Bayilik Veren Firmalar

Yatırım Yapmak ve İş Kurmak İçin Bayilik Veren 55 Firma

Yatırım yapmak ve para kazanmak için popüler 55 markanın bayilik ve franchise bilgilerini sizler için derledik. İçinden size uygun olanı değerlendirebilir ve iş kurmak için gerekli yardımı alabilirsiniz. Girişimciler için bayilik ve franchising sistemi fırsatlar sunan bir sektör olmuştur.Kimi yaratıcılığını kullanmış, kimi geleceği görmüş. Bazıları fırsat var demiş, bazısı da gemileri yakmış… Kendi işini kurup franchise veren de var, bayilik aldığı marka ile ciro rekoru kıran da. İşte, girişimcilik performanslarıyla örnek firmalar…

Bayilik Veren 55 Firma

BİLGİ, yaratıcılık ve sermayelerini birleştirerek kazandılar. Hepsinin öyküsünde, yeni girişimciler için çıkarabilecek dersler var. Bu durumu yeni markaların hızla yayılmasından da anlayabiliyoruz. Biz de bu gerçeklerden yola çıkarak, yeni iş kurmak isteyenlere yönelik kapsamlı bir dosya hazırladık, işin uzmanlarına danıştık. Talebin hızla arttığı, gelecek potansiyeli olan alanları tespit ettik. Aralarında Türkiye’de ilk kez piyasaya sunulan orijinal ürünler var. Bazıları ise hiç deneyimi olmayan girişimcilere cazip fırsatlar sunuyor.

Bayilik veren 55 firma

İş Kurmak İçin Bayilik Veren Firmalar

Franchise alarak kendi işinizi kurmak istiyorsanız söz konusu markaların hedeflerini inceleyerek bir fikir edinebilirsiniz. Doğal olarak bunlar arasında size en uygun olanı bulmanız, işinizin sürekliliği açısından çok önemli. Bunun için franchisor (franchise veren) kimdir? Geçmiş deneyimleri nedir? Çalıştırdığı yöneticilerin mesleki tecrübeleri yeterli midir? Bu sorulara açık ve net bir şekilde yanıt alınmadıkça marka ortaklığı yapmamakta yarar var. Ayrıca ilgili firma ya da markanın deneyimli olması da çok önemli. Bunun yanı sıra işin tam detaylı olarak tanımlanması gerekiyor. îşi yürütebilmek için gereken optimum çalışma saati ve personel adedi de çok önemli. Bu hafta ürün ve hizmetleriyle dikkat çeken şirketlerin franchise yatırım koşullarını araştırdık. îşte, Türkiye genelinde franchising ya da bayilik sistemiyle yeni şubeler açmayı hedefleyen 50 şirketin büyüme planları…

KASAP DÖNER
Kendi tarzını yarattı

Kasap Döner, ilk şubesini Ekim 2010’da İstanbul Üsküdar’da açtı. Şubat 2012’de ikinci şubesi Beşiktaş’ta açıldı. Şubeleşme konusunda atak davranan Kasap Döner’in şimdi 48 şubesi var. Bunların 36’sı franchising sistemiyle açılmış. Diğer 12 restoran ise şirket tarafından işletiliyor.

Franchising sistemiyle büyümeye devam eden şirket, 2018’de 72 restoran açmayı hedefliyor. Bunların 60’ı franchising sistemiyle açılacak. Firma her ne kadar büyükşehirlere odaklansa da Anadolu’da da restoranlar açacak. Franchise giriş bedeli 150 bin TL. Şirket, sürekli franchise ödemesi ya da reklam katılım payı talep etmiyor. Bir şube açmak için gerekli olan işletme sermayesi restoran büyüklüğüne göre 400-700 bin TL arasında değişiyor. Firmanın KKTC, Irak ve Azerbaycan’da şubeleri var. Almanya’da ve diğer Avrupa ülkelerinde franchising sistemiyle restoran açılması planlanıyor.

Telefon: 0216 472 24 34
E-posta: franchiselikasapdoner.com
Web: kasapdoner.com

ZIEBART
Patentli ürünleri var

Oto koruma zinciri Ziebart, Türkiye pazarına 1990 yılında Suha Uluçay tarafından getirildi. Uluçay, Ziebart’ın “Türkiye Ana Lisansörlüğü” hakkını aldı. İlk uygulama istasyonu Mayıs 1991 de İstanbul 4. Levent’te açıldı. İlk franchise şubesi ise 1993’te Ankara’da açıldı. Oto bakım ve koruma hizmetleri sunan Ziebart’ın şimdi birçok ilde uygulama istasyonları var. Şirket Türkiye genelinde yeni şubeler açmayı hedefliyor. Ziebart şubelerin yatırım tutarı, istasyon büyüklüğüne göre değişiyor. Ziebart’ın boya koruma sistemleri alanında yenilikçi, patentli ürünleri bulunuyor. Firma tarafından uzun Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirilen patenti alınan oto boya koruma sistemi, dünyada sadece Ziebart lisansörleri tarafından uygulanıyor. Yeni otomobillerin boyasını korumak üzere tasarımlanmış Ziebart “ultra boya koruma sistemi” ise profesyonel yöntemlerle uygulanan patentli bir koruma maddesi kullanılarak uygulanıyor.

Telefon: 0216 660 01 60
E-posta: mail@ziebart.com.tr
Web: ziebart.com.tr

blank

DOMİNO’S PİZZA
Pizzayı her yere ulaştırıyor

Domino’s Pizza’nın 130’u kendine ait, 350’si franchise olmak üzere toplam 480 şubesi bulunuyor. Şirket 2018’de franchising sistemiyle yeni şubeler açmayı hedefliyor. Franchise giriş bedeli 50 bin dolar. Ortalama işletme sermayesi ise 600-650 bin TL arasında değişiyor. Şirket reklam katkı payı olarak cirodan yüzde 6 pay alıyor. Sürekli franchise ödemesi ise yüzde 6 olarak belirlenmiş. Şirket franchise verirken işletmenin başında duracak girişimcilerle çalışmayı tercih ediyor. Bir Domino’s Pizza şubesi açabilmek için en az 100 metrekarelik bir işyeri gerekiyor. Bunun en az 5 metrekare cepheye sahip olması ve görünümü iyi bir yerde olması isteniyor. Yatırımın hızlı geri dönüşüyle dikkat çeken Domino’s Pizza, yatırımcılarına pazarlama aktiviteleri, operasyon desteği, bilgi birikim desteği sağlıyor.

Domino’s Pizza franchise sistemine girmek için yapılan başvurular değerlendirmeye alınıp uygun lokasyonlar için adaylar ile ön görüşme yapılıyor. Franchise adayları ile yapılan ön görüşmeler sonrası hem finansal hem operasyonel olarak işi başaracağına inanılan adaylar üç aylık pratik ve teorik eğitime alınıyor. Bu eğitimi başarı ile tamamlayıp sisteme katılan tüm franchise’lar ile periyodik olarak operasyon kalitesi takip edilip, gerekli durumlarda destek veriliyor. 1960 yılında ABD’de kurulan Domino’s Pizza, 70 ülkede toplam 10 bin restoran işletiyor. Türkiye pazarına 1996’da gelen şirket, ilk franchise restoranını ise 2000 yılında açmıştı.

Telefon: 0212 280 96 36
E-posta: isgelistirme@dominospizza.com.tr
Web: dominospizza.com.tr

SINCERELY YOĞURT
ABD’de kuruldu şimdi Türkiye’de

ABD merkezli Ablak Holding Grup şirketlerinden Sincerely Yoğurt, Türkiye’de ilk kez franchise verecek. Firmanın Uluslararası Iş Geliştirme Direktörü Kübra Nefise Kalkan, “İlk şubemizi 2009’da ABD’de açtık. Frozen yoğurt markası Sincerely Yoğurt, zengin ve farklı dondurulmuş yoğurt çeşidi ve 80’in üzerinde malzeme seçenekleriyle ABD ve Meksika’da oldukça popüler. Şimdi markamızı Türkiye pazarına sunuyoruz” diyor.
Firma, Türkiye’de franchising sistemiyle şubeler açacak. Firmanın Franchise Geliştirme Direktörü Jeff Young, “Franchise girişimciye kanıtlanmış model, devamlı sunulan destek, tanınmış bir markanın ailesi olmak, hazır sistem gibi pek çok avantaj sağlıyor” diyor. Markanın franchise giriş bedeli 30 bin dolar.

E-posta: kubra.kalkan@ablakholdings.com
Web: sincerelyyogurt.com

STİL TEMİZLİK HİZMETLERİ
Koltuk perde temizleme

Firma koltuk, stor perde gibi eşyalara yerinde yıkama hizmeti sunuyor. Şirket, franchising sistemiyle 10 şube açmayı hedefliyor. Franchise giriş bedeli 15 bin TL. Reklam katılım payı olarak cirodan yüzde 3, sürekli franchise ödemesi için yüzde 10 pay alınıyor. İşyeri için 30 metrekarelik ofis alanı yeterli. Franchise adaylarının çalışkan ve işinin başında bulunan, ticari güvenilirliğe sahip olması gerekiyor.

Telefon: 0212 55104 34
E-posta: info@stilkoltukyikama
Web: stilkoltukyikama

BERLİNERCİ
Alman tatlı ve ekmekleri

Berlinerci, 27 yıl Almanya’da yaşadıktan sonra Türkiye’ye dönüş yapan Cenk Ölmez tarafından kurulmuş. Şirket, Türkiye genelinde franchising sistemiyle yaygın bir şube ağı kurmayı hedefliyor. Firma müşterilerine tatlı (Berliner, donut, nussschnecke) ve tuzlu ürünlerinin yanı sıra Alman ekmek çeşitleri sunuyor.

Şirket girişimcilere eğitim, el kitabı, yer seçimi, bölge koruması, proje, ortak reklam, mal temini, pazarlama ve personel temini gibi konularda destek sağlıyor. Franchise adaylarında aranan özellikler ise şu şekilde sıralanıyor: Yenilikçi ve gelişime açık, işini bizzat yönetecek, yaptığı işten zevk alacak, kendi işinin patronu olmak isteyen, ekip çalışmasına yatkın…

Telefon: 0212 702 0 666
E-posta: info@berlinerci.com
Web: berlinerci.com


1 2Sonraki sayfa

2 Yorum

  1. AGUSTOS AYINDA DA

    2 Ayrı markanın GSM ürün/hizmetlerinin telefonda satışını gerçekleştirecek oluşumlara ürün/hizmet satış bayiliği veriyorum.Bunun dışındaki diğer tüm operasyonel desteği ve kurye hizmetini de sunuyorum.Size sadece satış yapmak kalıyor.Hızlı evrak toplama ve Operatör sorgulu data desteği avantajım da cabası..

    Gökhan Karakoç
    5422059050
    8504800549

  2. Ah canım, bu makale ilginç görünüyordu! Bunu sevdim! Bu ilginç bilgiler için teşekkür ederim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu