İş Fikirleri ve İş Kurmak

Alışveriş Sitelerine Gelir Ortağı Olmak

Sosyal medyanın gücü dediğimde bunun iletişim açısından büyük bir kitleye ulaşmanın olduğunu anlamanız ilk akla gelendir. Alışveriş sitelerinin gelir ortaklığı sistemi onların size verdiği referans linkinden ürü satışı yapmalarını sağlamaktır. Sosyal medyayı aktif olarak kullananlar referans linklerini paylaşarak ürün satışı yada üye kaydı gibi işlemleri yaptırarak para kazanabilir.

Alışveriş Sitelerine Gelir Ortağı Olarak Para Kazanmak

Türkiye’deki pek çok alışveriş sitesi, gelir ortaklığı modelleriyle size de para kazandırabiliyor. Genellikle, sizin yayımladığınız linke tıklayarak o ürünü satın alan veya siteye üye olup alışveriş yapan kişilerin harcamaları üzerinden belli bir yüzde alıyorsunuz. Bu gibi çalışmalara katılmak için alışveriş sitelerinin en altında “kazanç ortaklığı” gibi linkler aramanız gerek. Örneğin ide-fix ve Kitapyurdu.com satış üzerinden komisyon verirken, Hepsiburada.com ve GittiGidiyor ise tıklama başına ödeme yapıyor. Hemen hemen tüm modellerde, web sitenize veya blog’unuza o sitedeki ürünleri tanıtan bir kutu eklemeniz gerekiyor.

Ürün alışverişi dışında, hosting gibi internet hizmetleri satan şirketlerde de satış ortaklığı modellerini görebilirsiniz.

Satış ortaklığı yapan sitelerden bazıları:

www.idefix.com
www.hepsiburada.com
www.gittigidiyor.com
www.kitapyurdu.com
www.adtriplex.com
www.fottom.com

Gelecekte popüler olacak meslekler ve iş modelleri

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu