Şirket Haberleri

Wilo 30 Yıldır Sürdürülebilir Projelerin Lideri

Enerji kaynaklarının akıllı ve verimli kullanıldığı bir dünya için çözümler sunan lider pompa üreticisi Wilo, kullanıcı dostu ürünleriyle farklı sektörlere inovatif çözümler sunuyor. Her yerde ve herkesin yararlanabileceği su çözümlerinin yönetimi misyonuyla faaliyetlerini sürdüren Wilo, 150 yıldır tüm dünyada, 30 yıldır Türkiye’de çalışmalarına devam ediyor. Dünya kaynaklarını ve iklim kriziyle mücadeleyi görev edinen Wilo, sürdürülebilir çalışmalarla milyonlarca insanın temiz suya erişimini sağlıyor.

Lider Pompa Üreticisi

SÜRDÜRÜLEBİLİR projeleriyle 30 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren ve geleceği düşünen çalışmalar yürüten Wilo, küresel iklim hedeflerine ulaşmak için faaliyetlerini devam ettiriyor. Dünya genelinde her yıl 10 milyon pompa üreten ve iklim dönüşüm alanında Alman Sürdürülebilirlik Ödülünün sahibi olan marka, 100 milyon insanın temiz suya erişimini iyileştirmek için çalışıyor.

Wilo Türkiye’yi sadece Türkiye değil, çevredeki ülkelere de hizmet edebilecek bir üretim merkezine dönüştürmek için yatırımlarını artırmayı planladıklarını söyleyen Wilo Türkiye Genel Müdürü Altuğ Arkaya; “Wilo Türkiye, geçtiğimiz 30 yıl içinde sürekli olarak gelişti ve sürekli yükselmeye devam etti. 30. yılımızda da Türkiye’de sektör lideri konumuna geldi.

Tüm dünya kaynaklarımızı ve iklimimizi korumak, sürdürülebilirliği sağlamak ve insanlığa katkı sağlamak en büyük hedeflerimizden biri. Bu hedeflerimiz doğrultusunda pompa ve pompa sistemleri alanında küresel düzeydeki faaliyetlerimizi, sürdürülebilir stratejilerimizle tamamlıyoruz. Belirlediğimiz stratejiler rehberliğinde ekolojik ayak izimizi küçültürken daha fazla insana temiz su sağlamayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Wilo
Wilo

“Mega Trendi Benimsedik”

Geleceğimizi koruyabilmek adına “sürdürülebilirlik” kelimesinin hem bireyler hem de firmalar özelinde hayatın odak noktası haline getirilmesi gerektiğini belirten Wilo Türkiye Genel Müdürü Arkaya, şunlan söyledi: ‘‘Sürdürülebilirlik stratejilerinin bir parçası olarak, insanların hayatlanm etkileyecek altı küresel mega trendi benimsedik. Bu altı küresel trendi; globalleşme, akıllı şehirler, enerji sorunu, iklim değişikliği, kuraklık ve dijital dönüşüm olarak belirledik. Bıı maddelerin her biri için 2025 yılına kadar belirlediğimiz sürdürülebilir bir stratejimiz bulunuyor.

2021 Birleşmiş Milletler iklim Değişikliği Konferansı kapsamında bizler de iklim liderliğimizi geliştirmek için çalışmalarımızı yürüttük. Yaptığımız çalışmalarla şirketimizin karbon ayak izini azaltırken aynı zamanda temiz suya sahip insanların sayısını da günden güne artırıyoruz.

BM’in 13 sürdürülebilir kalkınma hedefi ile uyumlu olarak 2025 yılına kadar karbon emisyonlarını 50 milyon ton azaltmak, iklimden bağımsız üretim sağlamak, yüksek verimlilikle yılda 1,8 terawatt saat eneıji tasarrufu sağlamak ve akıllı ürün portföyünü yılda yüzde 15 genişletmek gibi hedeflerimiz var. Tüm bu strateji ve bugüne kadar göstermiş olduğumuz faaliyetler ışığında Birleşmiş Milletler 50 Sürdürülebilir İklim Liderinden biri seçildik ve sürdürülebilirlik çalışmaları ile 100 milyon insanın temiz suya erişimini iyileştirmek için çalışıyoruz.”

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu