Reklamlar-Reklamcılık

Başarılı Reklamcılık İçin 12 Fikir

Reklamcılık işi, bugün hizmet pazarının oldukça kârlı bir bölümüdür. Bu segmentte kazananlar, başarılı reklam stratejileri ve reklam fikirleri geliştirenlerdir. Yeni reklam biçimlerinin ortaya çıkmasıyla, trendde kalma ve iş dünyasında başarılı olma şansı artıyor. Başarılı reklam için önerilerimiz kafanızda bir fikir oluşmasına yardımcı olacaktır.

Başarılı Reklam Stratejileri ve Reklam Fikirleri

Herhangi bir işletmenin teşvik hizmetlerine ihtiyacı vardır. Amaç sizlere kaliteli hizmet sunmak ve kendinizi tanıtmaktır. Yetkin bir yaklaşım, iyi düşünülmüş bir iş stratejisi, sahip olduğunuza yatırım yapmanızı sağlayacaktır. Elbette, başlangıç ​​sermayesi farklı olabilir. Her şey uygulayacağınız fikre bağlıdır. Örneğin, bir reklam ajansında uzaktan çalışma formatında çalışabilirsiniz – ofis kiralamanıza, ekipman satın almanıza gerek yoktur. Serbest çalışanlara para yatırarak kendinizi minimum bir yatırımla sınırlayabilirsiniz.

Reklam pazarı çok büyüktür, herkes kendine uygun olanı bulmaya çalışıyor. Bu alanlar şu şekilde sınıflandırılabilir:

  • Açık hava reklamcılığı

Bu tür işler, pahalı  ekipmanların (yazıcılar, programlar, vb.) satın alınmasını gerektirir. Açık hava reklamcılığı, posterleri, reklam panolarını, uzantıları, direkleri içerir. Bu segment büyük şehirler için geçerlidir.

  • Sokak reklamcılığı

Broşürlerin dağıtımını, asfalt üzerindeki işaretleri, kuklaların kullanımını, hoparlörler aracılığıyla reklam vermeyi vb. içerir.

  • Her şeyden önce, çevrimiçi reklamcılık

Bu içeriğe dayalı reklamcılık arama motoru sitesinin, reklam yöneticisi hizmetlerinin vb. tanıtımıdır.

  • Sosyal ağlarda reklam

Özel bir kategoride sosyal olarak çevrimiçi reklamcılık. ağlar. VKontakte, Instagram, Youtube vb. burada. reklam yayınlamayı içerir.

  • Radyo ve televizyonda reklam

Bunlar, işletmeler için sunulan reklam hizmetlerinin ana alanlarıdır.

Başarılı reklam stratejisi ile işinizde büyümeniz, yatırımlarınızı kazanca dönüştürmeniz, marka popülerliğinizi artırmanız için 12 reklam fikri önerimiz.

1. Asansör Reklamı

başarılı reklam
Başarılı Reklam (Asansör Reklamı)

Asansörlerde reklam yapma fikri en etkili reklam türüdür. Asansörlere reklam yerleştirmek özel bir yatırım ve beceri gerektirmez. Ancak burada ortaklar, müşteriler ve sipariş uygulayıcıları arayışında aktif olmanız gerekir. Sadece konut asansörlerinde değil, ofis binalarının, iş merkezlerinin, alışveriş ve eğlence komplekslerinin asansörlerinde de reklam verebilirsiniz. Reklamlar özel bir standa yerleştiriliyor ve pazarda reklam veren markaların sayısı artıyor.

2. Sosyal Ağlarda Reklam Vermek

Sosyal Ağlarda Reklam Vermek Reklamcılık
Başarılı Reklam (Sosyal Ağlarda Reklam Vermek)

İnternette reklamcılığın ortaya çıkmasıyla birlikte, sosyal ağlar aracılığıyla bir reklam platformu oluşturmak iyi bir fikir gibi görünüyor. İşin özü basittir: Facebook hesabınızda veya Instagram sayfanızda belirli bir kategori için ilginç içerik oluşturur ve abone kazanırsınız. Daha sonra reklam yerleştirerek para kazanabilir, ürün ve hizmetlerinizin tanıtımı sayesinde işinizi büyütebilirsiniz.Tabii ki, takipci kazanmak zaman alır.

Açacağınız sayfanın veya grupların konusuna karar verin, içerik hakkında çok düşünün! Geliriniz, izleyicinin etkinliğine, abone sayısına ve reklam politikasına bağlı olarak değişir. Bu arada, belirli sayıda insan topladıktan sonra başka birine satabilirsiniz.

3. SMS Mesajlarının Organizasyonu

SMS Mesajlarının Organizasyonu Reklamcılık
Başarılı Reklam (SMS Mesajlarının Organizasyonu)

En yaygın reklam türlerinden biri SMS göndermektir. Şirketler bu aracı kullanarak çeşitli pazarlama sorunlarını çözer: müşteriyi promosyonların ve yeni ürünlerin gelişi hakkında bilgilendirmek, SMS tebrikleriyle sempati kazanmak, siteye daha fazla insan çekmek vb. Bu durumda girişimci, mobil reklamcılık sağlayıcısı olarak hareket edecektir. Unutulmamalıdır ki, işin organizasyonunda bazı zorluklar vardır, ancak herkes için erişilebilir bir araç olabilir.

4. Balonlara ve Çantalara Baskı Yapın

Reklamcılık Balonlara ve Çantalara Baskı Yapın
Başarılı Reklam (Balonlara ve Çantalara Baskı Yapın)

Bu reklam fikri en ucuz seçeneklerden biridir. Çünkü organizasyon açısından üretici için uygun bir seçenek. Buradaki fikir, görüntüyü özel bir makine kullanarak bir balona veya benzeri bir yüzeye (örneğin plastik torbalar ve ambalajlar) aktarmaktır. Bu fikri uygulamanın iki yolu vardır: yarı istasyon veya otomatik hat yardımıyla. İkinci seçeneğin iş sürecini basitleştirdiği, ancak maliyetleri önemli ölçüde artırdığı açıktır. Bu, ürünleri kime satmalıyız sorusunu akla getiriyor. Reklam ajanslarından alışveriş merkezlerine kadar herkese satış yapmak daha iyidir.

5. LED Çalışma Hatları

LED Çalışma Hatları
Başarılı Reklam (LED Çalışma Hatları)

Mağazalarda ve süpermarketlerde, eczanelerde, eğlence yerlerinde, stadyumlarda, tren istasyonlarında, taksilerde, servis istasyonlarında ve lastik değiştiricilerde ve diğer birçok iş türünde LED hatları gereklidir. Çünkü ucuz ve etkili bir reklam aracına benziyor. Anahtar maliyetler, bileşenlerin satın alınmasını, kurulum maliyetlerini ve hizmetlerinin reklam maliyetini içerir. Bu işin avantajlarından biri de müşterilerinizin her zaman size gelen kişiler olmasıdır.

6. Reklam Panolarının Montajı ve Bakımı

Reklam Panolarının Montajı ve Bakımı
Başarılı Reklam (Reklam Panolarının Montajı ve Bakımı)

Silindir kalkanlar, yoğun şehir sokaklarında reklam vermenin popüler bir yoludur. Bu tür tasarımlar fazla yer kaplamaz, kolay ve çok etkilidir. Rollerball kalkanı, alüminyum veya çelik profille çerçevelenmiş üç boyutlu bir çerçeveden oluşur. Ön ve arka pleksiglas veya kalıplanmış polikarbonat ile kaplanmıştır. Reklam panolarının içine yerleştirilmiş, aralarında bir arka ışık var. Ayrıca birçok reklam panosu, farklı müşterilere reklam vermenizi sağlayan bir sürgülü mekanizma ile donatılmıştır. Bu yöntemle ilgili sorun, reklam panosunu herhangi bir alana yerleştirmek için izin almaktır, bu da genellikle reklamın alaka düzeyini kaybedebilir.

7. Reklam Videosu Gönderisi

Reklam Videosu Gönderisi
Başarılı Reklam (Reklam Videosu Gönderisi)

Reklam medyasının yeni formatı videodur. Reklamların döndüğü bir veya iki ekranlı bir standa benziyor. Video stant işi son zamanların en popüler reklam yöntemlerinden biridir. Bu reklam biçiminin hem girişimci hem de müşteri için bir takım avantajları vardır. Bazen video standları sırayla 20 farklı klip yayınlar. Müşteri için ana avantaj, bu tür reklamların daha etkili olmasıdır: parlak bir ekran, video formatı ve yüksek ses, yoldan geçenlerin dikkatini çeker.

Kural olarak, reklam video stantları alışveriş merkezlerine, hipermarketlere, sinemalara, havaalanlarına, tren istasyonlarına, otellere, restoranlara, iş merkezlerine yerleştirilir. Bu nedenle, reklam video standları ağının açılması ve kazançlı noktalarda dağıtılması önerilir.

8. İnternet Projelerinin Tanıtımı

İnternet Projelerinin Tanıtımı
Başarılı Reklam (İnternet Projelerinin Tanıtımı)

Bugün hemen hemen her girişimcinin internette kendi projesi var. Elbette herkes para kazanmak ister. Ancak bunun için projeyi tanıtmak ve izleyiciyi genişletmek gerekiyor. Piyasada birçok teklif var, ancak herkes kaliteyle övünemez. Ayrıca çağ dışı, ilkel teşvik yöntemlerinin kullanıldığı, insanları ilgilendirmeyen ama rahatsız edici projelere de rastlayabilirsiniz. Önce iyi bir itibar için çalışmalısın. Zamanla, müşteriler sizinle iletişim kurmaya başlayacak.

Mutlaka okuyun: Reklamcılıkta odak kayması nedir?

9. Hediyelik Eşya Üretimi

Hediyelik Eşya Üretimi
Başarılı Reklam (Hediyelik Eşya Üretimi)

Hatıralık ürünler, belirli bir markanın logosuna sahip herhangi bir üründür. Birçok şirket hediyelik eşyaları sunum olarak kullanır. Örnekler arasında şirket çantaları, gömlekler, şapkalar, kalemler, dizüstü bilgisayarlar, takvimler ve daha fazlası sayılabilir. Ancak konu, müşteriler için ürünlerle sınırlı değildir. Kurumsal hediyelik eşyaların yanı sıra iş ortakları için hediyeler sunulabilir: ahşap hediyelik eşyalar, kurumsal logolu lüks kalemler ve daha fazlası. Nereden başlayacağınızı belirlemek için, bölgenizdeki farklı türde hediyelik eşyalara ve rakiplere olan talebi incelemenizi öneririz.

10. Araçlara Reklam Verilmesi

Araçlara Reklam Verilmesi
Başarılı Reklam (Araçlara Reklam Verilmesi)

Tek yapmanız gereken arabanıza reklam vermek. Buradaki en zor şey müşteri bulmaktır. Kişisel arabanızda reklam vermeye karar verirseniz, bir müşteri aramak için Arabalira‘ya bir reklam verebilir ve Wrapify, Araba reklamcılığı ve benzeri hizmetleri ziyaret edebilirsiniz.

Gelir miktarı, reklamın hangi araca yerleştirildiğine bağlı olacaktır. Reklam alanı ne kadar büyük olursa, gelir o kadar yüksek olur. Örneğin, bir kamyonun her iki yanına büyük bir afiş yerleştirebilirsiniz . Arabanızda reklam yaparken trafik polisine danışmayı unutmayın. Bu alanın tüm nüanslarını öğrenerek reklamlarınızı organize edebilirsiniz. Fikir kapsamlı bir hizmettir: reklamlarını araca yerleştirmek ve bir araba seçmek isteyen müşterilerle bağlantı kurar, bir reklam afişi oluşturur ve tam formatta yazdırırsınız. Bu tür hizmetlere talep var, ancak dar bir uzmanlık alanında çalışan neredeyse hiç şirket yok.

11. Açık Hava Reklamcılığı

Açık Hava Reklamcılığı
Başarılı Reklam (Açık Hava Reklamcılığı)

Açık hava reklamcılığı fikri bir başka popüler fikirdir. Ajans hizmetlerinden tasarruf etmek isteyen birçok girişimci, doğrudan reklam malzemeleri üreten bir firmaya başvurur.

Birçok açık hava reklamcılığı türü vardır – amaç, kurulumun karmaşıklığına ve maliyetine göre değişir. İdeal olarak, kapsamlı hizmet sağlayın. Bu, çok fazla yatırım ve biraz deneyim gerektirecektir. Yeni başlayan bir girişimciyseniz, giriş seviyesi uzmanlıklarla başlamak ve kademeli olarak işinizi geliştirmek daha iyidir.

Diğer bir seçenek ise ekipmana yatırım yapmaktır. En çok ihtiyaç duyulan bu malzemeler olmadan olmaz. Bu son teknoloji ile üretilmiş bir yazıcı olabilir. Bu durumda, siparişlerinizi bağımsız olarak yerine getirebilir ve üçüncü taraf reklam ajanslarından siparişler alabilirsiniz.

12. Reklam Ajansı

Başarılı reklam
Başarılı Reklam (Reklam Ajansı)

Reklam pazarındaki en bariz ama zor fikirlerden biri de kendi ajansınızı açmaktır. Yönler farklı olabilir: İnternet tanıtımı yapan dijital ajans (SMM promosyonu, içerik pazarlaması vb.). Bu umut verici bir yön, çünkü nispeten yakın zamanda ortaya çıktı ve rekabet seviyesi o kadar yüksek değil.

Yaratıcı ajans. Böyle bir şirketin çalışanlarının ana görevi, orijinal konseptler geliştirmek, reklam senaryoları yazmak, reklam entegrasyonları oluşturmak vb.

Halkla ilişkiler ajansları şirket hakkında kamuoyu oluşturmakla meşgul. İşlevleri: promosyon yapmak, medyada makale yazmak vb.

Uzmanlaşmış ajanslar belirli bir yönde çalışır. Örneğin, sunum materyalleri tasarlar veya metin yazarlığı hizmetleri sağlarlar.

Tam zamanlı bir ajans , her alanda (İnternet, medya, dış reklam vb.) ticareti teşvik edebilen büyük bir kuruluştur.

Ana seçim kriteri, bir uzman olarak yeteneğinizdir. Belirli bir alanda ne kadar iyi olduğunuzu değerlendirin. Diğer rakiplerinizle rekabet edebilir misiniz ?

Başlangıç ​​sermayesi konusu burada arka plandadır. Günümüzde reklam ajansları herhangi bir ofis ve yüksek maliyetler olmadan uzaktan çalışabilirler. Bu alanda iyi bir uzmansanız, tek bir işe başlayabilir, kademeli olarak bir ekiple uzaktan çalışabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Reklam Yapmak Kolay mı? Reklam’ın Önemi

Hem indirmesi hemde kullanımı tamamen ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu