İş Fikirleri ve İş Kurmak

Yaz Ayında Buzlu İçecek İşi İle Kazanç Sağlamak

Buzlu içecek işi, yaz sıcaklarına karşı birebir bir iş. Tatil bölgelerinde, deniz kenarında, plajlarda yapılabilecek bu iş, yatırımcısına iyi kazandırıyor. Bu bölgelerde buzlu meyveli çeşit çeşit meşrubat satabilirsiniz. Hem rengarenk haliyle gözalıcı olan, hem de yazın sıcağında serinlik sağlayan bu içecekler, oldukça yoğun talep görüyor. Bu konuda faaliyet gösteren iki büyük marka var ki, bu markalar satış noktası sayısını artırarak aynı zamanda yatırımcıya da fırsat yaratıyorlar.

Bunlar; Pump Juice Bars ile Meykan Gıda’ya ait Buzlaş markaları.Yazlık bölgelerde buz parçacıklı meyveli içecek satmak isterseniz, öncelikle gerekli ekipmanı temin etmeniz gerekiyor. Buzlaş’ın tatil köylerinden restoranlara, alışveriş merkezlerinden cafe’lere kadar her mekana konulabilecek özellikte makineleri mevcut.

Kiosk Kurabilirsiniz

İsterseniz sadece bu içeceklerin satıldığı kiosklar açabilirsiniz. Pump Juice Bars, yatırımcıya bu konuda franchise olanağı sunuyor. Yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerde veya plaj içlerinde kuracağınız bir Pump Juice Bars’ın yatırım maliyeti ortalama 50 bin liradan başlıyor.

Buzda İş Var

Yaz aylarında satışı en fazla artan ürünler kategorisinde, paketli buz ilk sırada yer alıyor. Turizm bölgelerinde büyük iş potansiyeli bulunan bu alanda çalışmak isteyenler, şirketlerin bayiliklerini alarak işe başlayabilirler. Kâr marjının yüzde 30-40 arasında değiştiği bu sektörde, son yıllarda standardizasyon ve kalite çalışmaları da yürütülüyor. Bayiliğini alacağınız şirketin sağlayacağı know how’dan yararlanabilir, aktif pazarlama stratejisiyle yüksek getiri elde edebilirsiniz.

Foça Buz

İzmir’in turizm ilçelerinden Foça’da faaliyet gösteren Foça Buz, günlük 40 ton kalıp buz 5 ton da kristal torba buz üretim kapasitesine sahip. Foça Buz, İzmir, ve Ege bölgesinin buz ihtiyacını karşılayan beş tesisten biri haline geldi.

Ehlikeyf Bayilik

Paketli buza bir alternatif de “ehlikeyf” adı verilen ve içeceklerin, özellikle bardakta rakının soğuk muhafaza edilmesine yarayan ürün. Bu ürün, restoran, otel, teknelerde yoğun olarak kullanılabilir. Bunun dışında ürünün perakende satışını yapmak da mümkün.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu