Anasayfa / Şirket Haberleri / Türkiye’nin ilk plastik boru üreticisi iflas etti

Türkiye’nin ilk plastik boru üreticisi iflas ettiboru ureticisiTarım sektöründe faaliyet gösterenler Göktepe markasını iyi bilir. Adı tarımsal sulama başta olmak üzere sulama sektöründe marka olan Göktepe, Türkiye ve yurtdışında çok sayıda büyük projeye imza atmıştı. Göktepe Boru’yıı Türkiye’nin öncü sanayici kuşağından olan Necdet Göktepe ve kardeşleri kurdu.
Başlangıçta yalnızca basınçlı içme suyu boruları üreten Göktepe, plastik boru kullanımının ülkede yaygınlaşmasının ardından, tarımsal sulamada kullanılmak üzere kendi buluşu olan kaytanlı bağlantı şeklini geliştirdi. Karık sulama muslukları, tek parça kanalet sifonu ve damla sulama borusu damlatıcısı gibi pek çok yeniliği de Türk tarımının hizmetine sunan firma, plastik borunun benzerlerine kıyasla daha ekonomik, hafif ve uzun ömürlü olması gerçeğinden hareketle araştırma ve geliştirme faaliyetlerini sürdürdü. Göktepe, yine Türkiye’de ilk kez sert PVC derin kuyu teçhiz borularını üretti.

İzmir’in 51 yıllık geçmişe sahip şirketi Göktepe Plastik’in zor durumda olduğunu uzunca süredir duyuyorduk. Bankalara olan borçları nedeniyle yaz aylarından bu yana üretim yapamayan şirket sonunda iflasa gitti. Göktepe’nin İzmir Pınarbaşı’ndaki fabrikasını ise Kılıçlar Hurda’nın aldığı konuşuluyor. Geçen hafta itibariyle de fabrikadaki makine parkları boşaltılmaya başlanmış…

  VeriFone ve Turkcell’den Dev İşbirliğiYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Devlet gibi şirketler

Öyle böyle değil, çok büyükler. Ciroları Belçika gibi bazı gelişmiş ülkelerin gayrisafi yurtiçi hasılalarını bile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir