Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / Türkiye Franchising Sisteminin Popüler Markaları

Türkiye Franchising Sisteminin Popüler MarkalarıYatırımınızı Ertelemeyin! Franchising sektörünün popüler markalarını sîzler için araştırdık. İşte Türkiye’nin “101 Popüler Franchise Markası”…

Popüler Franchise Markaları

2018 yılında 50 milyar dolara ulaşması beklenen franchise sektörü, halihazırda 3 bin zincir işletmenin sahip olduğu 60 bin şube sayısı ile büyümeyi sürdürüyor.

Türkiye coğrafi konumu ve kıtalar arasında oluşturduğu köprü işlevi nedeniyle franchising vermek isteyen markaların her daim gözdesi. Zira Türkiye, gerçek anlamda franchise’m en verimli yılını yaşıyor. Türkiye, zincir sayısıyla Avrupa birincisi. Ufrad verilerine göre, Türkiye’de franchising sektörü son 5 yılda yüzde 180 gibi rekor bir büyüme gösterdi. Bu büyüme 200 bin kişiye yeni istihdam alanı yarattı. Franchise sektörünün 2023 franchise hedefi ise 100 milyar dolarlık bir hacime ulaşmak. Tüm dünyada franchise sistemi ve düzenlenen franchise fuarları tek sektöre hitap etmiyor ve sistem ile entegre 60’dan fazla iş kolu bulunuyor.

franchising

Gıda’dan ev dekorasyonuna, güzellik/bakım sektöründen gayrimenkule, spor merkezlerinden cafelere, kuru temizlemeden teknolojiye, eğitimden takı aksesuar markalarına kadar birçok sektörden markayı sizler için mercek altına aldık.

Franchise sistemi kazan-kazan mantığını içerdiğinden hiç şüphesiz franchise alanlar kadar, franchise verenlere de yarar sağlamaktadır. Franchise ve bayilik sisteminin yükselişe geçmesinin en büyük kanıtı da, Medyafors Fuarcılık organizasyonu ile İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde 11-14 Ekim 2018’de düzenlenecek 16. Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı’nın katılımcı marka, m2 ve ziyaretçi sayısı bazında Avrupa ve Ortadoğu’nun birincisi olma özelliğini taşıması. .. Bu rekor, girişimcilerin franchise alarak kendi işlerini kurma konusundaki istekliliğini ortaya koyuyor, markalar fuar ile büyüyor.

işte biz de bu gerçeklerden yola çıkarak, yeni iş kurmak isteyenlere yönelik kapsamlı bir dosya hazırladık.

Media Forca
Ayçan Helvacıoğlu:

Türkiye ve dünyada her geçen yıl franchise sistemi büyüyerek gelişmeye devam ediyor. Sistemin hızla gelişmesi bu yılda yeni yatırımları ve iş birliklerini beraberinde getirecektir. 3.nesil cafeler, çay, gurme bur-ger, döner konseptleri yine rağbet gören sektörler olmakla birlikte, kozmetik-parfümeri, dekorasyon konseptleri, gayrimenkul, spor salonları eğlence ve otomotiv sektörü bu yıl ivme kazanan sektörler arasında olacak.

Bir taraftan Türk markalarının yurt dışı pazarlara açılımı hızlanarak devam ederken, Franchise sisteminin bu yıl özellikle Anadolu’da etkisini göstereceğini, yerel markalarda büyük bir atılım olacağını ve ulusal pazara çıkan Anadolu markalarının sayısının artacağını öngörüyorum.

Bu dönemde sisteme daha fazla marka ve girişimci adayının dahil olmasını bekliyoruz. Bu gelişmeler doğrultusunda 2018 yılı geçtiğimiz yıllara oranla önemli bir yıl olacak.
Ufrad
Dr. Mustafa Aydın:

Franchise sayesinde, yerel markalar ulusal pazara girerken, ulusal markalar da yurt dışı pazarlarına yelken açıyor. 2018’de 50 milyar dolara ulaşması beklenen franchise sektörü, halihazırda 2 bin 500 zincir işletmenin sahip olduğu 60 bin bayi sayısı ile büyümeyi sürdürüyor. Türkiye’de franchising sektörü son 5 yılda %180 gibi rekor bir büyüme gösterdi. Bu büyüme 150 binden fazla kişiye yeni istihdam alanı yarattı.

Sektör olarak 2023 hedefimiz ise 100 milyar dolarlık hacmine ulaşmak.Türkiye, zincir sayısıyla Avrupa birincisi. Türkiye’nin yurt dışında da büyüme stratejileri büyük potansiyele sahip. Dışarıya açılmayı başaran markalarımızın sayısı 150’yi geçti. Ancak araştırmalarımıza göre 700Türk markası da kısa süre içerisinde dünyaya açılacak. Bu yıl Bayim Olur musun Franchising Fuarı ile eş zamanlı Avrupa Franchise Federasyonu 2018 toplantılarına UF-RAD olarak ev sahipliği yapacağız.

Coldwell Banker
Dr. Gökhan TAŞ:

Artık Türkiye Franchise sektöründe girişimcilerin küçük sermayelerle büyük işletmeler kurmaları sağlanabiliyor. Bir işi ya yaşayarak öğrenirsiniz, ya da yaşayandan… Bizler Coldwell Banker olarar 1906’dan beri girişimcilerin hayalindeki işi gerçeğe dönüştürüyoruz. 111 yıllık bir mirasın, deneyimin, başarının bir parçasıyız.Ve bunları girişimciler ile paylaşıyoruz. Dünyadaki her zengin insan zekidir, ama her zeki insan zengin değildir. Girişimcilik zeki insanların zengin olmasındaki anahtardır. Sizlerde kendi geleceğinizi değiştirmek, çocuklarınızın geleceğini değiştirmek istiyorsanız iş yatırımlarınızı başarısını kanıtlamış, güçlü sistemleri olan sektör ve markalara danışarak yapın.

Kasap Döner
Bahar Özürün:

Perakende sektörü gerek büyüme oranları, gerek istihdama katkısı ile her zaman ekonomide lokomotif sektörlerin başında gelmiştir. Yaşanan terör olayları ve darbe girişimi nedeniyle 2016 yılında bu parlak tabloyu yaşayamayan sektörümüz, 2017 yılında bir önceki yılın kayıplarını telafi etti. 2016 yılında 10 yeni açılışa karşılık 2017 yılında 18 yeni şube açtık.

2018 yılında büyüme hızımızı artırıp 24 yeni şube ile toplam 80 restorana ulaşmayı ve bir önceki yıla göre yüzde 40 ciro artışı hedefliyoruz. 2018’de diğer hedeflerimiz, sanal ödeme sistemlerinin kullanımını yaygınlaştırmak ve şubelerimizde daha çok kadın çalışan sayısına ulaşmaktır.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir