Şirket Haberleri

Tatlıses Çigköfte 2015’te Üçüncü Fabrikasını Açacak

2015 yılında üçüncü fabrikasını açmaya hazırlanıyor.

2014 yılını ihracata yönelik bir strateji ile hasarsız atlatan Tatlıses Gıda, 2015 yılında cirosunda yüzde 25 artış öngördü…

2014 son çeyreğindeki piyasalara yansıyan güven artışı, 2015 yılının ilkçeyreğinin yatırım ayları olarak da değerlendirilebileceğinin ön hazırlığı niteliğinde. Gıda sektöründe yaşanan bu ekonomik sıkıntıların en baş nedeni ise don, kuraklık ve tarım dişilik nedeniyle, hammadde fiyatlarında yaşanan yüksek fiyat artışı. Hammadde fiyatlarında yaşanan bu yükselişle ilgili açıklamalarda bulunanTatlıses Gıda Genel Koordinatörü Elif Attepe:”2015 yılında hammadde fiyatları için bir düşüş beklenmiyor. Ancak beklenen ekonomik gelişmeler ve piyasalardaki hareketlenmeler hammadde fiyatlarındaki artışın daha rahat tolere edilebileceğini gösteriyor. Biz Tatlıses Gıda olarak, 2014 yılını özellikle ihracat yılı olarak algılayıp, piyasa konumlandırmamızı bu doğrultuda oluşturduk.

Hollanda’da ve Almanya’da distribütörlük anlaşmaları imzaladık, özellikle tesis, depo ve lojistik yatırımlarımız oldu ve toplam 20 yeni Tatlıses Europe kurulumu yaptık. 2015 yılı yatırım planlarımızın başında ise Türkiye’deki 3. fabrikamızı açmak var. Ayrıca yurtdışındaki yoğun talebi de hem Tatlıses Çiğ Köfte hem de Tatlıses Lahmacun markalarımızla değerlendirmeyi planlıyoruz”dedi.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu