Başarılı Girişimcilik

Türkiye Girişimci raporu ve Destekler

Global Entrepreneurship Monitor Türkiye ile ilgili girişimcilere yönelik yaptığı bir araştırma sonucu olarak , Türkiye de 100 kişiden 6 sı gerçek anlamda girişimci dedi.Geri kalanlar ise kendi alanlarında uzun süre işsiz kaldıkları için bir şekilde kendi firmalarını kuruyorlar.

Gerçek girişimci oranını baz alırsak yani 100 kişiden 6 sı gerçek girişimciyse , 6 lık kesim üzerinden yorum yapacak olursak bu durum Türkiye ekonomisinin kalkınması ve gelişmesi için oldukça düşük rakam denildi.

Türkiye Girişimci raporu
Türkiye Girişimci raporu

Gelişmekte olan diğer bazı ülkelerde bu sayı 25 leri buluyor , aynı raporda Türk girişimcisinin risk alma düzeyi açısından bulunduğu konum listenin en üstlerinde , fakat fırsatları zamanında görebilme açısından Türk girişimcisi gerilerde kalıyor diye görüş bildirildi.

Özcan Tahincioğlu , Endeavor un Türkiye deki çalışmaların anlattı.Endeavor bir sivil toplum kuruluşu.Ve faaliyet alanı projesini hayata geçiren ve işletmekte olan girişimcilere destek vermek.

Fikirlerini ve projelerini uygulamaya dökmüş olan girişimcilere maddi manevi destekte bulunarak büyümelerinin hızlanmasına teşvik eden Endeavor , sermaye , hukuksal açıdan mali danışmanlık , iş modelleri , iş planlama , büyüme noktasında strateji geliştirme ve pazar paylarını yayma konularında desteklerde bulunuyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

  1. merhaba arkadaslar ben 1981 adana dogumlu bir gencim ben bir is fikrim var ama bu isfikrini hayata gecirmek icin ciddi sermayeye ihtiyacim var benim is fikrim dunyada sadece 5 ulkenin uretimini yaptigi bir urun hakkinda geri kalan dunya ulkelerinin tamami bu urunu ithal yollarla elde etmektedir soyle dusunelim turkiyede uretimi mumkun olan bu urunu biz neden uretmiyoruz bengenc bir girisimci olarak destek aramaktan ayaklarimda derman kalmadi is fikrimi anlattigim bir kac kisi bu is fikrinin mega bir fikir oldugunu soylediler dedigim gibi ciddi miktarda yatirim gerektiren bu is fikri hayada gecirildikten sonra tum turkiye ve dunya ulkelerinin gozu bir anda turkiyeye yonelecektir bana bazen soruyorlar senden baskasi dusenemedimi bugune kadar bende onlara su cevabi veriyorum ilk leptopu icad edenden baskasi dusunemistemi o yapmis diyorum turkiyenin tamaminin ithalolarak dunya ulkelerininde yuzde 90 ninin ithalkullandigi burunu turkiyede uretmek istiyorum cok kisa bir surede dunya markasi olabiliriz alt yapiyi tamamlamamicin sponsorlara ihtiyacim var ilgilenenlere simdikte tesekkur ederim 0542 772 90 59 mustafa arslan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu