Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Sony Handycam Video Kamera

Sony Handycam Video KameraSony, 3D tüketici dünyasına ilk adım niteliğinde olan, kullanıcıların video ve fotoğraf çekim yollarını yeniden belirleyen yeni bir Handycam® video kamera serisini, dünyanın en önemli tüketici elektroniği fuarlarının başında gelen CES 2011’de tanıttı. 3D’de ‘mercekten göze deneyim’ sağlama konusunda lider ve tek şirket olan Sony, bu yeni seri ile tüketicilere evde veya dışarıda Sony’nin ayrıcalıklı 3D dünyası ile video deneyimi sunuyor.

Önemli teknolojik gelişmeler, eşsiz dijital görüntüleme çözümleri sunan yenilikçi cihazların verimini artırırken, yeni video kamera portföyünü de genişletiyor. Bir Full HD 3D Handycam video kameraya ek olarak, yerleşik bir projektör modeli ve amatör video modeli, gözlerin Sony’nin video kamera ürünlerine çevrilmesini sağlıyor. Ayrıca hem HD (High Definition) hem de SD (Standart Definition) seçenekleri serinin alt modellerinden üst seviye modellerine kadar yer alıyor.

Anılarınızı Full HD 3D olarak saklayın
Video çekimi ve oynatımında yeni bir standart yaratan üç yeni Handycam®, 3D teknolojisini ve amatör video çözümlerini Sony’nin endüstri lideri HD serisine taşıyor. 3D portföyünü güçlendiren Sony’nin HDR-TD10E’si, dünyanın ilk ‘Double Full HD’ 3D tüketici video kamerası. Bu model, her önemli bileşenden iki adet içeren entegre bir çift lens sistemini kullanıyor: Çift Sony G Lens, çift ‘Exmor R’ CMOS sensörü ve çift ‘BIONZ’ görüntü işlemcisi. 3D çekimler video kameranın canlı Xtra Fine 3.5-inç 3D LCD dokunmatik ekranında gözlüksüz olarak oynatılırken, çift kayıt sistemi 3D içeriğin 3D olmayan ekranlarda otomatik olarak Full HD 2D olarak oynatılması özelliğini sağlıyor. Ayrıca herhangi bir 3D özellikli HDTV’de Full HD 3D videoları da oynatmanıza olanak tanıyor. Diğer yenilikçi özelliklere ek olarak, Optical SteadyShot’lı (Active Mod) 10x optik zoom ve iAUTO, 3D modda sunuluyor. 64GB flaş bellek sağlayan HDR-TD10E 2011 Nisan’ında hazır olacak.

Değerli anılarınızı dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde gösterin
Sony’nin yerleşik bir projektöre sahip olan yeni Handycam video kameraları mükemmel bir video oynatma deneyimi sunuyor. 3-inç’lik LCD panele yerleştirilen bir projektör, video kameranın boyutunu değiştirmiyor ve video ve görüntülerin 60’e kadar (6m uzakta köşegen olarak) bir görüntü olarak duvarlarda, tavanda veya diğer düz yüzeylerde gösterilmesine izin veriyor. Clear Phase’li stereo hoparlörler ve S-Master dijital yükseltici, net, dinamik bir ses üretiyor ve entegre bir projektörle birlikte, bir HDTV’ye bağlanmaya gerek olmadan videoları oynatmak için tümüyle yeni bir yol ortaya çıkarıyor. 220GB sabit diskli HDR-PJ50VE, 2011 Nisan’ında hazır olacak, 32GB flaş bellekli HDR-PJ30VE ve 16GB flaş bellekli HDR-PJ10E, 2011 Mart’ında hazır olacak.

Gelişmiş Optik ve Akıllı Özellikler
Şık tasarımları ve yüksek hızlı BIONZ® görüntüleme işlemcisi gibi sınıfının en iyisi özellikleri ile Sony’nin video kamera ailesi eşsiz bir performans sunuyor. Tüm seriye entegre edilecek özellikler ise şöyle;

• Video kameranın etrafındakiler keşfedilerek farklı ortamlarda otomatik olarak video kameranın en uygun ayarlarının seçimi ve farklı bir dizi sahne için sürekli olarak ayarların uygunlaştırılması için iAUTO
• Optik zoom’a ek olarak daha uzun zoom’lama özelliği için Genişletilmiş Zoom
• İstediğiniz her şeyi yakalamak için Geniş Açı lens (sadece HD modellerde)
• Kolay oynatım için içeriğinizi otomatik olarak gruplamak amacıyla Event Browse (sadece HD modellerde)
• Kolaylıkla dikkat çekici bir döngü yaratmak için Highlight Playback & Share (sadece HD modellerde)
• Bir PC olmaksızın harici bir sabit diskte kendi video kütüphanenizi oluşturmak için Direct Copy
• Kolaylıkla web’e yüklemek ve hızlı şarj için yerleşik USB kablosu ve yazılım (HDR-TD10E hariç)
• Kolay izleme ve dokunmatik olarak çalışmak için büyük 3-inçlik LCD ekran (HDR-TD10E , 3.5 inçlik bir LCD’ye sahip)
• Sadece LCD açılarak otomatik lens kapağının ve gücün açılması
• HD modellerde Aktif Mod’lu Optical SteadyShot™ görüntü sabitleyici ve SD modellerde Aktif Mod’lu SteadyShot, yürürken bile oldukça düzgün video çekimleri için elin titreme etkisini azaltır
Sony giriş seviyesindeki HD modellerde bile eşsiz bir mühendislik sunmaya devam ediyor. Yukarıdakilere ek olarak bütün yeni HD Handycam modelleri, AVCHD formatının sağladığı en yüksek bit hızı olan 24 Mbps’de tam 1920 x 1080 HD video kaydı ile içeriği yakalamanın yanı sıra çarpıcı düşük ışık performansı için arkadan aydınlatmalı ‘Exmor R’ CMOS sensörüne, 22 görüntüye kadarki çalışmanızı oluşturmak için Golf Shot’a, Geniş Açı G Lens’e (HDR-CX560VE için 26.3mm; geri kalan HD modelleri için 29.8mm) ve 50p kayıt özelliğine sahip. Bütün HD Handycam video kameralar, hareket eden nesnelere odaklanmayı sürdüren Tracking Focus adlı yeni bir özellikle donanacak. Bu özellik, karede birini öncelikli olarak seçebildiğiniz Face Touch’a benzer şekilde, çekimde köpek veya araç gibi bir nesneyi de seçebilmenizi sağlayacak.

  Özel Üretilmiş Milyon Dolarlık Lüx Otomobiller

İyi bir videonun hayati parçası ona uygun bir sestir ve ses alanındaki yenilikçilikte derin kökleri olan Sony de video kamera modellerinin çoğuna istisnai bir ses getiriyor. Şimdi pek çok Handycam video kamera, 5.1 kanal surround sesli yüksek kaliteli yerleşik bir mikrofon, Clear Phase ve S-Master teknolojisine sahip stereo hoparlörler, rüzgar gürültüsünü azaltıcı ve bir mik/HP jack ile donanacaklar.

HD (High Definition) Serisi
Sony hem sabit disk (HDR-XR160E) hem de flaş bellek (HDR-CX160E ve HDR-CX130E) formatlarında cazip giriş seviyesi HD video kameralarını sunacak. HDR-XR160E, 66 saate kadar HD video çekimi (LP modunda) için 160GB’lık bir sabit diske sahipken, HDR-CX160E altı satlik HD video çekimi (LP modunda) için 16GB’lık gömülü flaş belleğe sahip, HDR-CX130E bir bellek kartının satın alınması ile ayarlanabilir bir kapasiteye izin veriyor. Bu video kameralar şu özellikleri içeriyor:

• 1/4’ ‘Exmor R’ CMOS Sensörü, ‘ClearVid’ dizisi ile
• 30X optik zoom lens ve 42X genişletilmiş zoom
• 3.3-megapiksel fotoğraf
• 29.8mm Geniş Açı G Lens (35mm’ye denk, video modu)
• Rüzgar Gürültüsü Azaltıcı
• Mik jack (HDR-CX130E hariç)
• 5.1 mikrofon ve stereo hoparlör (sadece HDR-XR160E’de)

HDR-XR160E, 2011 Nisan’ında hazır olurken, HDR-CX160E ve HDR-CX130E 2011 Mart’ında hazır olacak. HDR-CX130E, siyah, mavi, kırmızı ve gümüş renklerde gelecek.

Sony ayrıca HDR-CX360VE’yi 32GB flaş bellek ve aşağıdaki özelliklerle sunacak:
• 7.1-megapiksel fotoğraf
• Coğrafi etiketli video ve fotoğraf için yerleşik GPS anteni ve NAVTEQ® dijital haritaları ile bir harita üzerinde hedefleri izlemek için Gömülü GPS
• LED video ışığı ve flaşı
• 25p kaydı

Üst seviye video kameralarını sunan Sony, 26 saate kadar HD video çekimi için (LP modda) 64GB gömülü flaş bellekle HDR-CX560VE’yi sunacak. Bu video kamera şu özellikleri taşıyor:
• 1/2.88’ ‘Exmor R’ CMOS Sensörü, ‘ClearVid’ dizisi ile (16:9 oranında)
• 12.3-megapiksel fotoğraf
• CinemaTone Gamma™, CinemaTone Color™ ön ayarları
• Gece Çekimi
• Yerleşik flaş
• Elle kontrol için aktarılabilen kadran (Iris/Örtücü/Pozlandırma/SB/Odaklama)
HDR-CX560VE ve HDR-CX360VE 2011 Mart’ında hazır olacak.

SD (Standard Definition) modeller
Sony SD serisini 16GB’a kadar kapasite sunan üç yeni flaş bellek temelli modelle yeniledi. Bunların arasında bir bellek kartı satın alınarak kapasitesi ayarlanabilen 16GB DCR-SX85E, 4GB DCR-SX65E ve DCR-SX45E bulunuyor. Bu yüksek performanslı modeller, seride var olan özelliklere sahip, bunların arasında yerleşik USB kablosu ve PM taşınabilir yazılım, 3-inç LCD geniş dokunmatik panel ekran (230K çözünürlük), Aktif Mod’lu SteadyShot® görüntü sabitleyici, Direct Copy, Carl Zeiss® lens, otomatik lens kapağı, iAUTO ve Genişletilmiş Zoom var. Ayrıca 60x optik zoom, Yüz Bulma ve bir yerleşik video ışığını da kullanıyor.

DCR-SX85E, DCR-SX65E ve DCR-SX45E video kameraları Şubat’ta hazır olacak. DCR-SX65E ve DCR-SX45E modelleri, mavi, siyah, kırmızı ve gümüş renklerde sunulacak.

Daha iyi depolama ve çekim sonrası seçenekler
Sabit disk veya yerleşik flaş belleğe ek olarak Sony’nin bütün yeni video kameraları, video ve fotoğrafları doğrudan Memory Stick PRO Duo™ medyaya, Secure Digital (SD) veya SDHC medya kartına kaydedebiliyor (hepsi ayrı satışa sunuluyor).

Ayrıca tüm HD ve SD modellerde bulunan Direct Copy özelliği, PC’siz yedekleme ve arşivleme için şebeke enerjisine bağlanıldığında, çekimin kopyasını Handycam video kameradan bir USB kablo (VMC-UAM1; ayrı satılır) yoluyla doğrudan herhangi bir markadan harici sabit diske (USB2.0; 2TB altında) kopyalamanıza izin veriyor. Harici sabit diskte depolanan video, uyumlu bir TV’de izlenmek üzere video kamerada oynatılabiliyor. Handycam video kameralar, bir bilgisayar olmasızın ev videolarını doğrudan DVD’ye transfer etmek için hızlı ve kolay yollar sağlayan Sony’nin VRD-P1 DVDirect® Express DVD yazıcısının yanı sıra VRD-MC10 ve VRD-MC6 Multi-Function DVD Recorder ile de uyumlu.

PC kullanıcıları için birlikte gelen Picture Motion Browser (‘PMB’) yazılımı, görüntüleri izlemek, düzeltmek, organize etmek ve çoğu önemli video ve fotoğraf paylaşım Web sitelerine yüklenmesine olanak tanıyor.

Sony Hakkında:

Sony Corporation, son kullanıcı ve profesyonel pazarlara yönelik ses, görüntü, oyun, iletişim ve bilgi teknolojileri ve tüketici elektroniği alanındaki yenilikçi ürün, içerik (film, müzik, oyun) ve tasarımları ile dünyanın lider Japon elektronik şirketidir. 1990 yılından beri Türkiye’de de Sony Eurasia olarak faaliyet gösteren Sony Corporation, kullanıcılara satış ve satış sonrası maksimum kalite anlayışıyla hizmet veren yaygın bir bayi ve servis ağına sahiptir. Make.Believe felsefesinin bir parçası olarak, muhteşem hayaller ile orijinal fikirleri gerçeğe dönüştüren Sony’nin, çevre dostu yeşil teknoloji, ürün ve hizmetleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için lütfen www.sony.com.tr adresini ziyaret edin.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir