Anasayfa / Haberler / ‘İcradan Satılık’ Haberleri % 50 Artışla Tavan Yaptı

‘İcradan Satılık’ Haberleri % 50 Artışla Tavan YaptıEkonomik krizin etkisiyle son yıllarda ‘icradan satılık’ mallarda artışlar yaşanıyor. Interpress, Türkiye’nin dört bir yanında artan ‘icradan satılık’ haberlerini mercek altına aldı. Araştırmaya göre, yazılı basında çıkan ve bu yılın ikinci altı aylık döneminde yayınlanan haberlerin, yılın birinci yarısına göre % 57’e varan bir artış gösterdiğini ortaya koydu. İki bine yakın ulusal ve yerel gazete ile derginin tek tek incelenmesiyle ortaya çıkan rapora göre; 2010 yılının ilk altı aylık döneminde yazılı basında toplam 183 adet ‘icradan satılık’ haber ve köşe yazısı yayınlanırken, geçen ikinci altı aylık dönemde ise bu sayı 322’ye ulaştı.

Aynı araştırma raporunda, ilk altı aylık dönemde tarla, arsa, ev, araba, fabrika, uçak, tablo ve her türlü araç gereç malzemelerinin icradan satış haberleri yer aldığı belirlendi. Yılın ikinci yarısında ise, icra ile satılacak ürünler arasına et, bal, reçel, sucuk, zeytin, balık gibi gıda ürünleri ve stadyum ile camii satışı haberlerinin de eklendiği saptandı.

İcra ilanlarının sayısı da hızla artıyor
Türkiye’nin dört bir yanında ‘İcradan satılık’ malların ilanlarıyla karşılaşmanın mümkün olduğu şu günlerde, yazılı basında da bu konu hakkında pek çok ilan çıkıyor. Interpress’in yaptığı araştırmaya göre; bu yıl ulusal ve yerel basında toplam 54 bin 466 adet ‘İcradan satılık’ ilanı yayınlandı. Bunların 33 bin 193 tanesi taşınmaz malların icra ilanları olurken, 18 bin 725 tanesi taşıt, 2 bin 548 tanesi de her türlü malzemeyi kapsayan ilanları içeriyor.

Interpress Hakkında:

Basının amatör çabalarla takip edilemez büyüklüğe ulaştığını, kişi ve kurumların kendileri, rakipleri ve sektörleri hakkında ihtiyaç duydukları bilgiye ancak profesyonel yöntemlerle üretilecek bir çözümle ulaşabileceklerini fark eden kurucularımız, 1940 yılında İstanbul’da interpress’i kurdular. Türkiye’nin ilk basın takip bürosu interpress ile 1960 yılında Ankara’da yine aynı amaçla kurulan BHA 1974 yılına gelindiğinde birleşmiş ve 1982 yılına değin iki firma bağımsız markalarıyla faaliyetlerini sürdürmüşlerdir. 2000 yılına gelindiğinde interpress’in kurumsal kimliği altında devam etme kararı alındı. Interpress şimdi köklü birikimi ve yenilikçi vizyonuyla, 100’ü aşkın personeli ve tamamı kendi üretimi olan medya takip yazılımlarıyla desteklenmiş rakipsiz teknolojik altyapısıyla, İstanbul merkez ve Ankara şube ofislerinde hizmetlerini sürdürmektedir.

  Esmer Buğday Üretimi ve Arı BulgurYazımızı beğendiniz mi?

Size daha güzel hizmet sunabilmemiz için lütfen bize destek olun. Yazımızı aşağıdaki sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Bunu da İnceledinizmi ?

Marka şehir: Nevşehir

Nevşehir Ekonomisi Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Gıda Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir