Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / Türkiye Franchising Sisteminin Popüler Markaları

Türkiye Franchising Sisteminin Popüler MarkalarıYatırımınızı Ertelemeyin! Franchising sektörünün popüler markalarını sîzler için araştırdık. İşte Türkiye’nin “101 Popüler Franchise Markası”…

Popüler Franchise Markaları

2018 yılında 50 milyar dolara ulaşması beklenen franchise sektörü, halihazırda 3 bin zincir işletmenin sahip olduğu 60 bin şube sayısı ile büyümeyi sürdürüyor.

Türkiye coğrafi konumu ve kıtalar arasında oluşturduğu köprü işlevi nedeniyle franchising vermek isteyen markaların her daim gözdesi. Zira Türkiye, gerçek anlamda franchise’m en verimli yılını yaşıyor. Türkiye, zincir sayısıyla Avrupa birincisi. Ufrad verilerine göre, Türkiye’de franchising sektörü son 5 yılda yüzde 180 gibi rekor bir büyüme gösterdi. Bu büyüme 200 bin kişiye yeni istihdam alanı yarattı. Franchise sektörünün 2023 franchise hedefi ise 100 milyar dolarlık bir hacime ulaşmak. Tüm dünyada franchise sistemi ve düzenlenen franchise fuarları tek sektöre hitap etmiyor ve sistem ile entegre 60’dan fazla iş kolu bulunuyor.

franchising

Gıda’dan ev dekorasyonuna, güzellik/bakım sektöründen gayrimenkule, spor merkezlerinden cafelere, kuru temizlemeden teknolojiye, eğitimden takı aksesuar markalarına kadar birçok sektörden markayı sizler için mercek altına aldık.
Franchise sistemi kazan-kazan mantığını içerdiğinden hiç şüphesiz franchise alanlar kadar, franchise verenlere de yarar sağlamaktadır. Franchise ve bayilik sisteminin yükselişe geçmesinin en büyük kanıtı da, Medyafors Fuarcılık organizasyonu ile İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde 11-14 Ekim 2018’de düzenlenecek 16. Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı’nın katılımcı marka, m2 ve ziyaretçi sayısı bazında Avrupa ve Ortadoğu’nun birincisi olma özelliğini taşıması. .. Bu rekor, girişimcilerin franchise alarak kendi işlerini kurma konusundaki istekliliğini ortaya koyuyor, markalar fuar ile büyüyor.

işte biz de bu gerçeklerden yola çıkarak, yeni iş kurmak isteyenlere yönelik kapsamlı bir dosya hazırladık.

Media Forca
Ayçan Helvacıoğlu:

Türkiye ve dünyada her geçen yıl franchise sistemi büyüyerek gelişmeye devam ediyor. Sistemin hızla gelişmesi bu yılda yeni yatırımları ve iş birliklerini beraberinde getirecektir. 3.nesil cafeler, çay, gurme bur-ger, döner konseptleri yine rağbet gören sektörler olmakla birlikte, kozmetik-parfümeri, dekorasyon konseptleri, gayrimenkul, spor salonları eğlence ve otomotiv sektörü bu yıl ivme kazanan sektörler arasında olacak.

Bir taraftan Türk markalarının yurt dışı pazarlara açılımı hızlanarak devam ederken, Franchise sisteminin bu yıl özellikle Anadolu’da etkisini göstereceğini, yerel markalarda büyük bir atılım olacağını ve ulusal pazara çıkan Anadolu markalarının sayısının artacağını öngörüyorum.

Bu dönemde sisteme daha fazla marka ve girişimci adayının dahil olmasını bekliyoruz. Bu gelişmeler doğrultusunda 2018 yılı geçtiğimiz yıllara oranla önemli bir yıl olacak.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir