Bayilik Veren Firmalar İle İş Kurma FırsatlarıGıda ve Restoran Bayilikleri

Tost Bayiliği Veren Firmalar

Tost bayiliği veren firmalar hakkında önemli bilgiler. SUCUKLU, kaşarlı, kavurmalı, sebzeli, mantarlı, salamlı tostun yerini artık fıstıkella, scuderia, maranello ve berlinetta gibi isimler aldı, “Bunlar ne böyle?” derseniz, hepsi birer tost çeşidi. Şaşırmanız çok normal; çünkü isimleri afili, tatları ise alışılagelmişin dışında. Midemiz “Acıktım” sinyali verince aklımıza ilk gelen yiyecek genelde tost oluyor. Hızlı yaşam temposuna ayak uydurayım derken yemek yemeği unutanlar için vazgeçilmez bir yiyecek.

Tost Bayilikleri

Burgerciler, çiğköfteciler, dönerciler derken tostçular da artık yatırımcılar için önemli bir iş kolu. Sayıları 30’a çıkan ve sadece tost yapan firmalar artık global marka olma yolunda ilerliyor. Sadece İstanbul’la yetinmeyip Türkiye’nin farklı pek çok noktasına şube açan tostçuları neredeyse tanımayan yok. Franchising ağıyla daha çok şubeye ulaşmak isteyen firma sahipleri, yeni yatırımcıların peşinde.

Gaziantep’ten Rize’ye, Konya’dan Eskişehir’e, Antalya’dan, Hatay’a, Bursa’dan Aydın’a kadar Türkiye’nin farklı illerinden tost bayiliği vermek isteyen firmaları derledik. Tost çeşitlerini, şube sayılarını ve isim hakkı bedellerini araştırdık…

Tost bayiliği
Tost bayilikleri

Yeni Nesil Tostlar

 • Fıstıkelia / Tostçu Erol: Muz, fıstık.
 • Scuderia / Tost Tuning: Sucuk, salam, sosis, kaşar peyniri, biber.
 • Maranello / Tost Tuning: Sucuk, kaşar peyniri, ketçap.
 • Berlinetta / Tost Tuning: Sucuk, salam, yumurta, kaşar peyniri.
 • Tostizzza / Tostizzza: Domates, biber, yumurta, kaşar, kornişon turşu, özel sos. Ballı / Atom Tost: Tereyağı, bal, beyaz peynir.
 • Köftehor / Ekmekçi Tost: Et, peynir, maydanoz, domates, biber.

Taze Kaşar Peynirin Taşıması Gereken Özellikler

 • Sütün lezzet, aroma ve kokusu hissedilir.
 • Dış görünüşü düzgün, pürüzsüz olmalıdır.
 • Özellikle bahar döneminde hayvan beslenmesine ve sütün özelliklerine bağlı olarak daha sarımsı renkte olur.
 • Orta düzeyde katı ve biraz esnektir.
 • Tuz oranı yaklaşık olarak yüzde 3-5’tir.

Tost Bayiliği Veren Markalar

Tost Bayiliği Veren Markalar
Tost Bayiliği Veren Şirketler

Sercan ERVÜS / Atom Tost Firma Sahibi
“Çıtır, taze, lezzetli ve peyniri taşmamış olmalı”

Biz bu yıl faaliyet gösteren ve franchising sistemiyle açılacak olan şubelerimizde köklü bir değişikliğe gideceğiz. Lounge Plus ve Plus konseptleri ile yepyeni bir Atom Tost göreceksiniz. Lounge Plus şubelerimizde yemek usulü servisler yapacağız. Franchising fiyatlarımızı her iki konsept için de aynı tuttuk. İyi bir tost çıtır, taze, lezzetli ve içindeki peyniri taşmamış olmalı. Kullandığınız her pahalı malzemeden iyi tost olur diye bir kaide yok. Önemli olan onu lezzetiyle yapabilmek ve müşterilere sunabilmek. Hiçbir firmada olmayan 22 farklı mezemiz var. Bu sayı diğer firmalarda 10’u aşmaz. Bu nedenle fark yarattığımızı düşünüyoruz.

Bahar TAYGUR / Etiler Marmaris Genel Koordinatörü
“Yılda 6 milyon tost satıyoruz”

Menümüzde bulunan tost, büfe kültüründe yer alan ve sevilen ürünlerden biri. Türk insanının damak tadına uygun olan ve yiyecek kültürümüzde yer alan ürünlerin yeni bir iş kolu oluşturduğunu görüyoruz. Son yıllarda ortaya çıkan döner, börek ve çiğköfte zincirleri buna örnektir. Tost konusunda da benzer bir gelişme görülüyor.

Sektöre girenlerin yaratıcılığı, iş yapma becerileri, kurumsallaşabilme düzeyleri gelişimin yönünü belirleyecek. Etiler Marmaris’in Express, Klasik ve Concept işletme seçenekleri ile 18 ilde 59 şubesi var. ‘Yengen’, ‘Leyla’, ‘Mecnun’ gibi ürünlerin lisansına sahibiz.

Şubelerimizde tost çeşitlerimiz arasında, Ayvalık tostu, dilli kaşarlı, kavurmalı kaşarlı, yengen en sevilen tost çeşitlerimizden. Etiler Marmaris yılda ortalama 6 milyon tost satıyor.

Tost Bayiliği Nasıl Alınır
Tost Bayiliği Almak

Necmi EROL / Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı
“Lezzetli bir tost için taze kaşar tercih edilmeli”

Tost peynirleri, kullanım alanı gereği erimesi ve uzaması istenen ürünlerdir. Dolayısıyla yapısal özellikleri önemlidir. Taze kaşar ise lezzetin öne çıktığı bir peynirdir ve genellikle doğrudan tüketilir. Lezzetin öncelikli beklenti olduğu değerli bir peynir türüdür. Taze kaşar peyniri, çiğ sütün mayalanması ile elde ediliyor. 1 kilogramını üretebilmek için mevsimine bağlı olarak 10-11 litre taze süt kullanıyoruz. Yüksek besin değeri ve lezzeti de buradan geliyor. Lezzetli bir tost isteniyorsa mutlaka taze kaşar peynirini tercih etmek gerekir.

Tost peynirleri üretim maliyeti olarak daha uygun oluyor. Taze kaşar peynirde ise durum farklı. Yüksek miktarda taze ve kaliteli süt kullanımı ile üretilen taze kaşar peynirinin, ciddi bir üretim maliyeti bulunuyor. Bu sebeple taze kaşar peynirini 25 TL’ye satın almak mümkün olmuyor.

Ayşegül Küçükkurt Zor

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu