Reklamlar-Reklamcılık

Ülker Golf Roko Reklamları

Roko’nun diğerlerinden sert yapısının rock müzikle örtüştüğünü söyleyen Ülker Golf Genel Müdürü Ender Buruk, Gripin’le markanın gençlere ulaştığım söylüyor.

Roko, Ülker Golf en güçlü markalarımız arasında yer alıyor ve hem rakiplerimizden ayrışmamızı sağlıyor hem de gençler tarafından çok seviliyor. Zaten Roko’nun geçmişten bugüne taşıdığı tutarlı bir iletişimi var. Bu iletişimin belli başlı öğeleri arasında gençlerin hayatında büyük önem taşıyan rock müzik ve eğlence başı çekiyor. Roko’nun sert ve diğerlerinden farklı yapısının rock müzikle çok iyi örtüştüğünü düşünüyoruz.

Ana hedef kitlemiz gençler olduğundan tabii ki gençlerin hayatına dokunan ve içerisinde kendilerini bulabilecekleri kampanyalar yaratmaya büyük özen gösteriyoruz. Bu yıl ki reklam filmimizin yaratım sürecinde de bahsettiğim öğeler büyük önem taşıdı. Roko’nun geçtiğimiz yıllarda “ısırmak lazım” olarak kullandığımız sloganını küçük bir eklemeyle “hayatı ısırmak lazım” şeklinde revize ettik.

Bu mesajla hayatta başarılı olmak için çaba gösteren, isteklerini gerçekleştirmek için emek sarf eden, hayatının kontrolünü elinde tutan ve kendi hayatını yönlendiren gençlere daha iyi ulaştığımızı düşünüyoruz.

FİLMİN SÜPRİZİ: GRİPİN

Filmimiz hayatın akışını hızlandırıp yavaşlatabilen ve bu sayede hayatını kontrol altında tutan bir genci anlatıyor. Roko’nun üçgen şekli, rock müzik ve hayatının kontrolünü elinde tutmak kavramları bizi Roko ile “play” tuşu oluşturmak fikrine taşıdı. Daha sonra Roko ile hızlı ileri sarma ve geri sarma tuşlarıyla fikri geliştirdik. Filmin sürprizi Gripin’i ise en sona sakladık.

GENÇLERLE BAĞ KURDUK

Kampanyamızda Roko’nun marka kimliğini güçlü bir şekilde vurgulayarak gençlerle aramızda bir bağ oluşturmayı, sevdikleri ve kendilerinden biri olarak gördükleri bir marka olma konumumuzu sürdürmeyi hedefledik. Gençlerin hayatından sahneler, eğlenceli bir film dili ve rock müzik bu hedefe ulaşmamızda önemli etkenler oldu.

Ayrıca Roko’nun üçgen şeklini film fikrimizin merkezine koyarak güçlü bir branding ve akılda kabalık sağlamayı amaçladık. Tabu ki Gripin’in de reklamın akılda kalıcılığı ve gençlerin arasında çok konuşulmasını sağlamak anlamında büyük katkısı oldu.

Reklamveren: Ülker Golf
Reklam Veren Yetkilisi: Elif Kayal Incegöz, Ahmet Koçak
Reklam Müşteri ilişkileri: Mine Akdere
Yaratıcı Yönetmen: Bozkurt Bayer Yaratıcı Ekip: Burak Akaçık, Ruşen Gülen, Duygu Kocaağaoğlu
Yapımevi: Traffic Film
Yönetmen Abdülbaki Yavuz
Müzik: Gripin
Medya Ajansi MediaVest
Müşteri Direkt : Huri Acun
Medya Planlama: Selen Bardakçı, Seda Taşcıoğlu
Kullanılan Mecralar: TV, Açıkhava, Internet

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu