İş Fikirleri

Tezgah Üzerinde Telefonları Kablosuz Şarj Eden Yaratıcı İş Fikri

Tezgah, akıllı telefonları kablosuz olarak şarj edebiliyor

Günümüzde akıllı telefonlar, hayatımızın vazgeçilmezleri oldukları için, kullanıcıların sıcak içecek vasıtasıyla telefonlarını şarj etmelerine imkan tanıyan Epiphany onE Puck gibi bir çok yaratıcı şarj fikrini gördüğümüzde o kadar da şaşırmıyoruz. Şimdi ise daha yaratıcı bir ürün ile karşı karşıyayız. DuPont Corian. DuPont Corian, kullanıcıların telefonlarını sadece üstüne bırakarak şarj edebildikleri bir mutfak tezgahı. Çok şaşırtıcı değil mi?

dupont

Duracell Powermat, şarj istasyonundan güç transferi için elektro manyetik emilimini kullanan kablosuz şarj etmenin mümkün olduğunu göstermişti. DuPont, bu teknolojiyi ürünlerine entegre etmek için Power Matters Alliance şirketi ile birlikte çalıştı. Ticari ve normal kullanıma uygun olan bu tezgah, içerisindeki gömülü Powermat teknolojisi gibi granit hissini veren katı bir yüzeye sahip. Duracell firmasının AccessCase telefon kabıyla birlikte kullanıldığnda, kullanıcılar, sadece telefonlarının ahizlerini yüzeye yaklaştırarak telefonlarını şarj edebiliyorlar.

Akıllı telefonları şarj edebilen bir tezgah, kullanıcıların sürekli telefonlarının bataryalarını sonuna kadar dolmasını beklemesini ortadan kaldırıyor. Bu da, bu tezgahın günlük yaşamı kolaylaştıracağı anlamına geliyor. Peki bu tezgah, ev mobilyalarında standart olarak sunulabilir mi?

Website: www.dupont.com

kaynak : www.myfikirler.comBir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu