Turizm Sektöründen Haberler

2011 yılının en popüler tatil ülkesi neresi?

Macaristan’da 2011’in en popüler tatil ülkesinin Türkiye olduğu açıklandı.
Macaristan Acenteciler Birliği tarafından yapılan resmi açıklamada, Macar halkının tatilini geçirmek için ilk tercihinin Türkiye olduğunu, ikinci sırada ise Hırvatistan’ın bulunduğu bildirildi.

Macar medyasının da gündemine taşıdığı haberde, Macarların tatillerini Türkiye’nin Antalya bölgesinde geçirmek istediği, başkent Budapeşte’den sadece 2 saatlik uçak yolculuğu ile Antalya’ya ulaşılabildiği belirtildi. Habere göre, 7 gecelik 5 yıldızlı her şey dahil konaklama bedelinin uçak ile yaklaşık 160 bin forint (600 avro) olmasının Türkiye’nin seçilmesinde büyük rol oynadığı kaydedildi.

Debrecen Macaristan

Macar halkının Türkiye’den sonra tatillerini geçirmek istediği ikinci ülkenin Hırvatistan olduğu, bu ülkenin seçilmesinin en büyük sebebinin ise 6 saatlik otomobil yolculuğu ile Adriyatik denizine ulaşılmanın mümkün olduğu ifade edildi.

Türkiye’nin Macaristan Büyükelçisi Hasan Kemal Gür, Türkiye’deki tatil beldelerinde hizmet veren otellerin lüks ve kaliteli hizmet verdiğini söyledi.

Büyükelçi Gür, Macar turistlerin 5 yıldızlı otellerde her şey dahil sisteminde günlük yaklaşık 50-60 avro ödediğini, başka ülkelerde bu fiyatlara yüksek kalitede hizmet vermenin mümkün olmadığını açıkladı.

Geçtiğimiz yıl Türkiye’ye tatillerini geçirmek için gelen Macar turist sayısının yaklaşık 100 bini bulduğu, bu yıl ise bu rakamın çok daha üstünün hedeflendiği belirtildi.

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu