunu merak ediyorum.

Yeter KARAER

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu