Başarılı Girişimcilik

Siz hangi iş modelleriyle ilgileniyorsunuz?

Bir girişimci olsam gıda start up’ları ve B2B pazaryerlerini değerlendirirdim.

Büyük ekonomisi olan alanlarda videolarla, yazarlarla, blog yazıları ve yorumlarla içeriği kuvvetlendirilmiş sitelerin değer bulacağına inanıyorum. Bu tür alanlarda içerik anlamında fırsatlar olduğunu düşünüyorum.

hangi is modeli

Gıda start up’larının çok değişik modelleri var. Biz Tazedirekt.com ve ikinci tur yatırım yaptığımız Onlinemarket.com ile online süper market alamndayız. Tazedirekt’te girişimciyim, Onlinemarket’te yatırımcı. Bu iki girişim, iş modeli olarak birbirlerinden farklı, rakip değiller. Onlinemarket.com, bir saat içinde teslimat gibi bir kolaylık sunuyor. Şehrin çeşitli merkezlerine konuşlandırdığı depolar var ve daha az çeşit ürüne sahip. Tazedirekt.com ise çeşidi daha fazla, daha düşük fiyatlı ürünler sunuyor, ancak teslimat süresi 1 gün. Hipermarket gibi toplu alışveriş yapabileceğiniz bir modelde hizmet veriyor.

Onlinemarket aynı zamanda Mealbox markasını da yarattı. Sadece ev yemeği üzerine oluşturulmuş bu girişimde, bir ailenin sofraya koyabileceği yemekler olacak. Mealbox’ta bir şeyler yakalayacağımıza inandığımız için hızlı bir şekilde ölçeklendirme kararı aldık.

Haziran sonuna kadar 5 bölgede küçük cep depolarımız olacak. Onlinemarket ve Mealbox’taki tecrübelerimiz, Tazedirekt açısından da önemli, ileride Tazedirekt.com, Mealbox’ın yemeklerinin üreticisi olabilir.

MealBox Franchise Verecek

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu