Anasayfa / İş Fikirleri 2019 - Girişimcilik / Yeni Girişim Toptan Satış Marketi Açmak

Yeni Girişim Toptan Satış Marketi AçmakToptan satış mağazaları mahalle arasına indi. Metro Cash&Carry ile başlayan, Bizim Toptan, Birlik Toptan Satış ve Rami’yle devam eden girişimin Andolu’ya da yayılması bekleniyor. Tüketiciler bu mağazalarda ürünleri yüzde 15 daha ucuza alacak

Süpermarketlere göre temel gıda, içecek, temizlik, zücaciye ve kırtasiye ürünlerinde tüketiciye yüzde 5 ila 15 arasında daha ucuza satan toptan satış mağazaları, metrekarelerini küçülterek artık mahalle aralarına da girmeye başladı. Kafe, restoran, otel ve bar gibi ev dışı tüketim mekânlarının alışveriş yaptığı bu mağazalar, artık bireysel müşteriler tarafından da tercih ediliyor. İstanbul’da Metro Cash&Carry, Bizim Toptan ve Birlik Toptan Satış Mağazaları’nın domine ettiği 5 milyar TL’lik pazar Anadolu’da da büyürken, kuru gıdanın İstanbul’daki kalbi Rami ise Kayabaşı’ndaki modern çarşısına taşınmaya hazırlanıyor.
SÜPERMARKETTEN HIZLI
Her yıl yüzde 15 oranında büyüyen (Cash&Carry) toptan satış pazarı, yüzde 8 büyüme oranına sahip süpermarketlere fark atıyor. 2015’te 7 milyar TL’ye ulaşacağı tahmin edilen pazarda bireysel müşteriye daha yakın olmak için atağa geçen şirketler ise küçük metrekareli mağazalar açmaya başladı. İstanbul ve Anadolu’da 24 mağazasıyla pazar lideri olan Metro Cash&Carry, küçük formatlı junior konseptini devreye alırken, Bizim Toptan Satış mağazaları da büyümede gaza bastı. Türkiye’nin 61 ilinde 128 mağazaya ulaşan Bizim Toptan, özellikle Anadolu’ya odaklandı.

ÜRÜNLER DAHA UCUZ
Pazarda yıllarca İsmar Cash&Carry markasıyla faaliyet gösteren Akyürek Holding, bu alanda büyümeye karar verdi. Markasını Birlik Toptan Satış Mağazaları olarak değiştiren holding, halen 12 olan satış noktası sayısını önümüzdeki yıl 30’a çıkaracak. Cash&Carry mağazalarda süpermarketlere göre yüzde 5 ila 15 arasında fiyat farkı olduğunu söyleyen Birlik Toptan Satış Mağazaları Genel Müdürü Hilmi Yılmaz, bu farkın içecekte yüzde 5, temel gıdada yüzde 4-5, kırtasiyede yüzde 10-15, temizlikte ise yüzde 5 ve üzerinde olduğunu ifade etti. Yılmaz, “Giyim, zücaciye ürünleri de tüketiciden ilgi görüyor. Yatırım hedeflerimizi her geçen yıl büyütüyoruz” diye konuştu.

  Yenilenebilir Enerji Güneş Pilleri İş Fikirleri

RAMİ TAŞINIYOR
Rami esnafı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla iki yıl önce gündeme gelen projeyle, Kayabaşı’daki merkeze taşınmaya hazırlanıyor. 2 bin 200 toptancı 180 milyon TL’ye mal olacak yatırımla modern bir çarşıya kavuşacak. İstanbul Gıda Toptancı Tüccarları Derneği (İGTOD) Başkanı Mustafa Karlı, Cash&Carry mağazalarıyla birlikte rekabetin arttığını söyleyerek, “Artık mahalle aralarında çok sayıda toptancı market açılmaya başladı. Elbette ciromuz büyük marketlerden etkileniyor” diye konuştu.
Yazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Her Lezzeti Paketleyip Satışa Sunan Konsantre Dip Üretimi İş Fikri

Yeni çeşitleriyle her lezzeti paketleyip satışa sunan ‘konsantre dip’ üretimi iş fikri girişimcilere çok para …

Bir yorum

  1. ankara polatlida buyuk bir mahalenin ortzasinda 1000m2 dukkana sahibiz eyer ilgilenirseniz bu numara altinda biz araya bilirsiniz 00491726254704

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir