Para Kazandıracak En Popüler ve Yaratıcı İş Fikirleri

Yatırım Almış Başarılı 100 İş Fikri

60- Orthero

www.orthero.com.tr

Metal diş tellerine alternatif en yeni ortodontik tedavi yöntemi olan Orthero ile diş hekimleri hastaları için özel üretilen sıralı plaklar ile tedavi yapabiliyor. Orthero plakları hastalar tarafından kolaylıkla takılıp çıkarılabilen ürün. Düzenli olarakhekim kontrolünde kullanıldığında dişleri tedavi planına uygun olarak ideal konumuna getirerek tedavi ediyor. Orthero plakları dişlerin olması gereken ideal pozisyona getirecek en yeni ortodontik çözüm olma özeliğini taşıyor. Artık metal diş telleri olmadan, dışarıdan fark edilmesi güç olan bu şeffaf ve akıllı plaklar ile tedavi sağlanabiliyor. Orthero Dr uygulamasını telefon ve tablete yükleyenler işlemleri mobil cihazlarından rahatlıkla gerçekleştirebiliyor.

61- Osevio.com

www.osevio.com

Çiçek Sepeti’nin eski Genel Müdürü Cem Kara tarafından hayata geçirilen online çiçek siparişi sitesi Osevio. com, sektöre canlılık getirecek ve biraz da olsun kullanıcıların tercih alanını genişletecek. Şimdilik sadece İstanbul’da hizmet veren uygulama kısa süre içinde diğer büyük illerde de faaliyet göstermeyi hedefliyor. Çiçek aranjmanları için çiçek fiyatlarını listeleyebilir, hızlı bir şekilde hediye çiçek gönderebilirsiniz.

62- Omnibus

www.omnibus.space

Sahip olduğu dağıtık sistem ile işletmelerin mevcut donanımlarını kullanarak aynı anda birden fazla farklı işlemi yapabilmeye, kaynak yönetimine ve farklı mimari/işletim sistemine sahip cihazların bir arada aynı iş için veri işlemesine imkan sağlayan bir yazılım platformu.

63- Parkkolay

www.parkkolay.com

Parkkolay harita üzerinde otoparkları görmenizi, otoparklara rezervasyon yaparak yerinizi önceden ayırmanızı ve otopark ücretinizi kredi kartınızla ödemenizi sağlayan bir mobil uygulama. Uygulama kullanıcılarına kendi bölgelerinde anlaşmalı Parkkolay otoparklarında yüzde 70’e kadar indirimli fiyat tarifelerinden rezervasyon yapma fırsatı sunuyor.

64- Pacer

www.pacer.io

Pacer’ı kurumsal öğrenmeyi günlük bir alışkanlığa dönüştürmeyi hedefleyen ve bunu da sosyal öğrenmenin ve oyunlaştırmanın gücünden yararlanarak başaran bir kurumsal öğrenme uygulaması. Pacer’ın ilk müşterisi Şok Marketler zinciri. Ardından Arkas Holding, Bizim Toptan ve Workup by İşBankası ile Pacer büyümeye devam ediyor. Şu anda 6 farklı şirketin, 30bin çalışanına ulaşıyorlar. Yılsonunda 50 bin rakamını aşacaklarını öngörüyorlar. Eğitim Yönetim Sistemi olan girişim, Mediamarkt Türkiye’de ilk üçe girmeyi başardı.

65- Pariyer

www.pariyer.com

2017 yılının ikinci yarısında Meryem Bozkurt Sıtkı tarafından kuruldu. Pariyer.com, yarı zamanlı veya dönemsel iş arayan kişilerle işverenleri buluşturan online bir hizmet pazaryeridir. Saat karşılığı çalışabilecek öğrenci, emekli, ev hanımı, yeni mezunlar, engelli vatandaşlar ve işi olduğu halde ek iş yapıp para kazanmak isteyen herkesi, hizmet alma ihtiyacı duyan işverenlerle buluşturuyor. İTÜ Çekirdek tarafından desteklenen girişim, 8 kişilik bir ekip tarafından yönetiliyor. Aralarında bir de görme engellinin bulunduğu ekip üyeleri, engelli istihdamını teşvik etmek üzere de bir proje geliştiriyor.

66- Pubinno

www.pubinno.com

Sonunda biralar da akıllındı. Akıllı bira muslukları ile geçtiğimiz yıllarda Fırat İşbecer ve daha birçok

yatırımcıdan yatırım almaya başaran Pubinno’nun muslukları şu anda Amerika, İsrail, Almanya, Hollanda, Hindistan, İtalya ve Türkiye olmak üzere 7 ülkede 200’den fazla barda kullanılıyor. Akıllı musluklar sayesinde standardizasyon yakalıyor ve fıçı başına yaklaşık yüzde 20 tasarrufa gidiliyor.

67- Publicfast

www.publicfast.com

Geliştirdikleri benzersiz algoritmalarla, markaları kampanyalarına özel en iyi geri dönüş alabilecekleri doğru blogger’lar ile buluşturan pazarlama ve reklam platformu. Markaları ve influencer’ları bir araya getiren Publicfast, sosyal medyada belirli bir üne sahip olan profilleri markalarla çalıştırıyor. Böylece uygun marka ile uygun influencer bellirli bir ücret karşılığında buluşmuş oluyor.

68- Poltio

www.poltio.com

Poltio, güncel haberler, siyaset, sağlık, moda, spor, müzik, yaşam gibi çok farklı konularda kullanıcılara “toplumun nabzını” tutma yeteneği veren bir platform kurma hayali ile ortaya çıktı. Poltio.com’da anket yapma yeteneğini son kullanıcıya vermek ve etkileşim oram yüksek yeni bir mecra oluşturmak hedeflenmiş. Poltio CEO’su Ahmet Tosun, şöyle anlatıyor: “Poltio.com’u ziyaret eden bir kullanıcı çok hızlı bir şekilde güncel konular ve toplumun düşünceleri ile ilgili fikir sahibi olabiliyor. Herhangi bir ankete oy vererek katılan her kullanıcı anında sonuçları da görebiliyor. Dolayısıyla çok basit bir değer önerimiz var: Fikrini paylaş, fikir sahibi ol. Sadece güncel konular olmak zorunda da değil. Her ay 10 milyonun üstünde oy kullanılıyor, şimdiye kadar kullanıcılarımız tarafından 200 binin üzerinde anket oluşturuldu. Dolayısı aslında her konuda mevcut anketlere katılarak ya da kendi anketinizi oluşturarak toplumun nabzım tutabileceğiniz bir platform.” Poltio, Teliasonera Eurasia eski CFO’su Tolga Köktürk ve Karakaya Group’tan melek yatırım aldı. Sonrasında StartersHub’ın liderlik ettiği yeni yatırım turunda MV Holding CEO ve StartersHub Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Dorman, Gedik Yatırım Yönetim Kurulu Üyesi Onur Topaç, Avrupa Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Balcı, Avrupa Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mert Balcı, Misli.com Genel Müdürü Barış Tekin ve Girişim Türk’ten toplam 1 Milyon TL’lik yatırım aldı.

69- Physhome

www.physhome.com

Fizik tedavi rahatsızlıklarında, tedaviyi hastanın günlük hayatına adapte olarak düzenleyen ve doktor kontrolünde gerçekleştiren giyilebilir bir mobil sağlık çözümü getiriyor. Fizik tedavi amaçlı sensörlü ortopedik pedler ve mobil uygulama geliştiren Physhome, Tüsiad’ın düzenlediği Bu Gençlikte İş Var Yarışması’nda birinci olarak 75 bin TL’lik ödülün de sahibi oldu.

70- Porıma-3D Filament

www.physhome.com

3D yazıcıların sarf malzemesi olan filamentelerin ııano teknoloji ile antibakteriyel ve üstün performanslı olarak üretilmesini sağlıyor.

71- Propars

www.propars.net

Propars, ticaretle uğraşan KOBİ’lerin süreçlerini dijitalleştiren ticari operasyon yönetim platformudur. KOBİ’ler, Propars ile ürünlerini internet üzerinden yurt içi ve yurt dışındaki pazar yerlerinde listeleyip satışa sunabilir, gerçek zamanlı stok yönetimi yapabilir, ön muhasebe ve e-fatura süreçlerini yönetebilirler.

72- Oumpara

www.qumpara.com

TEB Özel Melek Yatırım Platformu’nun desteğiyle düzenlenen The Pitcher 2018’de birinci olan Oumpara’yı telefonunuza yükleyerek, yaptığınız alışveriş fişinin fotoğrafını gönderdiğinizde anında ödül kazanıyorsunuz. Oumpara’da her zamanki alışveriş fişleri her ay kampanyalı noktalar, ürünler veya ürün gruplarından kullanıcılara anında sürpriz hediyeler ve Oumpara Puan kazandırıyor. Uygulamayı kullananlar biriktirdikleri Oumpara Puanları çeşitli ödüllere ve alışveriş çeklerine dönüştürebilir veya biriktirip banka hesabına aktarabilir.

73- Ouanto Co

www.quant-co.com

Yenilenebilir enerji santralleri için optimizasyon ve makina öğrenmesi tekniklerini kullanarak ileri düzey analitik çözümler sunan web tabanlı bir karar destek platformu.

74- Reengen

www.reengen.com

Reengen 2012 yılının sonunda, enerji sektöründeki dijitalleşme açığının fark edilmesiyle bir fikir olarak doğdu. Üç kurucu ortak işe ilk olarak yenilenebilir enerji projelendirmeleriyle başladı. Sonrasında ticari binalar ve sanayi tesislerinden enerji yönetimi hizmeti vermek için çalıştılar. 2014 yılında Silikon Vadisi’nde edindikleri vizyon ve tecrübeyle Türkiye’de bunu dijital boyuta taşıdılar ve ortaya Enerji IoT Platformu çıktı. Reengen’i Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteğiyle kurdu, TÜBİTAK desteği ile de ürün ticarileştirildi.İlk uygulama Özyeğin Üniversitesi Kampüsti’nde gerçekleşti. Reengen CEO’su Şahin Çağlayan start-up’larının amacım şöyle anlatıyor: “Enerji IoT Platformu ile binalarda bulunan enerji üretimine, tüketimine dair sistemlerden ve otomasyon sistemlerinden aldığımız enerji parametrelerini, UPS/jeneratör verilerini, HVAC sistemlerinin çalışma durumlarını, reaktif enerji, sıcaklık, nem, kişi sayısı gibi kritik verileri anlamlı hale getirip, web ve

mobil geri bildirim mekanizmasıyla aksiyona dönüştürülebilir bilgi şeklinde sunuyoruz. Ticari bina ve sanayi tesislerinin enerji yönetimini çok daha etkin şekilde yapmasını sağlıyoruz. Enerji IoT Platformu ile Türkiye ve Globalde dijital enerji yöneticiliği hizmetini yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz.” Reengen, EIT InnoEnergy tarafından düzenlenen enerji ve temiz teknoloji konulu PowerUp! Yarışması’nm Türkiye Finali’nde birinciliği elde etti. Reengen ayrıca, 2017 yılında Bili Gates ve IFC’nin de yatırımcısı olduğu Amerika menşeli bir etki yatırım fonu olan Capria Ventures’m Türkiye ortağı idacapital’den finansal yatırım aldı.

75- Rimuut

www.rimuut.com

Rimuut, freelance çalışanların piyasa uyumluluğunu artırarak, kurumlarla daha kolay çalışmasını sağlar. Rimuut aracılığıyla freelance çalışanlar, ödeme belgeleme ve sözleşme desteği ile profesyonel bir şirket gibi faaliyet gösterebilir. Fatura Servisi, freelance çalışan bireylerin kurumsal müşterilerini kolayca faturalandırmalarını sağlarken, kurumların da esnek işgücüyle faturalı ve güvenli çalışmasını sağlar.

76- Smopin

www.smopin.com

Benzer ilgi alanları ve konular hakkında konuşmak isteyen kullanıcıları buluşturan mobil uygulama Smopin, Google Play ve App Store’dan indirilebiliyor. Uygulama sayesinde ilgi alanı sizinle örtüşen diğer kullanıcılarla tanışma fırsatı yakılıyorsunuz. Smopin, olduğu Workup girişimcilik programının ikinci dönem mezunlarından.

77- Smartmimic

www.smartmimic.com

Günlük hayatta kullandığımız çanta, kapı, bisiklet gibi çeşitli nesnelere yerleştirilen minik cihazlarla ve akıllı telefon uygulamasıyla 50’den fazla kullanım alanı bulunan uyarı ve güvenlik sistemi olan Smart Mimic, Mekatronik Mühendisi Noyan Berker ve Elektrik Elektronik Mühendisi Serdar Serttop tarafından kuruldu. Hedeflerinin ürünlerini bir platform gibi müşterilere sunabilmek olduğunu söylen Noyan Berker: “Türkiye’de sigorta tarafında bulduğumuz modeli, Amerika’daki sigorta firmalarına sunarak ilk satışımızı kapatacağız. Kamp ve bisiklet tarafında daha önce görüştüğümüz mağazalara ürünün son halini gösterip Amerika’daki mağazalara girmeyi amaçlıyoruz. Ayrıca global vizyona sahip erken aşama teknoloji girişimlerine hızla büyüyen başarılı bir şirket olma sürecinde ihtiyaç duyacakları tüm desteği sunan StartersHub’ın 3S Landing Pad programına seçilerek globalleşme hedeflerimize doğru daha hızlı yol alacağımıza inanıyoruz” diyor.

78- Sensfix

www.sensfix.com

Belediyelerin ve kurumsal şirketlerin demirbaşlarının arızalarım nesnelerin

interneti ve yapay zeka teknolojileriyle önceden tespit eden konum tabanlı tamir ve bakım hizmeti sunan bulut tabanlı bir blockchain platformu. Sensfix şu anda 3 ülkede, 50’den fazla şehirde kullanıyor. Bozulan sokak lambalarını, şehirde arızalanmış herhangi bir altyapısal yapıyı belediyelere bildiriyor ve anında düzeltilmesini sağlıyor.

79- Smart Data Logger

Smart Data Logger gerçek zamanlı görünürlük ve uçtan-uca tüm tedarik zinciri işlemleri üzerinden sıcaklığa duyarlı sevkiyatların faaliyeti için nesnelerin interneti temelli çözüm sunuyor. Cihaz, tedarik zincirinin herhangi bir aşamasında sıcaklığın sınıra yaklaştığı anda sahadaki yetkili kişileri uyararak gerçek zamanlı tedbir alınmasını sağlıyor. Böylece tedarik zincirindeki hisse sahiplerini büyük kayıplara karşı koruyor. Smart Data Logger, Startup Turkey Challenge 2018’de finale kalan 37 girişim arasından kazanan oldu.

Önceki sayfa 1 2 3 4 5Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu