İlan, Tanıtım, Ticaret, İş BirliğiŞirket Haberleri

Tower Life Marka Danışmanlığı

Tower Life, başarı hikayelerinin gelişmesine yardımcı oluyor

TÜRKİYE’DE VE YURT DIŞINDA HİZMET VEREN ULUSLARARASI VE YEREL KURUMSAL PERAKENDE ŞİRKETLERİN YANI SIRA YENİ OLUŞAN MARKALARA İHTİYAÇLARI DOĞRULTUSUNDA HİZMET VEREN TİCARİ GAYRİMENKUL GELİŞTİRME VE MARKA DANIŞMANLIĞI ŞİRKETİ TOWER LİFE, KÖRFEZ ÜLKELERİNİN POTANSİYELİNE İNANIYOR.

TÜRKİYE’DE FRANCHİSE DENİLDİĞİNDE İLK AKLA GELEN FİRMA OLMA BAŞARISINI HEDEFLEDİKLERİNİ DİLE GETİREN SELEN VE SERDAR DENİZ, “2017, TÜRKİYE’DEKİ TİCARET İÇİN YENİDEN HIZLI BİR YIL OLACAK. BİZ DE TÜM MARKALARIMIZDA 100’E YAKIN ŞUBE HEDEFLEDİK. İLK ÇEYREKTE 27 ŞUBE İLE İMZALAR ATILDI” DİYOR.

Marka ve lokasyon konusunda danışmanlık hizmeti veren Tower Life Marka Danışmanlığı, bünyesindeki 63 markaya hizmet sağlıyor. Ağırlıklı olarak kahve ve gıda sektörlerinde uzmanlaşan firma, iki yıllık sürede yerel olarak başlayan iki kahve zincirini ulusal zincire taşıyarak 250 civarında şube açılmasına olanak sağladı. Merkez ofisi İzmir’de bulunan Tower Life Marka Danışmanlığı, Dubai ve Mekke ofislerini de yakında açmayı planlıyor.

Tower life İcra Kurulu Başkam Selen Deniz ve Tower Life Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Deniz, çalışmalarından bahsederken franchise sisteminin işleyiş şeklini şöyle özetliyor; “Kişisel veriler incelendikten sonra kapsamlı bir değerlendirme raporu sunuluyor. Sürecin maliyeti ve bu maliyeti karşılayıp karşılamayacağınız belirleniyor. Karşılaşılabilecek olası sorunlar saptanıyor. Süreç sonunda hedef kârlılığa ulaşıp ulaşamayacağınız oltaya konuyor. Tatmin edici kârlı bir franchise oluşturup oluşturamayacağınız belirleniyor. Franchise sisteminizin rakiplere göre artı ve eksilerinin neler olacağı açıklanıyor. İyi bir fizibilite raporu alındıktan sonra yatırımcı onayında sözleşme aşamasına geçiliyor. Her markanın kendisine göre franchise bedelleri değişiyor; 50 bin TL ile 1 milyon ve üzeri.”

FRANCHİSE VERİRKEN PEK ÇOK KRİTER GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULUYOR

Geçtiğimiz yıl Tower Life bünyesinde 100’e yakın şube açılışı yapıldığına, bu yıl da 150’ye yakın şube açılışı yapılacağının planlandığına dikkat çeken Serdar Deniz, franchise verirken pek çok kriteri göz önünde bulundurduklarım ifade ediyor. Deniz, “İlk olarak işinizin franchise sistemine uygun olup olmadığı belirleniyor. Bu markanın franchise’a uygunluğunun saptanmasında açılacak yerin hangi markaya, ürüne uygunluğu cafe, restoran ya da paket servisinden bir iş mi olacağı belirleniyor. Fast food, tatlı veya unlu gibi ürün ve marka analizi yapılıyor. Dükkan ve yatınmcının profil analizleri çıkarılıyor. Mevcut yatırım bütçesine ve lokasyonun fizibilite raporuna uygun bir marka belirleniyor” diye anlatıyor.

“KÖRFEZ ÜLKELERİNİN POTANSİYELİ YÜKSEK”

Potansiyel bölgelerin nereler olduğunu anlamak için yıllık düzenli pazar analizi yaptıklarını anlatan Selen Deniz, “Son zamanlarda yaptığımız araştırmalar neticesinde daha çok kırsal, İç ve Doğu Anadolu Bölgeleri’nden talepler alarak yatırımlarımızı bu doğrultuda gerçekleştirdik. Son beş yıldır bu bölgelerde açılan markalar, TowerLife danışmanlığında açıldı.

2017 yılı hedeflerimiz içerisinde yine yerel markalarımızdan kurumsal markalara geçişi olan bölge ve illere yoğunluklu olarak çalışmalarımızı hızlandırdık. Bunun yanı sıra yıldızı son dönemlerde en çok parlayan körfez ülkeleri, tüketim oranlan oldukça yüksek ve Türk mutfağını çok seviyorlar. Bu nedenle yurt dışı ofislerimizi ilk olarak Dubai ve Mekke’de açmayı planlıyoruz” diye anlatıyor.

ALTYAPI, PERSONEL EĞİTİMİ VE EKİPMAN DESTEĞİ VERİLİYOR

Franchise sırasında personelin eğitimi ve kullanılacak ekipmanlar konusunda da destek veren Tower Life, tüm markalanır altyapısını buna göre hazırlıyor. Mevcut markalatın bu doğnıltuda hazırladığı profesyonel ekibi de bulunuyor.

Bu ekip, şube açılışı öncesinde insan kaynaklanılın belirlediği eğitimleri tamamladıktan sonra aktif görev alabiliyor. Türkiye’de franchise denildiğinde ilk akla gelen finııa olma başansını hedeflediklerini dile getiren Selen ve Serdar Deniz, “2017, Türkiye’deki ticaret için yemden hızlı bir yıl olacak. Biz de tüm markalanmız için 100’e yakın şube hedefledik. Buna göre de ilk çeyrekte 27 şube için imzalar atıldı” diyor.

“AKTİF YATIRIMCI PORTFÖYÜMÜZ 10 BİNİ GEÇTİ”

Selen ve Serdar Deniz, yatırımların başarısını anlatırken sözlerini şöyle sürdürüyor; “Tovver Life, alanında başarılı ve sektörde markanın bu kadar içerisine dahil olmuş tek ve ilk marka danışmanlık şirketi konumundadır diyebiliriz. Danışmanlığını yürüttüğümüz markaların yüzde 100’ün yıldızı parladı ve kârlı marka satışları gerçekleştirdik. Birçok markanın başarı hikayesini oluşturmada önemli bir rol oynayarak diğer markaların da dikkatini çekmeyi başardık. Tovver Life tarafından açılan oafe ve restorantların kârlılığı, yapılan fizibilite raporlarının neticesinde başarısı yükseldi. Yatırımcıya yaptırılan yatırımın hızlı geri dönmesi ile 10 bini geçen aktif yatırımcı portföyümüz bulunuyor.”

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu