Anasayfa / Şirket Haberleri / Turkcell, sosyal medyayı nasıl kullanıyor?

Turkcell, sosyal medyayı nasıl kullanıyor?Pek çok şirket gibi Turkcell de sosyal medyayı var olan ve potansiyel müşterileriyle arasındaki iletişimi güçlendirmek ve paylaşımı artırmak için değerli bir diyalog kanalı olarak görüyor.

Şirket, bu amaçla 2010 yılında facebook sayfasını yayına alarak sosyal medya kullanımının temellerini attı. Bugün Facebook dışında, Twitter, Instagram, Linkedin, Vine gibi yeni nesil ağlarda da dijital iletişim faaliyetleri yürütüyor.

Turkcell, müşterilerinin ihtiyaçlarım daha iyi anlamak ve doğru çözümleri en hızlı şekilde üretmek adına hem Turkcell Facebook sayfasında hem de Twitter’daki @TurkcellHizmet hesabında müşteri hizmetleri desteği veriyor.

turkcell sosyal medya
Turkcell, ürünler, servisler, kampanyalar, cihazlar ve abonelik işlemleri gibi konularda müşterilerinin kendisine ulaşmasını beklemeden konuşmaları analiz ediyor ve müşterilerine sosyal medya üzerinden ulaşıyor. Turkcell in Grup Kurumsal İletişim Direktörü Filiz Karagül Tüzün, mobil internet kullanımının ve mobil teknolojilerin bilgiye ulaşma konusunda sağladığı kolaylığın anlatılmasını çok önemsediklerini söylüyor. Bu stratejiyi dijitalde desteklemek ve cepten internet paketlerinin satışı için yeni bir kanal yaratmak amacıyla facebook sayfası üzerinden bir uygulamayı hayata geçirdiklerine de değinen Karagül, bu sayede kullanıcıların paket tanımlama işlemlerini sadece üç adımda yapabildiklerini belirtiyor. Turkcell, bu uygulamayla Türkiye’de Facebook üzerinden paket satışı gerçekleştiren ilk operatör oldu.

Peki sosyal medya Turkcell bünyesinde nasıl yönetiliyor? Karagül, bu konuyla ilgili şöyle konuşuyor: “Sosyal medya yönetimini, pazarlama ve interaktif etkileşim odaklı uygulamalar için Dijital Pazarlama, marka ve ürün/servis iletişimi için ise Kurumsal İletişim bölümleri altındaki iki farklı ekip ile gerçekleştiriyoruz.”

  Filipinler'e Kahve Durağı!Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir