Teknoloji ve İnovasyon Haberleri

Verifone’un KOBİ’lere yönelik ödeme sistemleri çözümleri VPlatform

Verifone’un KOBİ’lere yönelik ödeme sistemleri çözümleri perakende sektörü için yenilik sunuyor. VPlatform’ adı verilen uygulamayla tüm operatörlere POS cihazından, TL yüklenebiliyor ya da fatura ödemesi yapılabiliyor. VeriFone Retail 360 ise mağazalarda satış işlemlerinin yönetiminden çalışanların performanslarını görme ve tüm seviyelerde stokyönetimi sağlamayı mümkün kılıyor.

VPlatform

Güvenli elektronik ödeme sistemleri firması VeriFone, KOBİ’lerin ve perakende sektörünün ihtiyaçlarına uygun çözümleriyle esnafın işini kolaylaştırıyor. Perakende POS yönetimini sağlayan VPlatform, otomasyon çözümleri sunan VeriFone Retail 360 ve sadakat kart uygulamaları ile küçük ve orta ölçekli işletmeler, yeni gelir kapılarıyla daha çok kazanıyor. Yeni nesil yazarkasa POS sürecine geçilmesi ile birlikte hayata geçirilen Veri Merkezi de, güvenli elektronik ödeme konusunda süreklilik sağlıyor. Tüm kartlı işlemlerin güvenli bir ortamda saklanmasına olanak tanıyan Veri Merkezi, kayıt dışı ekonomiyi önleme çalışmasını da pekiştiriyor.

Fatura ödeme imkanı

VeriFone Türkiye, Güney Avrupa ve Rusya Genel Müdürü Onur Altınbaş, öncelikle perakende sektörüne getirdikleri VPlatform hizmetiyle esnafın çalıştığı tüm bankaları tek cihazda toplayabildiğini ve ayrıntılı gün içi satış raporu alabildiğini belirtiyor. Temassız ödemelere de uygun olan VPlatform’da tüm operatörlere POS cihazından TL yüklenebiliyor ya da fatura ödemesi yapılabiliyor. Bunun da esnafa ek gelir kaynağı olduğunu anlatan Altınbaş, VPlatform’un sağladığı avantajları şöyle anlatıyor:

‘‘VPlatform’un ‘Pay +’ programı, çalışılan tüm banka uygulamalarını tek cihazda toplamayı mümkün hale getiriyor. ‘Loyalty +’ programıyla ayrıntılı raporlama alınabiliyor, detaylı kampanya tanımlanabiliyor ve müşteri ziyaret sıklığında artış sağlanabiliyor. Müşteri profili, ürün, tutar, tarih, bölge bazlı sadakat programlarını hayata geçirebilmeye ve çapraz sadakat programlan oluş-turulabiliyor. VPlatform’la anlık olarak terminal/mağaza bazlı satışlar, puan, taksit, iade ya da peşin olarak işlem tipine göre raporlanabiliyor. VPlatform, tek tipte tüm bankaların raporlarını konsolide edilmiş bir şekilde sunuyor.”

Çalışan performansını görme

Talep edildiği takdirde, ERP programına verilerin otomatik akışı sağlanıyor ve müşterilerin iş yükü hafifletiliyor. Altınbaş, kasa-POS entegrasyonuyla, girilen tutarın otomatik olarak POS’a iletildiğini belirterek, “Tutar girişleri kasiyer inisiyatifine bırakılmıyor ve hataların önüne geçili
yor. Müşterinin şifre girişi yapması yeterli oluyor” diyor.

VeriFone’un bir diğer uygulaması da VeriFone Retail 360. Altınbaş, bu uygulamada satışların artırılırken maliyetin de en aza indirilmesinin amaçlandığını anlatarak “Mağazalarda satış işlemlerinin yönetiminden mağazadaki stok seviyesine, kayıpların önlenmesinden fiyatların düzenlenmesine kadar bir dizi kolaylık getiren bu uygulamada, merkezde de çalışanların performanslarını görme ve tüm seviyelerde stok yönetimi sağlamak mümkün oluyor” diye bilgi veriyor.

“Kasiyerin yükünü hafifletti”

Onur Altınbaş, KOBİ’lerin gelişmesini sağlayan, uygulamaları anlatırken kısa bir sûre önce hizmete giren Veri Merkezi üzerinde duruyor. PCI-DSS (Payment Card Industry -Data Seourity Standarts) güvenlik sertifikası onaylı Veri Merkezi’nin banka, üye işyeri ve tüketicileri koruyan güvenli altyapısı sayesinde hızlı ve esnek çözümler sunduğunu kaydeden Altınbaş, “Dünyaca kabul edilen ortak PCI güvenlik standartları ile çalışan Veri Merkezi her tür riski ortadan kaldırıyor. Piyasadaki tüm mobil POS cihazlarına hizmet veren bu merkez kasiyerlerin de yükünü hafifletti” diyor.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu