Şirket Haberleri

Versace, 15 yıl sonra yeniden Türkiye’de

İtalyan moda devi Versace, 1998’de ayrıldığı Türkiye’ye bu kez Versace 19.69 markasıyla geri dönüyor. Versace 19.69’un Türkiye operasyonunu yöneten Dagi’nin kurucusu Derya Taşdelenler, fiyat politikası ve ürün gamıyla Türkiye’ye uygun bir Versace tasarladıklarını söylüyor.

derya tasdelenlerYaklaşık 15 yıl önce Türkiye’den ayrılan ünlü İtalyan markası Versace, bu kez Versace 19.69 markasıyla pazara iddialı bir giriş yapıyor. 1990’lı yıllarda Ceylan Holding ile Türkiye’ye gelen ve ilk mağazasını Nişantaşı’nda açan marka, 1998’de İtalya ile Türkiye arasında yaşanan Öcalan krizi nedeniyle ülkemizden ayrılmıştı. Denizlili Rihen Tekstil, Versace’nin geniş bir kitleye hitap eden markalanndan biri olan Versace 19.69ün Ortadoğu, Türkiye ve Rusya haklarım aldı ve İtalyan moda devini yeniden Türkiye’ye getirdi.

Avrupa ve Amerika’ya havlu, bornoz gibi ürünler ihraç eden Rihen Tekstil, Versace 19.69’un Türkiye operasyonunu Dagi’nin kumcusu Derya Taşdelenler’e emanet etti. Markayla ilk anlaşmanın ev tekstili olarak yapıldığını, ardından iç giyim, eşofman, kravat ve cafe konsepti ekleyerek kapsamı genişlettiklerini söyleyen Derya Taşdelenler, “Markanın Türkiye satış ve üretim haklan bende. Tekstil ürünlerinin yanı sıra üç farklı konseptte cafeler açacağız. Üretim, mağaza konsepti ve tasarımın tamamını Türkiye’de yapacağız” eliyor. Versace 19-69 markasının şu anda sadece saat, çanta ve gözlüğü olduğunu söyleyen Taşdelenler, tekstil ve cafe konseptinin ilk kez Türkiye’de yapıldığını belirtiyor.

100 CAFE AÇACAK

Versace 19.69 mekanı üç farklı konseptte olacak. 100-150 metrekare büyüklüğünde planlanan ilk konsept cafe nisan ayında açılacak. 1,5 yıl içinde 100 civannda cafe açmayı hedeflediklerini söyleyen Taşdelenler, “Bu tip cafeleri 81 vilayette açmayı istiyoruz. 250-300 metrekare büyüklüğündeki mağaza artı cafe konseptinde hedefimiz 2014 sonuna kadar 15-20 mağaza açmak. Biraz daha büyük olması planlanan restoran cafeler alkollü mekanlar olacak” diyor. Alkolsüz konseptlerde ise taze meyve ve sebze suyu barlarının olması planlanıyor. Franchise vererek büyüyeceklerini söyleyen Taşdelenler, orta boy bir cafenin yatırım maliyetinin 150 bin dolar civarında olacağını vurguluyor.

EMSAL FİYATLAR

Hem cafe, hem mağaza ve hem de ürün fiyatlarıyla Müslüman mahallesinde salyangoz satmayacaklarını belirten Taşdelenler, fiyat politikasıyla Türkiye’ye uygun bir Versace tasarladıklannı vurguluyor. Marka bünyesinde kadın ve erkek iç giyim, ev ve spor giyim, ev tekstilinde ise havlu, bornoz, çarşaf ve nevresim gibi tekstil ürünleri bulunacak. En pahalı eşofmanın fiyatı 249 TL’yi geçmeyecek. Pijamalar 99 TL ile 149 TL arasında olacak.
Fiyatlarının Türkiye’deki emsal markalarla aynı aralıkta olacağını belirten Taşdelenler, “Çünkü yerli üretim ve yerli tasanm. Yurtdışından ne hammadde ithal ediyoruz ne de model… Böylece aslında Türkiye’de ilk kez bir dünya markasını tasarlayıp dünyaya sunuyoruz. Bundan keyif alıyorum” diyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu