Giyim Bayilikleri

Zühre Pardesü 150 yeni bayilik verecek

Halen yurtiçinde 350 satış noktası bulunan Zühre Pardesü, bu sayıyı 500’e çıkarmayı planlıyor. Şirket bunun için Türkiye genelinde 150 yeni bayilik yerecek. Zühre Pardesü’de bayiler için hedeflenen aylık ciro mağaza metrekaresine göre 100 bin ile 250 bin TL arasmda değişiyor.Zühre pardesüden yeni bayilik fırsatı

İMC’de yan yana mağaza sahibi olan Erhan Yazıcıoğlu ve Hüsnü Ekin perakende mağazacılık kökeninden gelen iki girişimci. Zühre Pardesü şirketini 2004 yılında İstanbul’da kuran girişimciler, kendi markaları ve koleksiyonlarıyla kadın pardesü, kap ve manto üretimine başlayarak sektöre adım attılar. Bugün Türkiye genelinde 300’den fazla bayisi bulunan Zühre Pardesü, aynı zamanda Ortadoğu ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere 20’den fazla ülkeye ihracat yapıyor.

500 SATIŞ NOKTASI VAR

18’den 70 yaşına kadar geniş bir yelpazeye hitap ettiklerini söyleyen Erhan Yazıcıoğlu, “Her kiloda stil sahibi görünmenizi sağlayan tasarımları tüketiciyle buluşturuyoruz” diyor. Zühre tabelası taşıyan ve konsept olarak Zühre mağazası özelliğine sahip bayilerinin de olduğunu vurgulayan Yazıcıoğlu, corner sistemiyle çalışan satış noktalarının da mevcut olduğunu belirtiyor. Yazıcıoğlu, bu iki yapıyla birlikte Türkiye’de yaklaşık 350, yurtdı-şında ise 22 ülkede 150 olmak üzere 500 satış noktaları bulunduğunu ifade ediyor.

Şirket yurtiçindeki satış noktası sayısını 500’e, yurtdışındaki satış noktası sayısını ise 250’ye çıkarmayı hedefliyor. Yani yurtiçinde Türkiye genelinde 150 bayilik verilecek. Erhan Yazı-cıoğlu, “Sadece satış noktası sayımızı artırmayı hedeflemiyoruz, aynı zamanda satış noktasının kârlılığı, verimliliği ve etkin bir yapıya sahip olması konularında da önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz” diyor.

Zühre Pardesü’de franchise giriş bedeli 100 bin TL’den başlıyor. Toplam yatırım maliyeti ise mağaza metrekaresine göre 500 bin ile 1,5 milyon TL arasında değişiyor. Bayiler için hedeflenen aylık ciro da metrekaresine göre 100 bin ile 250 bin TL arasında yer alıyor. Royalty bedeli alınmıyor.

ARANAN ÖZELLİKLER

Erhan Yazıcıoğlu, bayilerde aradıkları özellikler konusunda ise şunları söylüyor: “Bizim için en önemli özelliklerden biri girişimcinin güvenilir ve saygın bir yapıya sahip olması. Yatırım yapacak girişimcilerin markamıza değer katacak, temsil yetenekleri yüksek, vizyon sahibi ve sürekli kendini geliştiren girişimciler olma-: sına dikkat ediyoruz.”Bayilere sezonluk konseptler dahilinde görsel temini konusunda destek : veriliyor. Aynı zamanda ulusal TV kanallarında ve açık hava reklamcılığıyla reklam desteği de sağlanıyor.

Erhan Yazıcıoğlu, son bir yılda Kahire, Irak ve Makedonya’da yeni mağazalar açtıklarını belirtiyor. Yazıcıoğlu, “Bu açılışlara ek olarak yurtdışı rotamızda şimdi Almanya ve Lübnan da var. Zühre olarak hedefimiz, markamızı global seviyede konumlandırmak. Yer aldığımız ve planlarımız içinde olan ülkelerdeki yatırımlarımız da bunu doğrular nitelikte” diye konuşuyor.

Zühre Pardesü Bayilik İletişim

Mahmutbey Mahallesi Atlas Caddesi Çiçek Sokak No:11 Güneşli-Bağcılar-İSTANBUL/TURKEY

T: +90 212 446 06 06 (pbx)
F: +90 212 446 06 72
info@zuhrepardesu.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu