Kariyer ve İş

Tekrar Herhangi Biri İçin Çalışmamanın 10 Yolu

Çalışmamanın 10 yolu. “Asla Gerçek Bir İş Almayın” kitabının yazarı Scott Gerber, işlerin nadir olduğu köhne bir ekonomi içinde, işinizi güvenceye almak ve geleceği finanse etmek için bir şirket başlatmak olduğuna inanır.

İşinizi Sepetlemek

Gerber, “CV-sürüşlü toplum, eğer çok sıkı çalışır ve okula gidersek, bir iş bulacağız ve tamam olacak” der. Gerber, O geleneksel düşünce artık uygulanmıyor, “Şimdi her zamandan daha çok, başarılı olmak için girişimci olmaya ihtiyacınız var; bir işe devam etmek için bir iş yaratmaya ihtiyacınız var, ” der.

O, “Başka birisi için çalıştığınız zaman, sahibi olmadığınız veya tutmadığınız tüm yumurtalarınızı bir sepete koyuyorsunuz. Eğer, kötü ekonomi bakımından finansal geleceğinizi güvenceye almak isterseniz, sizin sahibi olduğunuz hayatın kontrolü içinde olmaya ihtiyacınız var” diye ısrar eder.

Çalışmamanın 10 yolu
Çalışmamanın 10 yolu

Girişimciliğe teşebbüste bulunmaya hazır mısınız?

“Gerçek” bir işi asla elde etmemek için işte 10 yöntem:

Gerber, “ Sizin kontrol altında düz öncelikleriniz ve ego’ya sahip değilseniz, başarılı bir iş inşa etmeyebilirsiniz “ der.
Girişimciler güvenilir olmalı iken, eğer fazla tutkunsanız, sizin kendi yolunuzu elde edeceksiniz.

Gerber, “Eğer düşünceniz basit değilse, aptalsınız, somun ve civataların pratik ve karmaşık olmadığı bir iş inşa edin,” der.

O, “Z için Y müşterisine X ürününü satan basitleştirilmiş bir ürün veya servis yaratın, der.

Gerber “Her karar, düşünce yoluyla olmalıdır, en kötüsünü planlayın, dolayısıyla, eğer meydana gelirse hazırlıksız yakalanmayın.“ der.

O, “Her karar için üç alternatif bulun, böylece, tüm çıktıları gözönüne alabilirsiniz “ görüşünü ileri sürer.

Gerber, “Oldukça fazla insan tekerleği yeniden icat etme ihtiyacında olduğunu düşünür, fakat yaparlarsa, tekerlek onları çiğneyecektir, Bunun yerine, halen mevcut olan bir fikri daha iyileştirme üzerine odaklanın” der.

Gerber, “Orijinal olmayan bir fikri pazarlamak için yaratıcılığı kullanın. “College Hunks Hauling Junk” ‘ı başlatan adamları düşünün, Onlar daha önce mevcut olan fikir üzerine yaratıcı bir döndürme koydular” der.

Gerber. “Başlangıçta az parasal talep ile etkin olan bir iş başlatın “ der.

Çalışmamanın 10 yolu
Çalışmamanın 10 yolu

Gerber “Girişimciler için, sağlanabilir az nakit para etrafında bir işyeri başlatmak için en az kaynaklardır. “ondan sonra, fikirlerinizin, para kazanma üzerine odaklanmaya ihtiyacı vardır. Yola koyulduğum zaman çok bir şeyim yoktu. Ben sadece, daha çabuk bir kara dönecek olan iş fikirleri üzerine odaklandım ve birçok başlama maliyetlerine sahip değilim” der.

Gerber, “Eğer bir işyeri başlatmak istiyorsanız, para harcama yönteminizi değiştirmeye ihtiyacınız vardır” der.

“Takas edilebilen, beklenmiş, veya üzerinde ortak olunan anlamsız bir masraf ve gereklilik arasındaki farkı bilin.

Ona atlamadan önce, anlam ifade eden bir ortaklığı değerlendirin.

Gerber, “Arkadaşlarınız en iyi ortaklar gibi görünebilir, fakat yükümlülüğü yerine getirmeyi sona erdirebilir veya birşey yapmayabilir. Veya harika görünen birisi daha sonra sizi halka içinden alabilir. Bir ortağın masaya ne getirebilir olduğunu değerlendirdiğinizden emin olun ve ona değdiğinden emin olun” der.
Gerber, bir paragraf başlama planlarının hayranı olur.Daha uzun herhangi bir şey gerekli değildir. Gerber, “Yatırımcılar veya anlaşılması güç tezler için bir iş planı yazmak zorundasınız düşüncesini durdurun. Küçük bir işyeri sahibi olmak için geleneksel bir plana ihtiyacınız yoktur” der.

“İşyeri planlama, gelir getiren bir fırsat değildir. Bunun yerine, işinizi başlatın, böylece mümkün olduğu kadar erken para kazanabilirsiniz”

Gerber, sözkonusu bir paragrafı yazmayı, toparlamak için 6 ay alan 95 sayfa yerine biçim cevabı tavsiye eder. “İş plan yazılımı kullanmayın, uzmanları dinlemeyin – onlar saçmadır. Tek yapmanız gereken, işiniz için iyi olan bir yöntem içinde düşüncelerinizi organize etmektir.”

Gerber, bununla, yeni, yaratıcı yöntemler içinde şirketinizi sürekli pazarlayabilmektir demek ister.

O, “ Kendinizi dünyanın içine dışarı atın. Kullanılmış bir satıcı arabası olmaksızın kendinizi daima satıyor olun” der. “Gruplara katılın, düzenli olarak ağ kullanın, ve insanların önünde işinizi elde etmek için farklı yollar bulun.”

İlginizi çekebilir: İş Hayatında Önem Arz Eden 5 Nokta

Başarısız olmaktan asla korkmayın. Diğer bir değişle, denememe fikri sizi korkutmalıdır.

Gerber, “ Şimdiden 10, 20, 30 yıl uyanmaktan korkun ve parmağınızı, “ o benim fikrimdi! “ TV değişine işaret edin ” der. “Asla korkmamanız gereken şey, asla gerçek bir iş elde etmemektir.”

Çoğu insan, kendi saatlerini ayarlamayı, işin her dakikasına sahip olmanın doğrudan kazançlı olmasını ve onların kendi patronu olmayı düşledi.Gerber’e göre, ister henüz bir kolejden mezun olun ister halen işgücü içinde olun, bu düş mümkündür.

Online sosyal networking
Çalışmamanın 10 yolu

Gerber, “Kolej çocukları, işleri başlatmalıdır. Onlar yaşamlarında, geçim kaynaklarını azaltabilir oldukları bir noktadadır ve onların sıkı çalışmak için ekstra zamanları vardır” der

“Jenerasyon Y: Anne babanızı dinlemeyi durdurun ve ‘gerçek’ bir iş ile kolej derecenizi geçerli kılmaya ihtiyacınız olduğunu düşünün; zamanınızı şimdi akıllı bir şekilde kullanın, böylece daha yaşlı olduğunuz zaman , o kar payları ödeyecektir.”

Halen geleneksel işleri olan insanlar için, kişisel bir çalışma başlatmak için oldukça geç değildir. Gerber, “Sadece etrafınıza bir bakın ve [başkası için çalışarak] tüm yumurtaları, sahibi olmadığınız veya tutmadığınız bir sepete koyuyor olduğunuzu görün“ der.

“Kötü ekonomiyi dikkate almaksızın finansal geleceğinizi güvenceye almak isterseniz, sizin kendi hayatınızın kontrolü içinde olmaya ihtiyacınız var. Bu, girişimciliğin kolay olduğu anlamına gelmez, fakat o, kendi kaderiniziyapmanıza izin verir. İşin her saati sizin için olabilir – o, bir 9-5 işinden bir ana değişmedir.”

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu