İş Fikirleri ve İş Kurmak

Stres Koçluğu Parasıyla Dayak Yemek İş Fikirleri

Bir Kemal Sunal klasiği olan Şark Bülbülü isimli filmde “Mazlum” karakterini canlandıran rahmetli Yadigar Ejder’in bu aralar kulakları çınlıyor… “Bana mazlumu getirin” repliğinden esinlenen Rıza Günay isimli bir sporcu birtakım uygulamalarla müzik eşliğinde para karşılığı dayak yiyor

1979 yılında Yeşilçam klasikleri arasında yerini alan Kartal Tibet’in yönettiği ve Kemal Sunal – Aysen Cansey – Aysen Gruda – Dincer Cekmez – Sirri Elitas – Dinçer Çekmez – Yadigar Ejder gibi usta oyuncuların yer aldığı Şark Bülbülü isimli filmde, Yadigar Ejder’in canlandırdığı “Mazlum” karakteri gerçek oldu…

Filmde dinçer çekmez isimli üstadın gazino patronu rolündeyken sinirlendiğinde “Bana Mazlum’u getirin” repliği ile çağırıp para karşılığı öldüresiye dövdüğü Mazlum’dan (Yadigar Ejder) ve olaydan esinlenerek kolları sıvayan 20 yıllık sporcu Rıza Günay daha öncede uğraştığı Beat-it tekniğini de toparlayarak hem kendi stilinde bir uygulama geliştirmiş; ve adınıda Stres Koçluğu koyarak hem de Türkiye de bir ilki gerçekleştirmiş.

Stres Koçu unvanına sporcu olduğu için çabuk ısınan Rıza Günay, yarım saatlik seanslarda Latin müzikleri eşliğinde ve de para karşılığı dayak yiyor. Evet yanlış duymadınız parasını veren dövüyor.

Konuyla ilgili konuşan Stres Koçu Rıza Günay nam-ı diyar Mazlum, “Aşağı yukarı 20 yıldır (1989’dan beri) sporla ilgileniyorum. İş dünyasından ve elit çevrelerden referanslarım var fakat takdir edersiniz ki sırdaşlık ve gizlilik esasına dayalı çalıştığımdan isim veremiyorum..

ABD’li fitness danışmanı Dorman Racines’ın “Beat-it” tekniğini bilgi ve birikimimle, karşımdaki partnerimin vuruşlarını da ön plâna çıkartarak, savunma merkezli bir anlayışla, birebir hale getirdim. Bir nevi partnerime kendisinden dayak yiyor hissini vermek için tüm kışkırtıcılığımı kullanarak; stresinden, belki de hayatının geçmişte kalmış bölümlerinde yaşadığı travmaları hatırlatarak da sinirlenmesini sağlayıp; vuruşlarına yardımcı oluyorum. Dersler tek kişi anlayışıyla yapılıyor. Bu, kişinin isteklerinin ve sportif bilincinin algılanmasında daha faydalı bir yöntemdir. Kişi dövüşürken izlenmekten hoşlanmayabilir, bu yüzden derslerimiz kişiye özeldir. Kişinin istediği yerde, evinde ya da müsait bir ortamda yapılabilir. Eğer yeriniz mevcut değilse, size bu konuda da yardımcı olacağımdır. Rahmetli Kemal Sunal’ın; Yadigar Ejder’in de “Mazlum” tiplemesiyle rol aldığı “Şark Bülbülü” isimli filmdeki, Dinçer Çekmez üstadın gazino patronu, mafya babası rolündeyken sinirlendiğinde çağırttığı “Mazlum”a sırf stres atmak amacıyla vurması hep ilgimi çekmiştir. Bu mizansenden de yola çıkarak beat-it tekniğini buna uyarlayıp yeni bir teknik ortaya çıkardım” diye konuştu.

Dükkan Açmak İsteyenlere Öneriler

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu