Kahve Kafe Bayilikleri

Time for Cafebreak Bayilik Verecek

Yeni nesil kantinleri Anadolu’ya açacak

cafe-breakÖzellikle büyük şehirlerde günün önemli bir bölümünü bina ve plazalarda geçiren çalışanlar için mola verebilecekleri mekanlar tasarlama fikri, son dönemin popüler girişimleri arasında yer alıyor. Bu ihtiyacı karşılamak için yola çıkarak Time for Cafebreak markasını yaratan Cenk Başimi, markasıyla İstanbul’da Akkom Ofis Park, Boyner Mağazacılık, Doğuş Yayın Grubu, TBWA İstanbul, Avea, L!oreal Türkiye İstanbul binalarında 6 bin kişiye hizmet veriyor.

Hızla büyüyen İstanbul’da iş dünyası artık dev plazalardan yönetiliyor. Her gün en az 3.5 milyon kişi Maslak, Levent gibi iş merkezlerinde yükselen plazalardaki işlerine gidiyor. Bu plazalarda çalışan milyonlar için en önemli kaçış noktası ise öğlen yemekleri ve gün içinde verebilecekleri bir kahve molası.

Cenk Başimi, mobilya markası Nurus’ta kurumsal satışlardan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak çalışırken bu alanda ciddi eksikler olduğunu görür. Plazalarda çalışan personelin bina dışında geçirdikleri zaman zarfında benzeri alanlarda sunulan ürün yelpazesi ve servis kalitesinin yeterli olmadığını gören Başimi, çalışanlara uygun fiyat ve geniş ürün yelpazesi ile ihtiyaçlara cevap vermek için farklı çözümler üretmeye karar verir. Nurus’ta çalışırken pek çok uluslararası markanın ofislerini planladığını söyleyen Cenk Başimi, “Bu süreçte çalışanların isteklerinin ortak olduğunu gördüm. Onların ihtiyaçlarına yönelik bir konsept geliştirmeye karar verdik” diyor.

Bayilik verecek

2006’da bu ihtiyacı fark ettikten sonra dünyadaki modelleri incelemeye koyulan Başimi, özellikle Amerika’yı inceler. Türkiye’de bir plazada çalışan sayısı ortalama 2 bin iken Amerika’da bu rakam 5 bini geçiyor. Burada hizmet veren şirketleri ve hızlı servis yapan perakendecileri incelediğini belirten Başimi şöyle devam ediyor: “Ondan sonra bir iş modeli kurguladım. incelediğimiz tüm marka ve modellerin hepsi perakende bazlı iş modelleriydi. Biz bu verileri kurumsal dünyaya nasıl yansıtırız diye sorguladık. Bu süreçte benim geçmiş deneyimlerimin büyük katkısı oldu.”

Böylece 2007’de Time for Cafebreak markasını oluşturan Başimi, ilk olarak Garanti Bankası’nın eğitim binasına bir şube açtı. Ardından Avea, Doğuş Yayın Grubu, Dijitürk ve Loreal gibi markalar geldi. Bugün İstanbul’da Akkom Ofis Park, Boyner Mağazacılık, Doğuş Yayın Grubu, TBVVA İstanbul, Avea, L’oreal Türkiye binalarında yaklaşık 6 bin kişiye hizmet veren şirket, gelen talepler nedeniyle Ankara, İzmir gibi şehirlerde bayilik vermeyi hedefliyor.

İhtiyaçlar doğrultusunda geliştirilen üç farklı konsepti var Time for Cafebreak’in. Bunlardan biri Corner konsepti. Bina kriterlerine göre servisin gün boyunca, atıştırmalıklar, pastane-fırın ürünleri ve tatlı çeşitleri ile desteklendiği bir konsept. Cafebreak de ise özel ambalcylı ve porsiyonlammş şekilde günlük bazda sunulan soğuk ve sıcak hafif yiyecek alternatifleri bulunuyor. Sıcak yemek ve çorba gibi alternatiflerin bulunduğu Lounge konsepti restoran gibi hizmet veriyor.

Self-service” modeli üzerine kurulu olan konseptte misafirler tercih ettikleri ürünleri, vitrinlerden isteklerine göre sipariş edebiliyor. Üstelik tüm içecek ve yiyeceklerin, “To-Go” konseptine uygun olarak paketlenebilmesi ile misafirler her türlü ürünü çalışma alanlarına veya bina dışına kolaylıkla taşıyabiliyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu