Kariyer ve İş

Araç Muayene İşinde Çalışmak Tüvtük İş Başvurusu

Araç Muayene İşinde Çalışmak İsteyenlere Tüvtük İş Başvurusu

Tüvtük iş başvurusu, araç muayene işinde çalışmak isteyen takipçilerimizi yakından ilgilendirmektedir. Türkiye’de periyodik araç muayene konusunda yetkili tek kuruluş olan firma, uluslar arası standartlarda hizmet vermektedir. Muayene, ölçüm, tespit, tadilat gibi pek çok alanda faaliyet gösteren Tüvtürk, otomotiv sektöründe önemli bir yere sahiptir.

193 sabit ve 73 gezici istasyonda 3.500 personeliyle Türkiye’nin tamamında hizmet veren firma, yılda 6 milyon civarında aracın muayenesini, 1 milyon aracın ise egzoz ölçümünü yapmaktadır. Özelleştirme kapsamında özerk bir kuruluş haline gelen Tüvtürk’ ün muayene gelirlerinin bir kısmını 20 yıl boyunca devlet kasasına, her yıl kademeli olarak artarak gelir olarak eklenecektir.

Tüvtürk’ te görev yapacak personellerin, araç muayene teknik eğitimi almış olması gerekmektedir. Bu yüzden bilgili ve eğitimli bireyler yetiştirebilmek amacıyla Meb Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü ile personellerin teknik eğitimini sağlamak için anlaşma imzalanmıştır.

Tüvtürk insan kaynakları; eğitimli, çalışkan, disiplinli, sorumluluk sahibi, gelişime ve öğrenmeye açık, mesleki becerileri yüksek ve işine bağlı olan personelleri bünyesine katmaktadır. Tüvtürk’ e iş başvurusu yapmak isteyenler, firmanın resmi websitesinde bulunan insan kaynakları bölümündeki mail adresine cv’ lerini yolabilirler. Ya da illerinde bulunan Tüvtürk denetim ve muayene şubelerine başvurularını yapabilirler.

Tüvtürk
Adres: Büyükdere Cad. No.255 Nurol Plaza Kat: 17-18 34398 Maslak /İstanbul
Tel: 0212 366 99 00
E-Mail: info@tuvturk.com.tr

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

10 Yorum

 1. Arkadaşlar merhaba
  Ben seneyi aşkın süredir Tüvtürk de araç muayene teknisyeni olarak İstanbul Anadolu yakasında çalıştım.
  Görev yaptığım süre boyunca Anadolu yakasındaki bütün istasyonlarda görev yaptım. İşe başlamak isteyen arkadaşalara bir kaç tavsiyem olucak onun için yazmak istedim. Bende sizler gibi çok heyecanlı başladım 2009 senesinde görevime 3 aya yakın eğitim aldık sınav filan ve başladık. Başladığım zamanlarda Türvtürk de sendikalaşma sürecine girmişti ve o sürece destek veren amt ve amir yardımcısı arkadaşlarım işten yere haksız yere çıkarıldı ve davalık oldular. Anayasamızda 50 işçiden fazla olan bütün işyerlerindeki işçilerin sendikalanma hakları vardır ve anayasa ile sabitlenmiş ve garanti altına alınmıştır. Buna rağmen bir çok haksızlık yapılmıştır. 5 sene içinde ne baskılar gördük hem yönetimden hemde vatandaştan. silahla yaralanma bile gördüm. polisle bile kavga ettik. Hem de biber gazlı…
  Yediğimiz küfürlerde cabası. Siz iş görüşmesine gittiğinizde size bunlardan bahsetmiyorlar. Sadece diyecekleri ”YOĞUN TEMPOLU BİR İŞE SAHİBİZ SEN BUNA DAYANABİLECEKMİSİN” anlatmadığım bir çok şey var. Ve en ufak iş hatanızda hemen kapı gösterilir yada tehdit edilir. Şuanda DİSK NAKLİYAT İŞ sendikası görevini gayet iyi yapmakta. Eğer sendika olmasaydı çok işçi çıkarılırdı. Ve çıkarılmak da çok kolay.750 den fazla kontrol yapmakdasınız. ve maksimum 15 dakka içinde. Bu kadar dar zamanda benim diyen uzman gözden illaki bişeyler çıkıyor. Maalesef her araç BMW değil. Lpg li bi şahin aldınmı 50 kusur garanti 30’u ağır kusur olmak kaydı ile.o yüzden hata yapmak çok basit. Bide peşinde it gibi gezen amir yardımcıları var. Denetleme sistemide gayet başarılı ve çok yoğun. İlk hatanda sözlü uyarı veya eğitim.2. hata yazılı. 3. ağır kınama veya iş feshi. Ondan sonra hopp kapıdasın. Arkadaşlar yazmadıklarım bunların 10 katı. Bu dediklerimin karşılığında şuan da giriş maaşı ne biliyor musunuz. 1150 tl. Evet yanlış okumadınız 1150 tl. Şaka gibi. Şuanda bütün servislerde veya marketlerde bile bu paraları veriyorlar. Böyle sorumluluğu olan hemde kul hakkı gibi ağır bir sorumluluğu olan veya mahkemelik yada hastanelik olabileceğiniz bir iş için sizce bu ücret karşılığında bu riskler göz önüne alınırmı? Almak isteyen başvurusunu yapsın. Dediklerimi inanmaya var ise bir aracı muayaneye götürsün. ve uzmanlarla konuşsun. Bakalım ne diyecekler duysunlar. herkeze saygılarımı sunarım. Bu arada adımda Mehmet ali değil… :))

 2. tekniklise ve endüstrimesleklisesi motor bölümünden mezunum yaşım 30 motosiklet tamircisyim. sizin bünyenizde çalışmak istiyorum

 3. mrb meslek lisesi açık ögretime devam etmekteyim 14 yıl motor mekanik elektromekanik uzmanıyım bünyenizde çalışmak istiyorum esenyurtta ikamet ediyorum

 4. Merhaba ben motor meslek lisesi mezunuyum is tecrubem on seneyi askindir ayrıca üniversite mezunuyum üniversiteyi bilgisayar programciligi olarak bitirdim 26 yasindayim herkesin yaninda calistirmak isteyeceği bi insanim enerjik ve neseliyimdir isimde basarili olmusumdur her zaman teşekkürler ilgilendiginiz icin

 5. Merhaba ben endüstri meslek lisesi otomotiv mezunu ve meslek yüksek okulu otomotiv bölümü mezunuyum düzgün bikişilige sahibim kendime güvenim tam yeni mezunum sizinle çalışmak istiyorum sizde beni aranıza kabul edersiniz inşallah 22 yaşındayım gelişime açıgım sizinle çalışmak istiyorum.

 6. merhaba ben meslek lisesi motor bölumu mevzunuyum 8 yıldır oto tamircisiyim askerden yenı geldim mardinde oturuyorum bünyen,zde çalişmak isterim

 7. merhaba ben endüstri meslek lisesi mezunuyum kendine gayet güvenen istekli ve çalışkan biriyim yaşım 19 uygun görürseniz sizin bünyenizde çalışmak isterim.

 8. Merhaba ben sındırgı meslek lisesi motor bölümü mezunuyum askerden yeni geldim uygun görülürse sizin bünyenizde çalışmak istiyorum yaşım 21

 9. Ben Meslek lisesi Metal, motor, ve Meslk.Yüks. Okulu Metal tesviye bölümü mezunuyum. Sizinle çalışmak istiyorum. 05313106642 saygılarımla.

 10. merhaba anadolu teknik lisesi mezunuyum askerliğini yapmış dış görünüşüne önem veren diksiyonu düzgün biriyim 23 yaşındayım sizin bünyenizde çalışmak istiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu