Turizm Sektöründen Haberler

Yalnızca deniz yoluyla ulaşılabilen oteller

Deniz yoluyla ulaşılabilen oteller. Pandemi, tatil anlayışımızı da değiştirdi. Eskiden kalabalık yaz tatilini tercih eden pek çok kişi, artık sakinlik arıyor. Bu da sadece deniz yolu ulaşımıyla varılan otellerin daha popülerleşmesine yol açıyor…

Dünyanın en gözde tatil destinasyonları…

Deniz yoluyla ulaşılabilen oteller
Yalnızca deniz yoluyla ulaşılabilen oteller

DENİZ tatili sevenlerden misiniz? O halde bu sayfada daha fazla vakit geçirmelisiniz… Zira sadece deniz tatili sunan işletmelerden değil, sadece deniz yoluyla varılabilen otellerden söz edeceğiz… Nesi mi güzel?.. Öncelikle ulaşım yolu… Hem herkes göze alamadığı için çok kalabalık olmuyor…. Sonra sunduğu hizmetleri… Zira “Çıkıp şehirde üç beş tur atayım” diyemediğiniz için işletmeler, tüm detayları düşünmek zorunda kalıyor. îşte sadece tekneyle varabileceğiniz otellerden bazıları… Üstelik buralarda her an bir ünlüye rastlama ihtimaliniz de yüksek!

Four Seasons Tented Camp Golden Triangle-Tayland

Ormanın ortasında, Ruak Nehri’nin kenarında bulunan bu ultra lüks her şey dahil otelin geceliği yaklaşık 30 bin lira. Nehirde seyreden bir tekne turuyla karaya çıktığınızda gong çalıyor ve ardından doğadaki tüm sesleri duymaya başlıyorsunuz. Çadırlardan oluşan odaların nehir manzarası ve havuzları da mevcut. Fil yürüyüşü, bu enfes doğada yapabileceğiniz aktivitelerden biri.

İnterContinental Bora Bora Resort & Thalasso Spa, Fransız Polinezyas

Fransız Polinezyası’ndaki bu tatil, uçağınızın Bora Bora’ya inmesiyle başlar. Hemen az ilerideki iskelede pek çok küçük tekne, sizi otelinize götürmek için bekliyor. Otelde ise sizi, çiçekten yapılmış taçlar ve su üstünde bulunan bungalovlar karşılıyor. Toplam 83 odanın bulunduğu tesiste konaklama bedeli gecelik 20 bin lira. Spa’sıyla ünlü otelin dünyaca ünlü pek çok müdavimi olduğunu da belirtelim.

Cipriani, A Belmond Hotel-Venedik

Venedik, kuskusuz İtalya’nın en romantik şehirlerinden biri. Birbirinden kanallarla ayrılan ve köprülerle bağlanan Venedik’e ulaşım için tek seçeneğiniz tekneler. Pek çok otelin bulunduğu Venedik’te unutulmaz bir tatil için en çok tercih edilen yerlerden biri de Cipriani, A Belmond Hotel. Otel 1958 yılında carpaccio ve bellini’yi de de bulan kişi olan ve aynı zamanda Cipriani Restoranları’nın da kurucusu Giuseppe Cipriani tarafından açılmış. Bu arada otelde olimpik yüzme havuzu olduğu bilgisini de paylaşalım.

Hoshinoya Kyoto-Japonya
Hoshinoya Kyoto-Japonya – Deniz yoluyla ulaşılabilen oteller

Hoshinoya Kyoto-Japonya

Tatilde huzur arayanların tercih ettiği yerlerden biri ise Japonya’nın Katsura Nehri’ne kıyısı olan ve tam bir saklanma yeri olan Hoshinoya Kyota… Nehirde sessizce ve yavaşça yol alan bir tekne yolculuğu sonrası sizi selamlayan otel personeli ile tesise adım atıyorsunuz. Sonrasında ise etrafınızda yemyeşil vahşi yaşam, otelin içinde ise sakinlik, yavaşlık ve huzur etrafınızı sarıyor.

BURCU ALDİNÇ / PARA

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu