İş Fikirleri ve İş Kurmak

Yoga ve pilates merkezi açmak

Yoga ve pilates salonları, trend iş fikirleri’nin başında geliyor.

Son dönemde büyük şehirlerde sağlıksız ofis koşullarından, trafik ve stresten kaçmaya çalışanların popüler durakları yoga ve pilates salonları oluyor. Bu talep yeni merkezlerin açılmasını sağlıyor. Aslında yoga veya pilates salonu açmak için bayilik veya franchise almak şart değil. Kendiniz de Türkiye’de uluslararası sertifikalar veren yoga veya pilates merkezlerinde eğitim alıp bir merkez açabilirsiniz. Eğitim almanın maliyeti bin TL ile 3 bin TL arasında değişebiliyor. Yoga veya pilates merkezi açmak için uygun bir lokasyonda yer bulmanız yeterli. İçine yapacağınız yatırım ise sizin isteğinize kalıyor.

plates salonu acmak

Yaklaşık 10 yıldır Yogha isimli merkeziyle hizmet veren Şebnem Akbulut Özen, butik bir merkez için 100-120 metrekarelik bir mekanın yeterli olduğunu söylüyor. Ders ücretleri ise grup veya bireysel ders olmasına bağlı olarak 150 TL’den başlayıp 600 TL’ye kadar çıkabiliyor. Özen, bu işe girmek isteyenlerin özellikle hamile veya çocuk yogası gibi belli bir alanda branşlaşması gerektiğini söylüyor. Bir markayla birlikte hareket etmek isteyenler için ise hem pilates hem de yoga alanında franchise veren şirketler var.

YOGA ACADEMY

100 franchise noktası bulunan Yoga Academy, 2014’te 40 yeni noktaya ulaşmayı hedefliyor. Şirket başlangıç bedeli ve royalt ücreti olarak toplam 5 bin TL talep ediyor. Yoga Academy, Artvin’den Hatay’a kadar pek çok şehirde büyümeyi hedefliyor.
Başvuru için: www.yogaacademy.com.tr

21WAY PİLATES

Ankara’da Koray Yağmur tarafından kurulan 21 Way Pilates, Türkiye genelinde 50 şube açmayı hedefliyor. Halihazırda Ankara’da iki şubesi bulunan şirket, üçüncü şubesini İstanbul Nişantaşı’nda açacak. Koray Yağmur, İzmir’de franchise için görüşmelerin sürdüğünü söylüyor. Pilates stüdyosu olacak tesisin minimum 100-300 metrekare büyüklüğünde olması gerekiyor. Bir şube açmanın maliyeti stüdyonun yerine, tipine ve büyüklüğüne bağlı olarak değişmekle birlikte 100 bin TL civarında.
Başvuru için: info@21waypilates.com ya da 0312 49594 04

https://www.myfikirler.org/spor-salonu-acmak.html

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu