Para Kazandıracak En Popüler ve Yaratıcı İş Fikirleri

Yatırım Almış Başarılı 100 İş Fikri

Başarılı Girişimcilik ve İş Fikirleri

Startup fırtınası dinecek gibi gözükmüyor. İşte son zamanlarda yatırım almayı başarmış, yarışmalardan ödülle dönmüş, adlarından söz ettirmeye hazırlanan 100 startup. Saas’tan Fintech’e, eticaretten kripto paralara. Sina Afra, Sean X Yu gibi usta girişimcilerin değerlendirmeleriyle…

1- Adgager

www.adgager.com.tr

Küçüklü – büyüklü her türden fikri, hedef kitlesine istenilen zaman diliminde ulaştırarak ölçen ve elde ettiği analizlerle birlikte, fikrin hayata verimli bir şekilde geçirilmesini sağlayan bir servis. Geleneksel yöntemlerle pazarlama araştırması gerçekleştirildiğinde ortaya çıkan ölçümlerin başarı oranının düşmesi nedeniyle, bu konuda arayışa giren markaların ihtiyaçları doğrultusunda gelişmeye başlayan Adgager, pazarlama araştırmasının geleceği olarak görülebilir. Adgager’a yüklenen fikirlerin, demografik ve nitelikli bir hedefleme ile geniş bir ağ içerisinde ilgili Gager’lara ulaşmasının ve ölçülmesinin ardından sonuçlar fikir sahibine iletilir. Bu sırada sistemin diğer tarafında Gager’lar katkıda bulundukları fikirler üzerinden kazanç elde ederek kendi fikirlerini de bir üst noktaya taşıyacak fırsatları elde etme şansına sahip olurlar ve fikirlere etki ederek onların doğru yönde gelişmelerine katkıda bulunurlar.

2- Adverport

www.adverport.com

Reklam verenlerin YouTube fenomenleriyle buluşmalarını sağlayan platform. Adverport tüm YouTube kanallarını potansiyel reklam yayıncılarına dönüştürmeyi hedefliyor. Kullanıcılar markalarını YouTuber’ların özgün içerikleri takipçilerine tanıtabilir ve de YouTuber’lar çeşitli markalar ile uygulama üzerinden tanışıp gelirlerini artırabilirler. Adverport kullanıcıları için hedef kitle analizi ve reklam raporlama hizmeti sağlıyor.

3- Ahtapot App

www.ahtapotapps.com

Kuramlara Özel Mobil Sosyal Ağ olan Ahtapot App, kendi uygulamanız ve logonuzla Google Play ve AppStore’da yerinizi alınmanıza olanak sağlıyor. Topluluğunuzu harekete geçirip yönetebilir, üyeleriniz hakkında mezun oldukları okullar dışında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

4- Artiwise

www.artiwise.com

Artiwise, doğal dil işleme tekniklerini kullanan ve makine öğrenmesi ile çalışan bulut tabanlı metin analitiği platformu. Kullanıcılar, doğal dil işleme ve makine öğrenmesi tekniklerini bilmeden Arthvise ile veri modellemesi yapabilir; tüm yazılı içerikleri tek bir ortamda birleştirerek yazılı içerikleri anlamlandırabilir ve analitik sonuçlara dönüştürebilir.

5- Axolotlbioa

www.axolotlbio.com

AxolotlBio, yapay doku ve organ geliştirmeyi sağlayan 3D Bioprinter Sistemi sunuyor. AxolotBio’nun geliştirdiği 3D Bioprinting Sistemi sayesinde hastalardan alman kök hücreler kullanarak yapay doku ve organlar üretilebiliyor. Girişim, Big Bang 2017 sahnesinde 440.000 TL değerinde ödül ve yatırım elde etti.

6- Bakkaldan

www.bakkaldan.com.tr

Bakkallardan sipariş vermeyi sağlayan mobil uygulama. Bakkal ve müşterileri buluşturan Bakkaldan’ı kullanırken, size servis yapan bakkalların minimum sipariş tutarı, açılış/kapanış saatleri ve puanını görüntüleyip aralarından en uygununu seçebilirsiniz. Bakkalınızı seçtikten sonra kolay ve hızlı bir şekilde siparişinizi verebilirsiniz. Ödemeyi siparişinizi alırken kredi kartı veya nakit olarak yapabilirsiniz.

7- Banqo

www.Banqo.com

Bahis ve spor dikeyinde kullanıcılarına sosyal bir deneyim sunan multi platform bir mobil uygulama. Kullanıcıların oynadıkları fiziksel kuponları fotoğraf çeker gibi paylaştıkları anda dijitale çevirip, kullanıcılarına maç skoru, kupon takibi ve maç içeriği üzerinden bildirimler gönderir. Kullanıcılar uygulamaya App Store ve Google Play’den ulaşabilir.

8- BaKteK

www.baktek.net

Bakteri Teknolojisini esas alan BakTek çevre dostu çözümler sunmanın ve Türkiye’de Ar-Ge ve inovasyonunu yapmanın gururunu taşıyor. Tesislerde oluşan atık suyu, uzaktan kontrol edilebilen biyoremidasyon cihazı ile doğru bakterilerin büyütülmesi, inkübasyonu ve dozajlanması ile organik atıkların parçalanması sağlanarak arıtılmakta. Cihaz, doğadan seçilip izole edilmiş bakterilerin besi yeriyle birleştirilmiş tablet halindeki spor formunu eser miktarda fermantasyon tankına alarak üremesini ve inkübasyonunu sağlar. Böylelikle aktif haldeki sıvı bakteri solüsyonu biyoremidasyon için en uygun hale getirilmiş olur.

9- Begoodto.me

www.begoodto.me

Uygulama sayesinde iyilik mobil ile birleşiyor ve herkesin cebine sığabilecek bir hale geliyor. Begoodto.me iyi hikayelerin paylaşıldığı, pozitif içeriklerin yer bulduğu, paylaşılan iyi hikayelerin, kullanıcılara “İyipuanlar” kazandırdığı bir girişim. Ayrıca kazanılan “İyipuanları” projelere aktararak hiç tanımadığınız kişileri mutlu edebilirsiniz. Bir sosyal ağ olarak işleyen starl-up’a Facebook üzerinden giriş yapabilirseniz.Gün içinde yaptığınız, karşınıza çıkan, başkalarının birbirlerine yaptıkları iyilikleri paylaşarak, negatif olaylardan biraz olsun uzaklaşabilirsiniz.

10- Bikoshu

www.bikoshu.com

Bikoshu, sanal pazaryeri olarak kullanıcıların mahallelerinde bulunan restoran, dükkan ve mağazalardan Online alışveriş yapabilmelerini sağlayan platform. Lokal pazaryeri olarak tanımlayabileceğimiz, Big Bang 2017’de sahne alan girişimlerden biri olan ve toplamda 100 bin TL ödülle layık görülen Bikoshu her türlü günlük ihtiyacı karşılamak için tasarlanmış.

11- Biolive

www.biolivearge.com

Hamdi Ulukaya Start-up Destek Progragramı kapsamında New York’a gitmeye hak kazanan bir start-up Biolive. Gıda Mühendisi Duygu Yılmaz, Moleküler Biyolog Ahmet Fatih Ayaş, Metalürji ve Malzeme Mühendisi Mehmet Emin Öz tarafından hayata geçirildi.Petrol kaynaklarının çoğu plastik yapımında kullanılıyor. Mevcut plastikler de petrol türevli olduğu için hem petrol kaynaklarım tüketmekte hem de çevreye atıldığında 450 yıl boyunca kalıyor. Bu durum plastikler yüzünden insan sağlığının ve çevrenin zarar görmesine sebep veriyor. 1 kg plastik 6 kg karbondioksit salınmana sebep veriyor. Bunun üzerine bilim insanları biyoplastiği bulmuş. Biyoplastikler bizim ülkemiz ve birçok ülkeye fazla maliyetli geldiği için çok fazla kullanılmıyor. Biolive da bunun üzerine ülkemizde her yıl 350 bin-500 bin ton arasında atık olarak çıkan zeytin çekirdeklerinden biyoplastik üretimi gerçekleştiriyor. Biolive dünyada bir ilk ayrıca zeytin çekirdekleri içerisinde antimikrobiyal bir madde bulunduğu için gerçekleştirilen üretim mevcut plastik ve biyoplastiklerden farklı olarak doğal antimikrobiyal biyoplastik üretimi. Biolive zeytin çekirdeği ve bitkisel özlü atıklardan antimikrobiyal, antiviral, antikanserojenik ve insan sağlığını koruyan, gıdaların raf ömrünü arttıran ve bulunduğu ortamda antimikrobiyal etki yaratan ve çevreye atıldığında 1 yıl içerisinde kaybolan biyoplastik graııül üretimidir.

Gıda ambalaj malzemeleri, streç filmleri, buzdolabı teknolojisi, pet şişe, gıda kapları, bebek emziği, çevreci otomotiv plastik iç malzeme üretimi üzerine çalışmaları bulunuyor. Kurucuların önümüzdeki dönem hedefleri, doğal biyoplastik gıda ambalaj pazarında yer almak ve gıdaların raf ömrünü i arttırarak katkı maddesini azaltmak. Otomotiv sektörü, bebek ürünleri, tıbbi malzemeler, beyaz eşya ve kozmetik sektöründe önce ülkemizde sonra Avrupa ve ABD de yer alarak markalarım tanıtmak istiyorlar. Dünyaca ünlü bir biyoplastik firması oluşturmayı hedefliyorlar. Türkiye zeytin üretimi sıralamasında 4. sırada ve sadece ülkemizdeki zeytin çekirdeklerini kullansalar bile 30.6 milyar dolarlık pazarın yaklaşık 18 milyar dolarlık kısmına hakim olabilecek durumda olduklarını söylüyorlar. Ürünleri Türkiye’de birçok ödül almakla beraber ABD’de La Kertz İnovasyon Kampüsü’nde yer aldı ve temiz teknolojiler alanında Los Angeles’ta UNIDO tarafından İleri Malzeme Uluslararası birincilik ödülü aldı. 2017 Nisan ayında Biolive için yatırım aldılar ve Yıldız Teknik Üniversitesi Kuluçka Merkezi’nde kendi Ar-Ge laboratuvarımızı kurdular. Bunun üzerine ürünleri prototip aşamasından ürün aşamasına geçti. Ekip antimikrobiyal biyoplastik granüller üretmeyi başardı. Ürettikleri biyoplastik granüller ülkemizde çok beğenildi ve şu an Vestel, Ford, Mamajoo, Sunder Gıda gibi birçok müşteriye ulaştı. Şimdiki en büyük hedefleri ise teknolojilerinin dünyaya tanıtmak ve uluslararası müşterilere ulaşmak. Biolive firması, Vestel Ventures tarafından ilk turda küçük çaplı Ar-Ge yatırımı ve Tubitak’tan Ar-Ge proje desteği aldı. KOSGEB’ den ise genç girişimci desteğinin sahibi oldu.

12- BİSU

www.bisu.com.tr

BiSU, su tüketicilerinin yaygın birçok markayı, ürünlerini, fiyatlarını ve kampanyalarını bir arada görebildiği, siparişini tek tuşla verebildiği akıllı su siparişi uygulamasıdır. Kullanıcılar BiSU ile ileri tarihli su siparişi verebilir, mobil ödeme seçeneğini kullanabilir ve siparişinin durumunu kolayca takip edebilir. BiSU ayrıca su markalarına da maliyetsiz bir tanıtım mecrası yaratıyor.

13- Birfatura

www.birfatura.com

Birfatura, pazaryerleri ve kendi siteleri üzerinden e-ticaret yapan KOBİ’ler için geliştirilmiş fatura oluşturma çözümü. KOBİ’ler, pazaryerlerine de entegre çalışan Birfatura ile tüm satış kanalları üzerinden gelen siparişleri bir ekranda görüp raporlayabilir, siparişlerini toplu faturalandırıp kargo fişini hazırlayabilir.

14- Bi’sigortacı

www.bisigortaci.com

Türkiye’nin ilk sigorta pazar yeri; sigorta arayışında olan kişilerle, en uygun sigorta teklifi veren uzmanları ücretsiz buluşturur. Bİ’sigortacı üç basit adımda çalışıyor: kullanıcı sistem üzerinden en yakın sigortacıyı bulup en uygun teklifi alıyor, son olarak sigorta uzmanın ofisine gidiyor, poliçesini alıp, ödemesini yapıyor.

15- Buybuddy

www.buybuddy.co

Şimdiye kadar İTÜ Arı Teknokent, 500 Startups, Fırat İşbecer ve Nexus Venturestan yatırım alan Buybuddy, akıllı etiket cihazıyla mağazalardaki ürünlerin takip edilmesini sağlıyor ve kullanıcılarına kasalara uğramadan alışveriş yaptırıyor. Kurucu ortaklardan Ersel Gökmen, “İş fikrimiz alışılagelmiş kendi problemini çözmek ya da tesadüfi karşılaşmalara değil pazar ve problem tanımlaması ile başladı. Mağaza içi deneyim haritası sektörünün oyuncularını araştırdık ve müşteriye daha doğru sonucu, daha işlevsel ve maliyetsiz sunma kararı aldık” diyor. MediaMarkt Start-up Challenge’da ilk üçe girmeyi başaran Buybuddy’in uzun dönem hedefi ürünlerini yurt dışında satabilmek.

16- Buck.ai

www.buck.ai.com

Derin öğrenme yöntemleri kullanarak, tedarik zincirinde öngörüye dayalı tam otomasyon ile maksimum verimlilik sağlayan yapay zeka yazılımı. Buck.ai geliştirildiği algoritma ile yerel pazarda müşterilere ürün ve hizmetler arasında konuşarak veya mesajla alışveriş yapmasını sağlıyor ve satın alım sürecini hızlı ve kolay hale getiriyor. Müşterilerin konumuna göre getirilen önerilerden seçilen ürün ve hizmetlerin siparişi yine Buck.ai üzerinden veriliyor. Ödeme de platform üzerinden yapılıyor. Social Cube altyapısı üzerine geliştirilen Buck.ai yerel hizmet veren şirketlerin müşterilere ulaşma sorununa yapay zeka tabanlı bir çözüm getiriyor.

17- BuradanGönder

www.buradangonder.com

Kullanıcıların, kolay bir ekran ve açıklamalar ile BuradanGönder uygulamasını açıp göndermek istediği paketin fotoğrafını çekerek ve nereye teslim olacağı bilgilerini bot ile mesajlaşarak kargo fiyatına ulaşmasını ve ödemesini yapıp kargosunu göndermesini sağlıyor.

18- Bumerangla

www.bumerangla.com.tr

Tüketmeden hayatı deney imlemenin yolunu sunarak sürdürülebilir bir kullanım alışkanlığı hedefleyen online eşya kiralama platformu.

19- Cabture

www.cabture.nl

Taksi yolcularının ihtiyaç duyabilecekleri içerik, servis ve hizmetleri sunan “akıllı yolculuk” uygulaması ve ekran platformu.

20- Clotie

www.clotie.com

Kişisel stilistlerin tarzına uygun hazırladığı kombinleri evinde deneyerek sadece beğendiklerini satın almanı sağlayan web uygulaması Clotie, Workup Girişimcilik Programı’nın ikinci dönem mezunlarından. Uygulamayı kullanmak için öncelikle stil testini doldurarak kişisel stilistin ile tarzım, kişisel özelliklerini ve beğendiklerini paylaşıyorsun. Gönderim sıklığını belirleyerek sana özel hazırlanmış kombililerin istediğin aralıklarla evine teslim edilmesini sağlıyorsun. Evine gelen kombinleri satın almadan deneyip, sadece beğendiğin kıyafetlerin tutarı kadar ödeme yapıyorsun…

1 2 3 4 5Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu