Şirket Haberleri

Ürettiği battaniyeleri artık kendisi satacak

Uşak’ın önde gelen şirketlerinden ve özellikle battaniye alanındaki yatırımlarıyla tanınan Sesli Grup, perakende alanına admı attı. Şirket, ‘Sesli Home’ adı altında ev tekstili mağazaları açmaya başladı. Şu anda İstanbul, Bolu ve Samsun’da altı mağazası var. Sesli Grup Yönetim Kurulu Başkam Hazim Sesli, “2015’te 20 mağazaya ve 2 milyon TL ciroya ulaşmayı hedefliyoruz” diyor.

Uşaklı battaniye ve ev tekstili üreticisi Sesli Grup, A101, BİM, English Home gibi pek çok büyük zincirin tedarikçisi ve son üç yıldır bu alana ağırlık vermiş durumda. Ancak şirkette son dönemde yeni bir oluşum söz konuşu. Şirket, ‘Sesli Home’ adı altında ev tekstili mağazaları açmaya başladı. Bu mağazalarda, kendi markasıyla ürettiği battaniyeden havluya, nevresimden bornoza kadar ev tekstiline yönelik tüm ürünleri satışa sunuyor.

Sesli Grup Battaniye

Şu anda İstanbul, Bolu ve Samsun’da toplam altı mağazaya ulaştıklarını belirten Sesli Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hazim Sesli, “Zaten çalıştığımız firmalar için ev tekstili ürünleri üretiyorduk. Artık kendi markamızla bu ürünleri üretip, kendi mağazalarımızda satacağız. 2015 sonunda 20 mağazaya ulaşmayı ve bu mağazalardan 2 milyon TL ciro elde etmeyi bekliyoruz” diyor.

GENÇ KUŞAĞIN PROJESİ

Sesli Home, Hazim Sesli’nin eğitimini Amerika’da tamamladıktan sonra Aydınlı Grup’ta Ahmet Sait Kavurma-cı’nın asistanlığını yapan, ardından da aile şirketinde göreve başlayan oğlu Kadir Sesli’nin projesi. Grubun mağa-zalaşma operasyonunun başına geçen 24 yaşındaki Kadir Sesli, bir yıldır bu proje üzerinde çalışıyor.

Sivil toplum kuruluşlarındaki görevlerinden aynlan ve son dönemde işlerine yoğunlaşmayı tercih ettiğini belirten Hazim Sesli, “Son yıllarda biraz sessiz kalmak istedik. Çalışmalarımıza hız verdik. Tekstilin yanı sıra perakendedeki gelişmelere kayıtsız kalamadık. 2015’te !

‘Sesli Home’ için franchise vermeyi de planlıyoruz. Bugüne kadar battaniyelerimizi 45 yaş üstü çok iyi tanıyordu.

Home konseptimizle ise daha alt yaş grubunun da markamızı tanımasını hedefliyoruz” diye anlatıyor.

Uşaklı Sesli Grup, 1967’den beri tekstil sektöründe. Grubun el halısı ipliği ile başlayan üretim serüveni, 1986’dan sonra ailenin yeni kuşak temsilcisi Hazim Sesli’nin önderliğinde battaniye üretimiyle devam etti. Grup bugün Uşak’ta 55 bin metrekare kapalı alanda üretim yapıyor. 20l4’te yüzde 30’luk kapasite artışına giderek yıllık 1,6 milyon adet battaniye ve günlük 20 tonluk iplik üretimine ulaşan şirket, 50 ülkeye ihracat da yapıyor. Sesli, bu yıl 12 milyon dolarlık ihracat hedefliyor ve son dönemde girdiği Çin ve Japonya pazarlarında büyümeyi planlıyor.

YENİ SEKTÖRLERE GİRECEK

İç piyasa ayaklarının daha güçlü olduğuna değinen Sesli, “İç piyasada daha hızlı büyüyoruz. Üç yıl önce 20 milyon dolar olan iç pazar ciromuz bugün 30 milyon dolara ulaştı. Grup olarak 400’ün üzerinde kişiye istihdam sağlıyoruz. Tekstil ve mağazacılık dışında enerji ve maden alanında da varız. Başka sektörlere girme planlarımız da var” diyor.

BAMBU BATTANİYE ÜRETİYOR

Battaniye üretiminde daha önceki yıllarda yüzde 100 akrilik kullanıldığını, bugün ise pamuk akrilik ve bambu gibi hammaddelerle üretimin gerçekleştiğini belirten Hazim Sesli, “Trendler bu yönde. Pamuklu battaniye eskiden üretimimizin yüzde 5’i iken şu anda yüzde 80’lerini oluşturuyor. Organik içerikli bambu battaniyeleri daha çok bebekler için üretiyoruz” die konuşuyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu