Dönerci Bayilikleri

444 Döner Bayilik Şartları ve Franchise Başvurusu

Bundan iki yıl önce kurulan 444 Döner, restoran ve mobil olmak üzere iki farklı konseptte franchise veriyor. Tüm ürünlerini kendi tesisinde üreten firma, şubeler için aylık 100 bin ile 300 bin TL arasında ciro hedefliyor.Ralli pilotuyken kendi işini kurarak girişimci olmaya karar veren Berkay Şavkay, 2014 yılında 444 Döner markasını kurdu. 444 Döner markasının çıkış noktası, dönerin orijinalini bozmadan, doğal ve lezzetli tadını standartlaştırarak gittiği her lokasyonda sunabilmek. Bunun için 444 Döner’in İstanbul Taş-delen’de bir üretim merkezi bulunuyor.

444 Döner, Türkiye genelinde bayilikler vererek büyüyecek. Şu an için üç şube ile faaliyet gösteren 444 Döner, bu yıl içerisinde iki adet restoran, üç adet de mobil kiosk açmayı planlıyor. Markanın bünyesinde 444 DÖner Mobil adında seyyar bir araba da yer alıyor. Markanın bu arabadan esinlenerek geliştirdiği bir kiosk projesi bulunuyor.

444 Doner Bayilik

Franchise giriş bedelinin restoranlar için 20 bin dolar + KDV, mobil kiosklar için ise 10 bin dolar + KDV olduğu ifade ediliyor. 110 ile 160 metrekare arasında değişen restoranlar için toplam yatırım maliyeti 130 bin dolar civarında. Mobil ki-osk’ların toplam yatırım maliyeti ise 50 bin dolar olarak belirtiliyor.

Berkay Şavkay, franchise şubeler için hedeflenen aylık cironun kon-septe göre 100 bin ile 300 bin TL arasında değiştiğini söylüyor. Resto ranlar için günlük 10 bin kişilik yaya trafiği olan lokasyonların uygun olduğu vurgulanıyor. Kiosklar ise alışveriş merkezlerinde açılabiliyor. Kâr marjı, satış hızı ve miktarına göre değişmekle birlikte yüzde 20 ile yüzde 35 arasında. Franchise’lardan ro-yalty bedeli alınmıyor. Yatırımın geri dönüş süresinin altı ay ile 1,5 yıl arasında değiştiği ifade ediliyor.

EĞİTİM AKADEMİSİ KURDU

Döner Akademi adıyla bir eğitim merkezi kurduklarını kaydeden Berkay Şavkay, bu eğitim merkezinde personel yetiştirdiklerini belirtiyor. Şavkay, penetrasyon sayısını yükselterek 444 Döner algısının her noktaya taşınmasını ve bilinirliğin artmasını sağlayan çözüm ortaklarına olan ihtiyaçları nedeniyle franchising modelini tercih ettiklerini söylüyor. Berkay Şavkay, “Tüm ürünlerimizin üretimi kendi tesisimizde gerçekleştiriliyor ve günlük olarak şubelere dağıtılıyor. Markanın ismini oluştururken paket servis konusunda iddiamızı ortaya koymak ve bu özelliğini vurgulamak için ‘444’ü marka olarak seçtik” diye konuşuyor.

Berkay Şavkay, logo ve sloganın hikayesini ise “Logo için löner işareti karalarken 3ir baktım wi-fi işareti çiziyorum. O da sürekli karşımıza çıkan bir obje olduğu için benimsedik. Bunlar bir araya gelince, 444’ün logosu ve sloganı olan ‘Arayın Döneriz’ meydana çıktı” sözleriyle anlatıyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Restoranlar için günlük 10 bin kişilik yaya trafiği olan lokasyonların uygun olduğu vurgulanıyor. Kiosk’lar ise alışveriş merkezlerinde açılabiliyor.
İlk sermaye: 110 ile 160 metrekare arasında değişen restoranlar için toplam yatırım maliyeti 130 bin dolar civarında. Mobil kiosk’ların toplam yatırım maliyeti ise 50 bin dolar olarak belirtiliyor.

Ciro hedefi: Konsepte göre 100 bin ile 300 bin TL arasında değişiyor.

Kâr marjı: Yüzde 20 ile yüzde 35 arasında yer alıyor.

Bayilerde aranan özellikler: İşinin başında durabilecek, ekip çalışması ve sistem kurallarına uyabilen, finansal ve idari yeteneği olan girişimciler tercih ediliyor.

Başvuru için: 444 36 63Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu