Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / Yatırım Yapmak ve İş Kurmak İçin Bayilik Veren 55 Firma

Yatırım Yapmak ve İş Kurmak İçin Bayilik Veren 55 FirmaYatırım yapmak ve para kazanmak için popüler 55 markanın bayilik ve franchise bilgilerini sizler için derledik. İçinden size uygun olanı değerlendirebilir ve iş kurmak için gerekli yardımı alabilirsiniz. Girişimciler için bayilik ve franchising sistemi fırsatlar sunan bir sektör olmuştur.

Kimi yaratıcılığını kullanmış, kimi geleceği görmüş. Bazıları fırsat var demiş, bazısı da gemileri yakmış… Kendi işini kurup franchise veren de var, bayilik aldığı marka ile ciro rekoru kıran da. İşte, girişimcilik performanslarıyla örnek firmalar…

Bayilik Veren Firmalar

BİLGİ, yaratıcılık ve sermayelerini birleştirerek kazandılar. Hepsinin öyküsünde, yeni girişimciler için çıkarabilecek dersler var. Bu durumu yeni markaların hızla yayılmasından da anlayabiliyoruz. Biz de bu gerçeklerden yola çıkarak, yeni iş kurmak isteyenlere yönelik kapsamlı bir dosya hazırladık, işin uzmanlarına danıştık. Talebin hızla arttığı, gelecek potansiyeli olan alanları tespit ettik. Aralarında Türkiye’de ilk kez piyasaya sunulan orijinal ürünler var. Bazıları ise hiç deneyimi olmayan girişimcilere cazip fırsatlar sunuyor.
Franchise alarak kendi işinizi kurmak istiyorsanız söz konusu markaların hedeflerini inceleyerek bir fikir edinebilirsiniz. Doğal olarak bunlar arasında size en uygun olanı bulmanız, işinizin sürekliliği açısından çok önemli. Bunun için franchisor (franchise veren) kimdir? Geçmiş deneyimleri nedir? Çalıştırdığı yöneticilerin mesleki tecrübeleri yeterli midir? Bu sorulara açık ve net bir şekilde yanıt alınmadıkça marka ortaklığı yapmamakta yarar var. Ayrıca ilgili firma ya da markanın deneyimli olması da çok önemli. Bunun yanı sıra işin tam detaylı olarak tanımlanması gerekiyor. îşi yürütebilmek için gereken optimum çalışma saati ve personel adedi de çok önemli. Bu hafta ürün ve hizmetleriyle dikkat çeken şirketlerin franchise yatırım koşullarını araştırdık. îşte, Türkiye genelinde franchising ya da bayilik sistemiyle yeni şubeler açmayı hedefleyen 50 şirketin büyüme planları…

Osman Bilge / Girişim Uzmanı Franchise ve More Danışmanlık Kurucusu
”Başarı sistemde”

Başarılı olanların farkı aslında üründe değil. En önemli şey işletme teknikler ı. Yeni dönemde tüketici markalara i giderek daha fazla yöneliyor. Bu da ! zincirleri büyütecek. Urünu iyi olan değil, franchise tekniklerini iyi kullanan pazara hakim olacak. On yıl sonra pazarda sadece zincirler kalacak.

Ayşe ASLAN / BNI Türkiye Ülke Direktörü
“Satış ekibini iyi kurun”

Ne iş yaparsanız yapın bir fark oluşturmalısınız. Satış zor bir konudur. Herkes satış yapamaz, ikna qücü ve insanların karakterleri, bu alandaki etkilerini artırır. İş sahipleri, satış ekibine alacağı insanlara kesinlikle DISC olarak bilinen karakter analizini yapmalı.

Ayçan HELVACIOGLU / Medyafors Fuarcılık Genel Müdürü
“Pazar yüzde 10 büyüyecek”

Türkiye franchise pazarı oldukça dinamik ve büyüyen bir pazar. Türkiye ekonomisinin dinamik olması, genç nüfusu, jeopolitik konumu, dünya pazarlarına yakınlığı gibi özellikleri var. Bu nedenle Türkiye’de yatırım planları olan şirket sayısı giderek artıyor. Rakamlar da bu büyümeyi destekler nitelikte. Türkiye’de franchise sisteminin büyüklüğü 43 milyar dolara ulaştı. 2017’de yüzde 10 büyüme hedeflenen sistemde 2018 yılında yüzde 15 büyüme bekleniyor.

Efsun Yüksel TUNÇ / Efsun Indus Danışmanlık Yöneticisi
”Şirketinizin vizyonu olsun”

Şirket kurarken, misyon ve ona bağlı olarak 3-5 yıllık vizyonu hazırlamış olmak gerekir. Bu doğrultuda temel değerleri belirleyin. Ekip kurarken, ekibin bilgili ve deneyimli olmasına önem verin. Ekip üyelerinin kendini, potansiyelini, yapabileceklerini ve geliştirmesi gereken noktaları bilmesi önemli. Çalışanların pozitif olması, yaşananlara çözümcü ve yapıcı yaklaşması, istekli ve kendini motive eden tipti olması girişimcinin işini kolaylaştırır.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir