İş Fikirleri ve İş Kurmak

Suda Domates Yetiştirmek Kazançlı Yatırım

Topraksız tarım ile suda domates yetiştiriciliği yapmak yatırımcısına kazandıracaktır. Verimlilik açısından oldukça dikkat çekici bu yöntem ile domates yetiştirmek hem pratik hemde çok daha verimli.

SUDA DOMATES
İsteyene anahtar teslim sera kuruluyor

Suda domates

Suda domates üretimi aslında boru üretimi yapan ve Mir Holding çatısı altında faaliyet gösteren Dizayn Grup’un bir projesi… Topraksız tarım uygulaması alanında geliştirilen teknikle, bir kilo domates üretimi için damla sulama yöntemiyle tüketilen 60 litre su miktarı altı litreye düşürüldü. Bu üretim tekniğinde bitkinin kök bölgesindeki besinlere 60’ın üzerinde optimizasyon yapılıyor. Suyun debisi, Ph değeri irdeleniyor.

Ekolojik Tarım Sera Müdürü İlker Genç, suda domates yetiştiriciliğiyle herhangi bir domates cinsinden iki buçuk kat daha fazla verim alındığını belirtiyor. Bu yöntemle yapılan yetiştiricilikte dönüm başına 65 ile 80 ton arasında verim alınabildiğini kaydeden Genç, “Anahtar teslim seralar kuruyoruz. Fide, gübre, ilaç, ambalaj gibi her türlü ihtiyacı biz tedarik ediyoruz. Maliyeti dönüm başı 105 bin Euro. Üç ile beş yıl arasında yatırımın geri dönüşü alınıyor. 10 bin metrekare alanda, 1.2 milyon TL ciro yapmak mümkün” diyor.

Burcu Tuvay

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

4 Yorum

  1. suda domates yetiştiriçiliği yapmak istiyorum. 536 674 76 21

  2. suda domates yetiştiriçiliği yapmak istiyorum.05314256075

  3. Yazılarınızı gityat.com ‘ da paylaşabilir, sitenizin tanıtımını yapabilir ve en önemlisi kendi kanalınızı kurabilirsiniz. Sizleri de aramızda görmek bizi mutlu edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu