İş Fikirleri ve İş Kurmak

Takı ve Aksesuar İşi

Takı ve aksesuar

Takı ve aksesuar sektörünün Türkiye’deki pazar büyüklüğü markasız ürünlerle birlikte 500 milyon lirayı buluyor. Modayla doğru orantılı olarak kendini her zaman yenileyen bu sektörün kalıcı sektörler arasında yer aldığı belirtiliyor. Türkiye’de son dönemde markalaşmanın hızlandığı bu sektörde yüzde 300 kâr marjlarının olması, bu alana yatırım yapan yatırımcıların iyi bir kazanç elde etmesini sağlıyor.

Yaz ayının gelmesiyle birlikte pareodan, mayoya, plaj çantasından terliğe kadar, yaz aksesuarlarındaki satış hacmi de doğru orantılı olarak artıyor. Bu iş modeli için 35 ile 50 metrekare arasında değişen mağaza büyüklüğü yeterli. Özellikle yazlık bölgeler ve sahil kesiminde bu konuda yüksek potansiyel söz konusu. Bir mağaza açmanın bedeli 50 ile 100 bin lira arasında değişiyor.

Ancak yüksek kâr marjlarıyla birlikte aylık ciro minimum 8 ile 10 bin lira arasında değişebiliyor. Bu konuda Assortie, Black & White Accessories, Jeune& Belle, Takı’cım, Takıştır Bijuteri Next Accessory ve Dia Toryum franchising veren markalar arasında yer alıyor.

Goldaş Kuyumculuk CEO’su Sedat Yalınkaya, yaz aylarında Bodrum, Çeşme, Antalya gibi yerli ve yabancı turistin uğrak yeri olan merkezlerde, takı ve aksesuar mağazalarının büyük ilgi gördüğünü söylüyor. Özellikle yaz aylarında mayo, bikini, pareo, şapka, terlik, güneş gözlüğü, plaj çantası, yazlık çantalar, takı ve aksesuarlar, saç aksesuarları gibi ürünlere olan talebin arttığını söyleyen Yalınkaya, Ürün yelpazesi yetişkinler kadar çocuklar için de bu tarz ürünlerle zenginleştirilebilir. Turistik bölgelerdeki mağazalarda, teması olan ya da tarihi tasarımlara sahip takı ve aksesuarlara da ilginin yoğun olduğunu söylememiz mümkün” diyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

3 Yorum

  1. meraba sitenizi ilk defa ziyaret ediyorum.Bende myfikirlere
    görüşümü izninizle sunmak istiyorum.özellikle ev de oturan
    bayanlar ve öğrenciler için bu iş çok mükemmel.kendi sitelerini kurarak para kazanabilirler.herşey hazır sadece
    kararınızı verin ve bilgi için bana ulaşarak gerekli yardımı
    alablirsiniz.

  2. manavgattan yazıyorum her türlü el işi yapıyorum mandal dahil gurubum var ilgilenirseniz bana ulaşın lütfen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu