Anasayfa / Şirket Haberleri / SRC Yapı Malzemelerinden ultra lüks banyo kabinleri

SRC Yapı Malzemelerinden ultra lüks banyo kabinleriNepal’e banyo kabini

İstanbul’daki entegre fabrikasında küvet, jakuzi, kabin ve masajlı kompakt sistemler üreten SRC Yapı Malzemeleri, bilinen pazarların yanı sıra Nepal, hatta Madagaskar’a bile ihracat yapıyor…

SRC Yapı Malzemeleri, standart küvetler, ja kuzi ve kabinlerin yanı sıra içinde televizyon DVD, radyo, diyafon, ayak masajı, sırt masajı, ozon terapisi gibi farklı donanımların bulunduğu banyo kabinleri üretiyor. Yıllık üretim kapasitesi 500 bin adede ulaşan şirketin ürünleri iç pazarda Koçtaş ve Tekzen yapı marketlerinin yanı sıra 700 bayide sataş sunuluyor. Yurtdışında ise aralarında Nepal ve Madagaskar gibi sıra dışı pazarların bulunduğu 23 ülkeye ihraç edi liyor.

SRC Yapı Malzemeleri, 2011’de 50 milyon TL’ye yakın ciro elde etmiş.

Bu yıl ise yüzde 50 artışla 75 milyon TL’ye ulaşmayı hedefliyor. SRC Yapı Malzemeleri Yönetim Kurulu Başkam Abdurrahman Sürücü, Türkiye’nin en büyük entegre küvet, jakuzi ve kompakt banyo sistemleri üretim tesisine sahip olduklarını iddia ediyor. Söz konusu tesisin geçen yıl faaliyete geçtiğini belirtelim.

SRC Yapı Malzemeleri’nin İstanbul Hadimköy’de bulunan Akpınar Sanayi Sitesi’ndeki tesisleri, 40 bin metrekaresi kapalı 5 bin metrekaresi açık olmak üzere 45 bin metrekarelik alana sahip.
DUŞTAN SONRA HAVLUYA GEREK YOK!

SRC Yapı Malzemeleri, Ar-Ge ve yeni teknolojiye önem veren bir şirket. Bu doğrultuda sürekli yeni yatırımlar yapıyor. Sürücü, küvet elyaflama hattında robot kontrollü sistemin Türkiye’de ilk kez SRC Yapı Malzemeleri tarafından kullanıldığını vurguluyor.

Şirket bünyesindeki Ar-Ge ekibi sürekli sıra dışı, orijinal ürünler geliştirmeye çalışıyor. Duştan sonra havlu yerine havayla kurutma sağlayan modül de bunlardan biri… Duş kabinlerine yerleştirilen bu modül, sıcak hava üfleyerek 2 dakikada ıslaklığı yok ediyor. Söz konusu ürün 2013’iin ilk aylarında piyasaya sunulacak. Abdurrahman Sürücü, “Bazı müşterilerimizden gelen talep üzerine kompakt sistemlere abdest musluğu da ekledik” diyor.

  VODAFONE / KİLİT STRATEJİ, AVRUPA'DA ŞAMPİYON YAPTI

ROBOT KESİM MAKİNELERİ

SRC Yapı Malzemeleri fabrikasındaki hassas ürünlerin tümü (hidromasajlı küvetler ve kompakt sistemler) robot kesim makineleriyle kesiliyor. Sürücü, bu sayede ürünlerin su geçirmezlik ve hassas delik delme işlemlerinin sıfır hatayla yapılabildiğini vurguluyor.

Yine cam ebatlama ve desen bölümündeki işlemler de tamamen makineler aracılığıyla yapılıyor. Böylece lazer kesimli desenler cama işlenirken, kumlamada kullanılan kum ve benzeri insan sağlığına zararlı materyallerin makineyi kullanan işçiyle teması önlenmiş oluyor.

6 bin TL’ye ultra lüks banyo kabini

Ticari faaliyetlerine 1990’lı yıllarda başlayan SRC Yapı Malzemeleri, 2003’te küvetjakuzi, kabin ve masajlı kompakt sistemler ithal etmeye başlamış. Daha sonra İstanbul Davutpaşa’da küçük bir imalathanede üretime başlayan şirket, Hadımköy’de kurduğu fabrikaya ise 2011 yılında taşınmış. SRC Yapı Malzemeleri’nin her gelir grubuna yönelik ürünleri bulunuyor. Örneğin 199 TL’ye duş teknesi ve kabini satılıyor. En pahalı ürünse 6 bin TL’ye satışa sunulan kompakt banyo sistemi…

Ersan Çıplak / Para
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir