Anasayfa / Teknoloji İnovasyon / Yenilebilir AQ Kodları ile Sushinin Sürdürülebilirliğinin İzi Sürülüyor

Yenilebilir AQ Kodları ile Sushinin Sürdürülebilirliğinin İzi SürülüyorYemek Yiyenler Yenilebilir AQ Kodları ile Sushinin Sürdürülebilirliğinin İzini Sürüyor
San Diego merkezli Harney Sushi hızlı cevaplar, veya QR ,pirinçlerin üzerindeki kağıt gofretlerde yenilebilir su bazlı mürekkepler ile kodlar yazdırıyor. Sushi ruloları gofretlerin içine sarılıyor, yemek yiyenlerden akıllı telefon taşıyıcıların kodları taratıp tükettikleri balık hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlıyor.
Edible-QR-Code-to-Raise-Awareness

QR kodları yemek yiyenleri doğrudan Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi’nin deniz ürünü haberleri ve sürdürülebilir gerçekler takası içeren Balıkİzleme web sitesine yönlendirir.

UOAİ Balık İzleme ( Fishwatch) websitesinde şöyle diyor : ‘Sürdürülebilirlik basit bir ilkeye dayanır. Gelecek nesillerin ihtiyaçlarını karşılamayı riske atmadan bugünün ihtiyaçlarını karşılamak. Örneğin, bir kaynak kullanırken birazını geleceğe bırakarak.’’

  Uçan türbin elektrik sorununu çözecekYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Siber Saldırı Yöntemleri Neler? Nasıl Korunmalı?

Siber saldırılar 2021’e kadar yılda 6 trilyon dolar global maliyete yol açacak. Peki, bu yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir