İş Fikirleri ve İş Kurmak

Sketchfab 3D Modelleyici İle Tasarımcılara Yönelik İş Fikri

Sketchfab 3D modelleyici ile tasarımcılar kendi yapmış olduğu tasarımlarını sosyal paylaşım platformlarında video ve görsel olarak paylaşabilecek. Teknoloji alanında iş fikirleri arayan girişimciler bu iş fikrini değerlendirebilir, buna benzer başka iş modelleri oluşturabilir.

Dreambox gibi otomat makinaları kişilerin kendi 3D tasarımlarını herhangi bir şeye işlemek için gerekli kolaylığı sağlıyor. Peki, ya bu meydana getirdiğiniz tasarımları paylaşmak istiyorsanız? İşte, Sketchfab de tam olarak YouTube’un normal videolar için yapmış olduğunu 3D fabrikasyon tasarımlar için yapmak istiyor. Tasarımcılar böylece kendi tasarımlarını yayınlayabilecek, paylaşabilecek ve embed (gömme) kodları sayesinde istemiş olduğu başka bir web sitesinde yayına sunabilecek.

tasarim is fikri

3D işleme hızlı bir şekilde kendi başına bir endüstri olma yolunda ilerliyor ancak tasarımcıların kendi özel yeteneklerini gösterebilecekleri ve özellikle de kendine potansiyel müşteriler arayabilecekleri bir format ya da platform bulunmuyor. Ayrıca Sketchfab tüm kullanıcılarına kendi tasarımlarının embed kodunu kullanabilmeyi HTML5 ile birlikte kullanabilme imkanı sağlıyor. Platform 20 farklı dosya uzantısını destekleyebiliyor ve kolayca rotate gibi çevirme özellikleri, zoom özellikleri kullanılabiliyor. Bunların yanı sıra paylaşmak ve beğenmek ve yorum yapmak gibi sosyal eklentileri de mevcut. Bu servisi kullanmak isteyen ücretsiz kullanıcılar 50MB’lık bir dosya upload iznine sahip olacaklar. Ücretli üyelikler ise aylık 15$ ile kullanım sağlayacaklar. Burada ki embed’lenmiş dosyada ise örnek olarak sistemi görebileceksiniz.

Sketchfab 3D modelleyicileri için online bir portföy oluşturma ve ulaşım sağlayabilme imkanı sunuyor. Bunun gibi başka bir paylaşılabilir dijital uzantılar sunulabilen platform var mıdır?

ürüne ait website: www.sketchfab.com

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu